2
emlak

UZAKLAR… – ERDEK’İN AYIBI

Ana Sayfa » Köşe Yazıları » UZAKLAR… – ERDEK’İN AYIBI
Paylaş
Tarih : 13 Mayıs 2019 - 20:24

UZAKLAR… – ERDEK’İN AYIBI

SÜLEYMAN TAKUNYACIOĞLU

Bu tür eleştirel yazılar yazmaktan hoşlanmıyorum. Ancak dünkü gazetede manşetten verilen haberi okuyunca tüylerim dikildi. Erdek Kapıdağ Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nden üç sporcunun Türkiye genel barajını geçen dereceleri gerçekleştirebilmelerine rağmen hak ettikleri Türkiye Şampiyonası’na mali nedenlerle gidememeleri Erdek adına utanç vericiydi.
Düşünün, üç genç atletizmde Türkiye barajını geçmiş, belki çok daha iyi dereceler gerçekleştirip, ulusal çapta başarılar elde edecekler ve dünya bu tür sporcu hikayeleri ve başarıları ile doluyken, çocuklar şampiyonaya dahi katılamıyorlar. Neden? Parasızlıktan.
Bu memleketin Kaymakamı, Belediye Başkanı, İş Adamları bu kadar mı duyarsız? Konudan haberleri var mı, yok mu bilmiyorum ama eğer yoksa bu çocukların müdürü, başındaki hocaları bu çocuklara sponsor olacak bir allahın kulunu bulamıyorlar mı?
Bu sosyal sorumluluğu alması gereken büyüklükte Erdek’ten milyonlar kazanan şirketler, böyle konularla hiç mi ilgilenmezlerken, ihale saatlerini ezbere biliyorlar. Birileri bu insanları Erdek’in sosyal hayatına katkı adına kesinlikle uyarmalı diye düşünüyorum.
Olayın başka bir boyutu da; Bu gençler günlerce, belki de aylarca emek sarf edip, böyle bir performansa ulaşıyorlar ve buna karşılık bu emek, “tamam buraya kadar” denip, çocukların hayalleri birdenbire yerle bir ediliyor. Yazık ve ayıp, birilerinin utanması gerekiyor.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

GIDIKLAMA – Pepo Zarko
GIDIKLAMA – Pepo Zarko

GIDIKLAMA – Pepo Zarko TUZLU VANİLYALI DONDURMA ‘’1973 yılının gençliğini doludizgin yaşadığım günlerdi. Evimiz Beyoğlu’na yakın

Istakozun Günlüğü – AFORİZMALAR
Istakozun Günlüğü – AFORİZMALAR

Istakozun Günlüğü – AFORİZMALAR Recai ÇEVİK “FİAT JUSTİTİA ET PEREAT MUNDUS:’’ Latin atasözü. “Dünya yıkılsa da adalet

Istakozun Günlüğü – ŞİİR HIRSIZI
Istakozun Günlüğü – ŞİİR HIRSIZI

Istakozun Günlüğü – ŞİİR HIRSIZI Recai ÇEVİK Baktım denizler bitmiş Kumsal kan içinde Kapılar gıcırtılı Yollar ince yollar çakıllı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI