2
emlak

AVŞA’DAKİ ATATÜRK ANITI YENİ YERİNDE

Ana Sayfa » Yerel Haberler » AVŞA’DAKİ ATATÜRK ANITI YENİ YERİNDE
Paylaş
Tarih : 19 Mart 2020 - 19:22

AVŞA’DAKİ ATATÜRK ANITI YENİ YERİNDE

Avşa Adası Meydanındaki yerinden sökülerek bakıma alınan ve Avşa’nın simgesi olan Atatürk ve Özgürlük Heykelleri, eski yerinin yanında bulunan parka taşındı.

Avşa Hüseyin Basmacı Parkı’nda yapılan düzenlemenin yeni hali vatandaşlarca beğenildi. Geçtiğimiz aylarda Avşa meydanından sökülerek, atölyede bakıma alınan Atatürk ve Özgürlük Heykellerinin montajı, yeni yeri olan Hüseyin Basmacı Parkında yapıldı. Diğer taraftan parkta yapılan düzenleme ile heykelin her iki yanına bayrak direği monte edilirken, palmiye ağaçları aydınlatılarak, Anıt çevresine dekoratif çiçeklikler, ışıklı banklar da eklendi. Meydanda yapılan çevre düzenlemesi ile yaz aylarında bu alanda yaşanan karışıklıkların önüne geçilmesi hedefleniyor.

BAŞKAN AKSOY YENİ HALİNİ PAYLAŞTI
Avşa Hüseyin Basmacı Parkı’nda tamamlanan görsel çalışmaları sosyal medya hesabından paylaşan Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy; “Çevre düzenlemesi tamamlanan Hüseyin Basmacı Parkı’nda Avşa Adamıza yakışacak şekilde, bakım onarımı tamamlanan Atatürk Heykeli yerini aldı” açıklamasında bulundu. (haber merkezi)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BU KEZ ADALAR SALLANDI
BU KEZ ADALAR SALLANDI

BU KEZ ADALAR SALLANDI Balıkesir il merkezinde önceki gün meydana gelen 4.1 büyüklüğündeki depremin ardından, bu kez ilçemizin kuzey batısı

“AVŞA YARI MARATONU” 2 MAYIS’TA
“AVŞA YARI MARATONU” 2 MAYIS’TA

“AVŞA YARI MARATONU” 2 MAYIS’TA Bu sene ilki gerçekleştirilecek olan Avşa Yarı Maratonu kayıtları başladı. 2 Mayıs’ta

ADA’NIN ELEKTRİK HATTI TAMAM
ADA’NIN ELEKTRİK HATTI TAMAM

ADA’NIN ELEKTRİK HATTI TAMAM Marmara Adası 15 gün sonra yeniden normal elektrik hattına kavuştu. Marmara Adasında deniz altından geçen elektrik

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI