2
emlak

“AVŞA YARI MARATONU” 2 MAYIS’TA

Ana Sayfa » Yerel Haberler » “AVŞA YARI MARATONU” 2 MAYIS’TA
Paylaş
Tarih : 26 Şubat 2020 - 20:36

“AVŞA YARI MARATONU” 2 MAYIS’TA

Bu sene ilki gerçekleştirilecek olan Avşa Yarı Maratonu kayıtları başladı. 2 Mayıs’ta Avşa Adası’nda düzenlenecek “Avşa Yarı Maratonu”nda katılımcıları, deniz ve birbirinden temiz ve geniş kumsalların olduğu koylarda farklı bir mücadele bekliyor.

Yetişkinler için 21K ve 10K mesafeli ve minikler için ise 4-12 yaş grubu Çocuk Koşuları parkurları bulunan maraton yarışları, Avşa Adası’nda adeta festival tadında geçecek.
Arıca etkinliğe erken kayıt olunması halinde ise avantajlı katılım fiyatları sağlanacak. Geçtiğimiz günlerde başlayan maraton kayıtları için detaylı bilgilere www.avsayarimaratonu.com adresinden ulaşılabiliyor.

MARATON’DA “21K” ve “10K” PARKURU
Adanın batı tarafında festival alanından başlayan parkur, sahil yolu boyunca devam edererek Avşa merkezinden geçerek güneye devam edecek. Avşa merkezinden sonra başlayan tırmanış yarışın 5.km’sinde en yüksek noktaya ulaşacak. Burada bulunan istasyondan sonra doğu yönünde iniş kısımdan sonra Yiğitler limanına ulaşılacak. Yarışın 13.km’sine kadar parke taş ve asfalt olan zemin, buradan 16.km’ye kadar sert toprak olacak. Yarışın son 5 km’si ise şehir merkezi, iskele meydanı ve sahil yolundan geçerek varışa ulaşılıyor.

MARATON’DA ÇOCUK PARKURU
Çocuk Koşuları 4-12 yaş grubu çocuklar için düzenlenecek. 4-6 yaş grubu çocukların zamanlama tutulmadan, onlara özel hazırlanan 300 mt parkurda koşacaklar.
7-9 ve 10-12 yaş grubu çocuklar ise kendi akranları ile 500 metrelik özel parkurlarında yarışarak hem sportif gençler, hem de geleceğin başarılı yarışmacıları olma yolunda adımlar atacaklar. Buna göre çocuklar için yaş ve parkur mesafeleri şu şekilde olacak; 4-6 yaş 300 mt (2014 dahil ve sonrası), 7-9 yaş 500 mt (2011-2012-2013) doğumlular, 10-12 yaş 500 mt (2008-2009-2010) doğumlular katılabilecekler. (haber: Aytaç Şen)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MARMARA ADASI’NDA KORONA VAKASI 19’A YÜKSELDİ
MARMARA ADASI’NDA KORONA VAKASI 19’A YÜKSELDİ

MARMARA ADASI’NDA KORONA VAKASI 19’A YÜKSELDİ Marmara Adası’nda koronavirüs vaka sayılarında artış olduğu öğrenildi. İlçede

Ünlü İş Adamı Recep Ahmet Mercan Vefat Etti
Ünlü İş Adamı Recep Ahmet Mercan Vefat Etti

Ünlü İş Adamı Recep Ahmet Mercan Vefat Etti Marmara Adası ve bölgemizin tanınan hayırsever iş insanı Recep Ahmet Mercan İstanbul’da vefat

Jandarmadan kaçak kazı yapanlara suçüstü…
Jandarmadan kaçak kazı yapanlara suçüstü…

Jandarmadan kaçak kazı yapanlara suçüstü… Gönen ilçesinde kaçak kazı yapan 2 şüpheli jandarma tarafından suçüstü yakalandı. Balıkesir

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI