2
emlak

NORMALLEŞMEDE 2. AŞAMA

Ana Sayfa » Genel » NORMALLEŞMEDE 2. AŞAMA
Paylaş
Tarih : 30 Mayıs 2020 - 16:00

NORMALLEŞMEDE 2. AŞAMA

Normalleşme süreci kapsamında alınan yeni kararlar açıklandı. 65 yaş üstü vatandaşların ve 18 yaş altı gençlerin sokağa çıkma yasağı devam edecek.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında normalleşme süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 65 yaş üstü ve 20 yaş altına uygulanan sokağa çıkma yasağıyla ilgili alınan yeni kararları duyurdu. Alınan kararlar doğrultusunda:

“65 YAŞ ÜSTÜNE YASAK DEVAM EDECEK»
“Sağlık Bakanlığı tarafından tanımlanan kronik hastalığı olan kamu personelinin durumları kurumlarınca takip edilecek. 65 yaş üstünün sokağa çıkma sınırlaması ve Pazar günleri 14.00-20.00 saatleri arasında istisna kapsamında olması devam edecek.
İşletme sahibi 65 yaş üstü vatandaşlarımız ise; Maske, mesafe, temizlik şartına riayet şartıyla işinin başında bulunabilecek.

“20 YAŞ ALTI YASAK 18 YAŞA İNDİRİLDİ»
20 yaş altıyla ilgili sokağa çıkma uygulaması ise 18 yaşa indirildi. 0-18 yaş grubunun tamamı; Çarşamba ve Cuma günleri 14:00-20:00 saatlerinde sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmayacak.

“SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDA DEĞİŞİKLİK»
65 yaş üstünün sokağa çıkma kısıtlamaları devam ederken, 65 yaş üstünün sokağa çıkma sınırlaması ve pazar günleri 14:00-20:00 saatleri arasında sokağa çıkmaya devam edecek. 20 yaş altıyla ilgili sokağa çıkma kısıtlaması 18 yaşa indirilirken, 0-18 yaş arası çarşamba ve Cuma günleri 14:00-20:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

“ÇAYBAHÇELERİ, RESTORAN VE KAFELER AÇILIYOR»
1 Haziran tarihi itibariyle; Restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçeleri, yüzme havuzu, kaplıca türü işletmeler, belirlenen kurallar dahilinde saat 22.00’ye kadar hizmet vermeye başlayacak. Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri de 1 Haziran’da hizmet vermeye başlayacak. İdari izinde bulunan veya esnek çalışma sistemine dahil olan kamu personeli ise 1 Haziran tarihi itibarıyla normal mesaiye başlayacak. İşletme sahibi 65 yaş üstü vatandaşlarımız maske, mesafe ve temizlik şartına riayet şartıyla işinin başında olabilecek. Kreşler ve gündüz bakım evlerinin tamamı 1 Haziran’da açılacak. Kamu görevlileri 1 Haziran’dan itibaren işbaşı yapacak. Sürücü kursları, benzeri kurslar ise 1 Haziran’dan itibaren hizmet verebilecek.

PLAJLAR 1 HAZİRAN’DA AÇILIYOR
Plajlar ile milli parklar ve bahçeler, belirlenen sağlık tedbirleri dahilinde yine 1 Haziran’dan itibaren tamamen faaliyete geçebilecek.

ŞEHİRLER ARASI SEYAHAT 1 HAZİRAN’DAN İTİBAREN KALKACAK
Şehirler arası seyahat sınırlaması 1 Haziran’dan itibaren tamamen kaldırılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehirler arası seyahat sınırlamasının 1 Haziran’dan itibaren tamamen kaldırılacağını açıkladı.

KAMU PERSONELİ NORMAL MESAİYE BAŞLIYOR
İdari izinde bulunan veya esnek çalışma sistemine dahil olan kamu personeli, 1 Haziran tarihi itibarıyla normal mesaiye başlayacak.

KREŞLER VE BAKIMEVLERİ
Kreşler ve gündüz bakım evleri 1 Haziran tarihinden sonra açılacak.

YOLLARDAKİ DİNLENME TESİSLERİ
Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri de 1 Haziran’da hizmet vermeye başlayacak.

SPOR TESİSLERİ SAAT 24:00’E KADAR
Spor tesisleri gece saat 24:00’e kadar hizmet verebilecek. Plajlar, milli parklar ve bahçeler ise belirlenen kurallar dahilinde, 1 Haziran’dan itibaren faaliyete geçebilecek. (haber merkezi)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

DÜĞÜN SALONLARI KAPILARINI AÇIYOR
DÜĞÜN SALONLARI KAPILARINI AÇIYOR

DÜĞÜN SALONLARI KAPILARINI AÇIYOR Koronavirüs tehdidi nedeniyle 4 aydır kapalı olan düğün salonları, bugünden itibaren kapılarını açıyor.

İŞLEMLER İÇİN 3 KURUŞ ÖDENECEK
İŞLEMLER İÇİN 3 KURUŞ ÖDENECEK

İŞLEMLER İÇİN 3 KURUŞ ÖDENECEK Kimlik Paylaşımı Sistemi Katılma Payı Usul Ve Esasları Hakkında Tebliğ’e ilişkin detaylar belli oldu.

Fatura tahsilatları başlıyor!
Fatura tahsilatları başlıyor!

Fatura tahsilatları başlıyor! 1 TEMMUZ’DAN İTİBAREN BORÇTAN DOLAYI KESME İŞLEMİ BAŞLAYACAK ! Elektrikte ve gazda, 1 Temmuz’da salgın öncesi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI