2
emlak

Bu Yasa Pazarcı Esnafını Bitirir

Ana Sayfa » Yaşam » Bu Yasa Pazarcı Esnafını Bitirir
Paylaş
Tarih : 30 Eylül 2015 - 12:53

pzrpynrBu Yasa Pazarcı Esnafını Bitirir

Bakanlık tarafından yeniden düzenlenen Peynir tebliğine göre peynir artık ambalajsız satılamayacak. Yılbaşından itibaren başlanacak uygulamanın ise pazarcı esnafını bitireceği öne sürülüyor.

pynrmrktGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yaptığı düzenlemeyle, 8 Şubat 2015’te Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren yeni Peynir Tebliğine göre 1 Ocak 2016’dan başlayarak süt ürünleri bundan sonra market, pazar ve çarşılarda ambalajsız ve açık bir şekilde satılamayacak.
Ambalaj Sanayicileri Derneği Başkanı Sadettin Korkut, hijyen ve sağlık açısından istismarı çok kolay olan peynir üretimi ve satışında kontrol çizgilerinin artık daha netleştiğini söyledi.
Ambalajsız ürünlerde her zaman risk bulunduğunu hatırlatan Korkut, “Gelişmiş ülkelerde ambalajsız ürün bulmak mümkün değil. Açıkta satılan tüm gıda maddelerinin sağlık ve hijyen açısından ambalaja girmesi gerekiyor. Özellikle peynir gibi bir üründe çok dikkatli olmak gerektiğini hep söylüyoruz.” dedi.

PAZARCI ESNAFI BİTER

Ambalaj Sanayicileri Derneği Başkanı Sadettin Korkut’un açıklamasına karşın imalatçı firmalar da yılbaşından itibaren başlanacak uygulamanın pazarcı esnafını bitireceğini öne sürdüler. (Haber Merkezi)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Bu yılın ilk 9 ayında bin 317 işçi can verdi
Bu yılın ilk 9 ayında bin 317 işçi can verdi

Bu yılın ilk 9 ayında bin 317 işçi can verdi İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi’nin raporuna göre, eylül ayında en az 177

Her 10 kişiden birinin ruh sağlığı bozuk
Her 10 kişiden birinin ruh sağlığı bozuk

Her 10 kişiden birinin ruh sağlığı bozuk Bir Ramazan ayını ve Şeker Bayramı’nı daha kazalar, cinayetler ve bu arada seçim sonrası koalisyon

Kapalı Ceza Evlerinde Bayramda Açık Görüş Yaptırılacak
Kapalı Ceza Evlerinde Bayramda Açık Görüş Yaptırılacak

Kapalı Ceza Evlerinde Bayramda Açık Görüş Yaptırılacak Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Ramazan Bayramı açık görüşü

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI