2
emlak

ERDEK KÜLTÜR SANAT TOPLULUĞU – İLK ŞİİR DİNLETİMİZ

Ana Sayfa » Kültür-Sanat » ERDEK KÜLTÜR SANAT TOPLULUĞU – İLK ŞİİR DİNLETİMİZ
Paylaş
Tarih : 11 Şubat 2019 - 12:46

ERDEK KÜLTÜR SANAT TOPLULUĞU – İLK ŞİİR DİNLETİMİZ

Merhabalar sevgili okuyucularımız. Sizlerle buluştuğumuz haftalık yazılarımızı aynı sizler gibi özlemle ve büyük bir heyecanla yazmaya devam ediyoruz.
Bugün anılarımıza duygusal bir yolculuk yaparak, Erdek Kültür & Sanat Topluluğumuz için çok anlamlı olan ilk şiir dinletimizden bahsetmek istiyoruz.
Dinletimizi, topluluğumuzun aktif üyelerinden olan Dr. Kadir Dadan’ın da Başkan Yardımcısı olduğu ve çoğumuzun her yıl etkinliklerinde yer aldığı Ocaklar Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneğinin 10 Aralık 2017 tarihinde düzenlediği 7. Toprak Ana Şöleni esnasında gerçekleştirdik. Henüz üç aydır çalışan Şiir Grubumuzda şair ve tecrübeli şiir okuyucularının yanısıra birkaç arkadaşımızın da hiç sahne ve okuma tecrübesi yoktu.
Hepimiz çok heyecanlıydık. Ama çok çalışmanın verdiği güvenle sahneye de hazırdık.
Erdek Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sarı ve sevgili eşi Erdek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Özlem Sarı da Toprak Ana Şenliğinde hazır bulunmuşlardı.
150 kişiden oluşan katılımcıların el emeği ile hazırladıkları lezzetli yemekler, 2017 yılı üretimleri şaraplar, meyveler ve çerezlerle bezenmiş upuzun bir masa düşünün…
Dernek üyelerinin hepsi sanki evlerinde misafir ağırlarcasına özenle sunumlarını yapıyorlardı. Yemekler enfes, müzik şahaneydi. Ayten Sarısözen ve Saadet Er sesiyle, Turgut Gelegen de sazıyla kulaklarımızın pasını sildiler.
Bir süredir kanser hastalığıyla mücadele eden, sevgili dostumuz Nakiye Kandemir Altıparmak… Nur içinde yat…
Erdek Körfezi Dayanışma Platformu adına Onur Anısı Plaketini değerli Erdek aşığı ve büyük oyuncu Ahmet Mekin’in elinden alışın hala gözlerimizin önünde. Seni hiç unutmayacağız.
Bandırma Şiir Yolcularında yıllardır şiire gönül vermiş ve dinletiler düzenleyip seslendiren değerli abimiz, dostumuz Sayın Seyfettin Ertekin de davetimizi kırmayıp, bir şiir sunarak bizden desteğini esirgemedi sağolsun.
Şenlik, adına yakışır bir şekilde sazlı sözlü coşkulu bir şekilde sürerken, aralarda sırasıyla çıkıp başarıyla şiirlerimizi seslendirdik. Nazmiye Mut, İsmigül Zengi, Nurten Akman, Bestekâr ve Şair Zekiye Koldaş, Şair Ersin Çorbacı, Şair Nurten Öztürk, Şair Mehmet Özpamukçu ve Şair Zeynep Demirci’ye tekrar tekrar teşekkür ediyoruz.
Bu sene de, Erdek Kültür & Sanat Topluluğu Şiir Alt Grubu olarak siz Erdek’li şiir severlere kadromuza yeni katılan dostlarımızla birlikte çok güzel dinletiler hazırlamaya devam ediyoruz…
Sanat ışığımız daim olsun.
Sevgiyle….

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ERDEK KÜLTÜR SANAT YAZIM GRUBU – GELECEĞE TOHUM ATMAK
ERDEK KÜLTÜR SANAT YAZIM GRUBU – GELECEĞE TOHUM ATMAK

ERDEK KÜLTÜR SANAT YAZIM GRUBU – GELECEĞE TOHUM ATMAK e-mail: erdekkultursanattoplulugu@gmail.com websitemiz: http://www.erdekkultursanat.com “Bugünkü

ŞİİR KÖŞESİ – HAFTANIN ŞİİRLERİ
ŞİİR KÖŞESİ – HAFTANIN ŞİİRLERİ

ŞİİR KÖŞESİ – HAFTANIN ŞİİRLERİ Derleyen: Fikret ÇAĞIN sosfikret@gmail.com Değerli okurlar, Her hafta sonu bu köşede, Bandırma, Erdek

ÇEKÜL 25’inci yılını kutluyor
ÇEKÜL 25’inci yılını kutluyor

ÇEKÜL 25’inci yılını kutluyor Kuruluşundan buyana günlük sorunları aşarak, ülkenin en uzak köşelerinde, köylerinde, kasabalarında,

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.