2
emlak

Gönül Dostları – 2019 dan 2020 GEÇİŞ

Ana Sayfa » Köşe Yazıları » Gönül Dostları – 2019 dan 2020 GEÇİŞ
Paylaş
Tarih : 13 Ocak 2020 - 18:42

Gönül Dostları – 2019 dan 2020 GEÇİŞ

Fikret ÇAĞIN

2019 u 2020 ye bağlayan gece, yani yılbaşı gecesi birçokları gibi ben de, BANDIRMA GERÇEK’te yazılarını zevkle okuduğumuz Sayın Hasan TOPUZ kardeşimiz gibi kafamıza o çok renkli kırmızılı sivri külahı takamadan ve üflediğinizde uzayan o zımbırtıyı üfleyemeden de olsa (PTT) Pijama, Terlik, Televizyon üçlüsüyle geçirirken, acaba eskiden olduğu gibi TV kanallarında güzel programlar olabilir mi diye, epeyce geç vakte kadar oturdum.
Örneğin Solistler geçidi, Komedi dünyasından, Tiyatrodan, Parodi ve eğlence programları gibi, (Güldür Güldür Şov müstesna) doyurucu bir program bulamadan, sabaha karşı uyuya kalmışım.
2020 Dünyaya, Bilhassa Ülkemize öyle müthiş bir ihtişamla gelmiş ki görüp te şaşmamak mümkün değil.
Ülkemizde Ekonomik parametreler olumlu yönde zirve yapmış, Malum olduğu üzre ASGARİ ÜCRET pazarlıkları sürüyordu, o kaos ortadan kalkmış, İşçiye istediklerinin çok üzerinde bir rakam verilmiş ve bunun üzerine işçiler sevinçten hiiii yaparken küçük dillerini yutmuşlar.
Emekliler mi, onları hiç sormayın, Maaşlarına yapılan, İnsanca yaşayabilecekleri okkalı bir Zammı duyunca sevinçten onlar da bastonlarını havaya atmışlar ama bastonsuz ayakta duramayıp popolarının üstüne oturuvermişler.
Ülkede bir Kalkınma, atılım ve katılım seferberliği ile birlikte Devasa projeler, Hanlar, Hamamlar, Yollar, Fabrikalar, Kurulmaya Kanallar açılmaya başlanmış.
Verdiğimiz vergilerle bize geri dönen Yol, Su (BANDIRMA SUYU HARİÇ) Elektrik ve Doğalgaz gibi nimetler çok ucuzlamış, İşsizlik sıfır noktada, İşverenler işçi bulamayınca Üniversite mezunu işçiden vaz geçip lise hatta orta okul mezununa bile tav olmuşlar ama onu da bulamadıkları için, Suriye’den, Türkmenistan’dan gelen göçmenlere razı olmuşlar.
Çarşıya çıkıp vitrinlere baktığımda, Kapatıyoruz, bitiriyoruz yok, esnaf mutlu, müşteri daha da mutlu, Şairin dediği gibi,
GÖRDÜĞÜM MANZARADA GÖZLERİM KAMAŞMIŞ.
DÜKKANLAR MAL DOLU YOLLARA TAŞMIŞ,
UCUZLUK SÖZLERİ DAĞLARI AŞMIŞ,
İÇİMDEN ÖYLE TATLI BİR HAZ GEÇER,
DONSUZUN GÖNLÜNDEN TOP TOP BEZ GEÇER.
Derken 1 Ocak Çarşamba, Hanım sesleniyor, saat 12 oldu kalk kahvaltı edelim, iyiydi böyle ne güzel rüya görüyordum oldu mu ya.
Esen Kalınız…

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

OKUYUCU MEKTUBU – Arzu Hacer B.
OKUYUCU MEKTUBU – Arzu Hacer B.

OKUYUCU MEKTUBU – Arzu Hacer B. İşte Yeniden (4) Ve tarih 21 Kasım’ı gösteriyordu. Erdek’teyim mutluyum huzurluyum, mutluluktan ne dediğimin

Yaşamın İçinden – DÜŞLERDEN HAYALLERE
Yaşamın İçinden – DÜŞLERDEN HAYALLERE

Yaşamın İçinden – DÜŞLERDEN HAYALLERE Derya BALCI deryabalci2@gmail.com İyilik, doğruluk, güzellik, sevgi bizimle olsun! … ve masal bitti Hüznün

Gönül Dostları – ET ve SÜT ÜRÜNLERİNDE HİLE!. YENİ Mİ?
Gönül Dostları – ET ve SÜT ÜRÜNLERİNDE HİLE!. YENİ Mİ?

Gönül Dostları – ET ve SÜT ÜRÜNLERİNDE HİLE!. YENİ Mİ? Fikret ÇAĞIN Tarım ve Orman Bakanlığınca, taklit veya tağşiş (bir şeyin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI