2
emlak

Gönül Dostları – NE KORONALI NE DE KORONASIZ!

Ana Sayfa » Köşe Yazıları » Gönül Dostları – NE KORONALI NE DE KORONASIZ!
Paylaş
Tarih : 27 Haziran 2020 - 17:19

Gönül Dostları – NE KORONALI NE DE KORONASIZ!

Fikret ÇAĞIN

Değerli okurlar, malumunuz, aylardır ülkemizin sağlık kurulları, tüm TIP camiası ve ilgili kim varsa KORONA VİRÜSTEN “KOVİT 19 dan söz ederken, öncelikle virüsün çok hızlı bulaşıp yayılan, öldürücü özelliğini, tehlikesini ve korunma tedbirlerini tüm detaylarıyla bıkıp usanmadan anlattılar ve hala da anlatıyorlar.

Halktan, yani bizlerden istedikleri “HİJYEN” TEMİZLİK, MASKE ve SOSYAL MESAFE, çok basit olan bu kurallara uymak, ama özellikle de MASKE ve MESAFE diyorlar.

Biz ne yapıyoruz diye merak edip dün Kaşif Acar caddesinden yukarıya Kurtuluş Caddesine oradan eski Cumartesi Pazarının kurulduğu sokakları gözlemleyerek eski HAL binasına kadar yürüyüp geldim.

Görebildiğim dört beş yüz kişi kadar insanın, abartısız söylüyorum yüzde yetmişe yakını “Maskesiz”! Maskeli olanların da burunları açık bazılarının da çenesinin altında, sosyal mesafe hemen hiç yok gibi, İnsanlar o kadar rahat ve korkusuz, ve o derece de maske takıp korunmaya çalışan insanlara da saygısızlar.

KORONA’YI istemiyoruz, bir an önce KORONA’sız hayata geçmek istiyoruz. Ancak, uzun vadede de olsa bu pek mümkün görünmüyor, çünkü pek çok insan bu virüsün ne bela bir şey olduğunu hala kavrayabilmiş değil, büyük bir duyarsızlıkla virüsün mutasyon geçirip ikinci dalgayı getirmesi için epeyce gayret sarf ediyorlar.

Biz korsan mıyız maske takalım, bize bir şey olmaz havasında bir boş vermişlik.

Kimisinin kafasının üstünde, kimisinin çenesinin altında, kimisinin de “Armut” gibi burnu dışarıda, bu duyarsızlıkla ülke olarak biz bu Virüsü yenemeyiz, çünkü birbirimize de, bilime de saygımız yok.

NE KORONALI ve NE DE KORONA’SIZ bir yaşam tarzını toplum olarak hala seçebilmiş değiliz yazık, çok yazık.

Bandırma Devlet hastanesinde korona’lı sayısının bu günlerde epeyce arttığı söyleniyor. HİJYEN-MASKE-ve SOSYAL MESAFE kurallarına uymayanlara mutlaka para cezaları yeniden getirilmeli ama semt semt, Mahall Mahalle dolaşarak sıkı denetlemek koşuluyla.

Bu beladan arınmak ve kurtulmak isteniliyorsa çarelerin en önemlilerinden birisi de budur, bizim toplumumuzun çoğu başka dilden anlamaz…

SAĞLIKLA KALINIZ….

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Istakozun Günlüğü – ŞİİR HIRSIZI(*)
Istakozun Günlüğü – ŞİİR HIRSIZI(*)

Istakozun Günlüğü – ŞİİR HIRSIZI(*) Recai ÇEVİK Hapishaneler insan dolu kum gibi Dışarda bir buruk özgürlük zakkum İçerde de, dışarda

OKUYUCU MEKTUBU – Arzu Hacer B.
OKUYUCU MEKTUBU – Arzu Hacer B.

OKUYUCU MEKTUBU – Arzu Hacer B. Seviyorum Çünkü Seviyoruz çünkü, hep bir sebebi var bir şeylerin. Hep bir sebep arıyoruz, neden arıyoruz.

Yaşamın İçinden – ZAMANLARIN ÖTESİNE SESLENEN ÖYKÜ: SIRÇA KÖŞK
Yaşamın İçinden – ZAMANLARIN ÖTESİNE SESLENEN ÖYKÜ: SIRÇA KÖŞK

Yaşamın İçinden – ZAMANLARIN ÖTESİNE SESLENEN ÖYKÜ: SIRÇA KÖŞK Derya BALCI deryabalci2@gmail.com Türk edebiyatının büyük öykücüsü

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI