2
emlak

ADA’NIN ELEKTRİK HATTI TAMAM

Ana Sayfa » Yerel Haberler » ADA’NIN ELEKTRİK HATTI TAMAM
Paylaş
Tarih : 16 Ocak 2020 - 14:17

ADA’NIN ELEKTRİK HATTI TAMAM

Marmara Adası 15 gün sonra yeniden normal elektrik hattına kavuştu.

Marmara Adasında deniz altından geçen elektrik kablolarının kopması sonucu 15 gündür jeneratörler vasıtasıyla verilen elektrik arızasının giderilmesi ile normale döndü.

İLK 36 SAAT KARANLIKTA KALMIŞTI
Yaklaşık 10 bin nüfuslu Marmara Adası’nda yeni yıla iki gün kala, bölgeden geçen yabancı uyruklu bir geminin çıpa atması sonucu Narlı ile Marmara Adası arasında deniz altından geçen elektrik kablolarını koparmıştı.
İlk 36 saat karanlıkta kalan ada halkı, yerel yönetimin ve Saraylar’daki mermer ocaklarının temin ettiği jenaratörler ile geçici ve sınırlı olarak enerji verilebilmişti.

NORMAL ENERJİ HATTI DÜN TAMAMLANDI
15 gündür deniz altından geçen kabloların onarılması için sürdürülen çalışmalar, dün tamamlanarak adaya normal elektrik verilmeye başlandı.
Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy yaptığı duyuruda; “Adamızda bir süredir devam eden elektrik arızasında mutlu sona ulaştık. İşletmeler dahil olmak üzere bugünden itibaren normal kullanıma geçtik. Gerek kamu kurum ve kuruluşlarımız, gerek işletmelerimizle koordine içerisinde tüm imkanlarlarımızı seferber ederek çözüme ulaştık” dedi. (haber: Metin Issızlar)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ADAYA KONTROLLÜ GİRİŞ-ÇIKIŞ BAŞLADI
ADAYA KONTROLLÜ GİRİŞ-ÇIKIŞ BAŞLADI

ADAYA KONTROLLÜ GİRİŞ-ÇIKIŞ BAŞLADI Marmara Adası’na giriş-çıkışlar kontrollü hale getirilerek, ikamet etmeyenlerin girişi yasaklandı. Alınan

BU KEZ ADALAR SALLANDI
BU KEZ ADALAR SALLANDI

BU KEZ ADALAR SALLANDI Balıkesir il merkezinde önceki gün meydana gelen 4.1 büyüklüğündeki depremin ardından, bu kez ilçemizin kuzey batısı

AVŞA’DAKİ ATATÜRK ANITI YENİ YERİNDE
AVŞA’DAKİ ATATÜRK ANITI YENİ YERİNDE

AVŞA’DAKİ ATATÜRK ANITI YENİ YERİNDE Avşa Adası Meydanındaki yerinden sökülerek bakıma alınan ve Avşa’nın simgesi olan Atatürk ve

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI