2
emlak

LGS ve YKS GÜNÜNDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Ana Sayfa » Genel » LGS ve YKS GÜNÜNDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI
Paylaş
Tarih : 19 Haziran 2020 - 21:19

LGS ve YKS GÜNÜNDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

20 Haziran Cumartesi günü (yarın) binlerce 8. sınıf öğrencisi LGS sınavına girecek. LGS ve YKS sınavları sırasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Bakanlık, yarın yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için 09.00-15.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması getirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca LGS sınavı öncesi dün kritik bir açıklamada bulundu. LGS ve YKS’nin olduğu günlerde, sağlanması gereken şartlar konusunda Bilim Kurulu tavsiye kararı aldı. Sınava gidiş ve dönüş saatlerinde dışarıda yoğunluk olmaması, günün gençlere ayrılması için sınırlı bir sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

SINAV SAATLERİNDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK
Bu gelişme sonrası sınav ile ilgili detaylar merak edilmeye başlandı. Son günlerde artan corona virüs vaka sayısı sonrası kafalarda birtakım soru işaretleri bulunuyordu.
Bakan Koca, yarın yapılacak LGS ve önümüzdeki hafta yapılacak YKS’nin yapıldığı günlerde sınırlı bir şekilde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanması yönünde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimat verdiğini açıkladı. LGS, 20 Haziran Cumartesi günü yarın saat 9.30’da ve 11.30’da başlayacak. YKS ise haftaya; 27 Haziran Cumartesi günü saat 10.15’te, 28 Haziran Pazar günü saat 10.15 ve 15.45’te olacak. (haber: Aytaç Şen)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

DÜĞÜN SALONLARI KAPILARINI AÇIYOR
DÜĞÜN SALONLARI KAPILARINI AÇIYOR

DÜĞÜN SALONLARI KAPILARINI AÇIYOR Koronavirüs tehdidi nedeniyle 4 aydır kapalı olan düğün salonları, bugünden itibaren kapılarını açıyor.

İŞLEMLER İÇİN 3 KURUŞ ÖDENECEK
İŞLEMLER İÇİN 3 KURUŞ ÖDENECEK

İŞLEMLER İÇİN 3 KURUŞ ÖDENECEK Kimlik Paylaşımı Sistemi Katılma Payı Usul Ve Esasları Hakkında Tebliğ’e ilişkin detaylar belli oldu.

Fatura tahsilatları başlıyor!
Fatura tahsilatları başlıyor!

Fatura tahsilatları başlıyor! 1 TEMMUZ’DAN İTİBAREN BORÇTAN DOLAYI KESME İŞLEMİ BAŞLAYACAK ! Elektrikte ve gazda, 1 Temmuz’da salgın öncesi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI