2
emlak

UZAKLAR… – ERDEK’İN AYIBI

Ana Sayfa » Köşe Yazıları » UZAKLAR… – ERDEK’İN AYIBI
Paylaş
Tarih : 13 Mayıs 2019 - 20:24

UZAKLAR… – ERDEK’İN AYIBI

SÜLEYMAN TAKUNYACIOĞLU

Bu tür eleştirel yazılar yazmaktan hoşlanmıyorum. Ancak dünkü gazetede manşetten verilen haberi okuyunca tüylerim dikildi. Erdek Kapıdağ Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nden üç sporcunun Türkiye genel barajını geçen dereceleri gerçekleştirebilmelerine rağmen hak ettikleri Türkiye Şampiyonası’na mali nedenlerle gidememeleri Erdek adına utanç vericiydi.
Düşünün, üç genç atletizmde Türkiye barajını geçmiş, belki çok daha iyi dereceler gerçekleştirip, ulusal çapta başarılar elde edecekler ve dünya bu tür sporcu hikayeleri ve başarıları ile doluyken, çocuklar şampiyonaya dahi katılamıyorlar. Neden? Parasızlıktan.
Bu memleketin Kaymakamı, Belediye Başkanı, İş Adamları bu kadar mı duyarsız? Konudan haberleri var mı, yok mu bilmiyorum ama eğer yoksa bu çocukların müdürü, başındaki hocaları bu çocuklara sponsor olacak bir allahın kulunu bulamıyorlar mı?
Bu sosyal sorumluluğu alması gereken büyüklükte Erdek’ten milyonlar kazanan şirketler, böyle konularla hiç mi ilgilenmezlerken, ihale saatlerini ezbere biliyorlar. Birileri bu insanları Erdek’in sosyal hayatına katkı adına kesinlikle uyarmalı diye düşünüyorum.
Olayın başka bir boyutu da; Bu gençler günlerce, belki de aylarca emek sarf edip, böyle bir performansa ulaşıyorlar ve buna karşılık bu emek, “tamam buraya kadar” denip, çocukların hayalleri birdenbire yerle bir ediliyor. Yazık ve ayıp, birilerinin utanması gerekiyor.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Özgür Savcı’dan Bakış – GÜLLÜ ANA’NIN BİLGECE BAZI ÖĞÜTLERİ (Anneler ne söylerse hep doğru çıkar)
Özgür Savcı’dan Bakış – GÜLLÜ ANA’NIN BİLGECE BAZI ÖĞÜTLERİ (Anneler ne söylerse hep doğru çıkar)

Özgür Savcı’dan Bakış – GÜLLÜ ANA’NIN BİLGECE BAZI ÖĞÜTLERİ (Anneler ne söylerse hep doğru çıkar) Özgür Katip KAYA Van Cumhuriyet

Zeytinde Bu Hafta – ÇİÇEK TUTUMUNA DİKKAT
Zeytinde Bu Hafta – ÇİÇEK TUTUMUNA DİKKAT

Zeytinde Bu Hafta – ÇİÇEK TUTUMUNA DİKKAT Tahir Özgür TANER Ziraat Mühendisi Zeytin yetiştiriciliğinin en kritik dönemine girdik. Çiçek

Istakozun Günlüğü – ALDIKLARIM SUNDUKLARIM
Istakozun Günlüğü – ALDIKLARIM SUNDUKLARIM

Istakozun Günlüğü – ALDIKLARIM SUNDUKLARIM Recai ÇEVİK BENİM İÇİN BİR BİLGE KİŞİ BİNLERCE ÇAKILDAN DAHA DEĞERLİDİR. ** İki çocuk Rahatlıkla

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI