2
emlak

Marmarabirlik’ten ortaklarına erken ödeme..

Ana Sayfa » Genel » Marmarabirlik’ten ortaklarına erken ödeme..
Paylaş
Tarih : 26 Ocak 2019 - 22:23

Marmarabirlik’ten ortaklarına erken ödeme..

2018/2019 İş yılında 351 milyon TL bedelle 51 bin ton ürün alımı gerçekleştiren Marmarabirlik, alınan ürün bedellerinin 211,5 milyon TL’sini öderken, ortaklara kalan borcun yarısını 30 Ocak yerine 25 Ocak’ta ödedi.

Marmarabirlik’ten ortaklarına müjdeli haber geldi. 2018/2019 Alım kampanyasında üreticilerin 351 milyon TL karşılığı toplam 51 bin ton ürün alımı gerçekleştiren Birlik, ürün bedellerinin % 60 karşılığını 15 günlük periyotlarda ödedi.
Ürün alım kampanyasının sona sermesinin ardından Marmarabirliğin mali imkanları değerlendirilerek, ürün bedeli alacaklarının kalan kısmının yarısını 25 Ocak’ta ödeme kararı aldı.

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, Birliğin satışlarının olumlu yansıması sebebiyle ürün bedellerinin ödenmesinin 25 Ocak Cuma günü yapıldığını açıkladı.
Asa, “yapmış olduğumuz saha ziyaretlerinde şunu söylemiştik;’eğer satışlarımızdan dönüşler planlananın öncesinde gerçekleşirse üreticimize olan borcumuzu 1 gün hesaplarımızda tutmayız’ dedik. Yapılan bu ödeme bununun bir kanıtıdır” dedi.
Ödeme planı kapsamında Mayıs ayında son dilim alacaklarının da Birliğin imkanları elvermesi durumunda ödeme takviminin erkene alınabileceğini belirten Başkan Asa sözlerini şöyle sürdürdü:

“2018/2019 iş yılı ürün alım kampanya dönemi ürünün ’var’ yılıydı. Bu zor yılda 51 bin ton ve 351 milyon bedelle ürün alımı gerçekleştirdik. Ürün bedellerinin % 60 karşılığı olan 211,5 milyon TL’yi üreticilerimize ödenmiş, kalan borcumuzun yarısını da 30 Ocak 2019 tarihinde ödeneceğini açıklamıştık. Daha önce de belirttiğimiz gibi mali imkanlarının elverdiği sürece ortaklarımızın alacaklarının en kısa sürede ödenmesinin sözünü vermiştik. Marmarabirlik’in satışlarından geri dönüşümler olumlu yönde gerçekleştiğinden ödeme gününü öne çekme kararı aldık. Üreticilerimizin alacakları son dilim olan 77.5 milyon TL ödenerek ortaklarımıza borcumuz kalmayacak ” dedi

Piyasada özel sektör temsilcilerinden daha yüksek fiyatla ürün alımlarını gerçekleştirdiklerini ve bugüne kadar ürün bedellerinin ödenmesinde hiçbir şekilde kredi kullanmadıklarına dikkat çeken Asa, ” Yine bu kampanya dönemindeki ürün bedellerinin % 80 karşılığı olan 273,5 milyon TL kredi kullanmadan ödenmiş olacaktır. Böylelikle geçtiğimiz yıl alınan kg ve toplam tutar miktarını bu yılda aynı dönemde ödemiş olmaktayız. Geriye kalan % 20 ödeme dilimi için kesinlikle kredi kullanılmayacaktır. ” ifadelerini kullandı. (Haber merkezi)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ERDEK-ADALAR SEFERLERİNE %24 ZAM
ERDEK-ADALAR SEFERLERİNE %24 ZAM

ERDEK-ADALAR SEFERLERİNE %24 ZAM Adaların karayla tek bağlantı yolu olan seferlere zam yapıldı. Marmara Denizi’nde de yolcu ve araç taşımacılığı

ŞARKÖY 4.2 ile SALLANDI, ERDEK KÖRFEZİNDEN HİSSEDİLDİ
ŞARKÖY 4.2 ile SALLANDI, ERDEK KÖRFEZİNDEN HİSSEDİLDİ

ŞARKÖY 4.2 ile SALLANDI, ERDEK KÖRFEZİNDEN HİSSEDİLDİ Geçtiğimiz Cumartesi günü Tekirdağ-Şarköy açıkları 4.2’lik depremle sallandı. Marmara

BİR DEFAYA MAHSUS MUAFİYET TANINDI
BİR DEFAYA MAHSUS MUAFİYET TANINDI

BİR DEFAYA MAHSUS MUAFİYET TANINDI Ölçü ve tartı aletlerinde damgası olmayanlar için bir seferlik muafiyet tanındı. Söz konusu kanun değişikliğiyle

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI