2
emlak

Marmarabirlik’te toplu iş sözleşmesi

Ana Sayfa » Genel » Marmarabirlik’te toplu iş sözleşmesi
Paylaş
Tarih : 05 Ağustos 2019 - 14:32

Marmarabirlik’te toplu iş sözleşmesi

Marmarabirlik ile Öz Gıda-İş Sendikası arasındaki iki yıllık dönemi kapsayacak 01/06/2019 -31/06/2021 tarihli yürürlük süreli Toplu İş Sözleşmesinde imzalar atıldı.

Toplu İş Sözleşmeleri görüşmelerine, Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, Marmarabirlik Genel Müdür Vekili Mehmet Ertaş, Muhasabe Müdürü İlhan Bayram, İK Müdür Yrd. Esra Öztürk, Hukuk Müşaviri Av. Fatma Akarakın, Fabrika Müdürü Ertuğrul Doğanalp, Öz Gıda-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcıları Tevfik Ali Hançeroğlu, Sultan Murat Karadağ, Bursa Şube Başkanı Aytekin Kaya, Avukat Emre Barış ile Şube Yönetim Kurulu üyeleri ve sendika temsilcileri katıldı.
Marmarabirlik Toplantı Salonunda gerçekleşen Toplu İş Sözleşmesi, S.S Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği ve Entegre Tesisleri, Birlik’e bağlı Gemlik, Mudanya, Erdek, Orhangazi, İznik, Edincik, Mürefte ve Marmara Adası Kooperatifleri ile Öz Gıda-İş Sendikası arasında yapıldı.
Yapılan toplu iş sözleşmesi kapsamında çalışanların brüt kök ücretlerine ve ek ödemelere % 20 oranında zam yapıldı. Ayrıca personele her yıl için kıdem zammı yapılmıştır. Kıdemlere yapılan ilave artışlarla ortalama zam oranı % 28 olarak gerçekleşmiştir. İkinci yıl için enflasyon oranının+1’i kadar artış uygulanacak.
Yapılan sözleşme ile ilgili değerlendirmede bulunan Marmarabirlik Başkanı Hidamet Asa, ”Hepimizin önceliği Marmarabirlik olsun. Göreve geldiğimiz günden bugüne emeğin, alın terinin hakkını her zaman vermeye çalıştık. Çalışanlarımızın yaşam standartlarının daha iyi olması adına gerekli iyileştirmenin yapıldığına inanıyorum. Bu sözleşmenin tüm Marmarabirlik ailesine bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum. Sürecin sıkıntısız bir şekilde sonuçlanmasından dolayı, Genel Müdürlük Makamına ve Öz Gıda-İş Sendikası adına Genel Başkan Yardımcıları Tevfik Ali Hançeroğlu ile Sultan Murat Karadağ’ya teşekkür ediyorum.” dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Asa: “Kooperatifçilik sizlerin geleceğidir”
Asa: “Kooperatifçilik sizlerin geleceğidir”

Asa: “Kooperatifçilik sizlerin geleceğidir” Sofralık zeytin ve zeytinyağın öncü kuruluşlarından Marmarabirlik’in önemli konukları vardı.

Karnesiz ilk ara tatil bugün başlıyor
Karnesiz ilk ara tatil bugün başlıyor

Karnesiz ilk ara tatil bugün başlıyor Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerdeki yaklaşık 18 milyon öğrenci, 2019-2020 eğitim öğretim yılının

Marmarabirlik yağlık zeytin alım fiyatını 4 TL’ye yükseltti
Marmarabirlik yağlık zeytin alım fiyatını 4 TL’ye yükseltti

Marmarabirlik yağlık zeytin alım fiyatını 4 TL’ye yükseltti Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa yaptığı açıklamada üreticilere

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI