2
emlak

Lakerda Fiyatı Arttı

Ana Sayfa » Genel » Lakerda Fiyatı Arttı
Paylaş
Tarih : 08 Ekim 2019 - 14:31

Lakerda Fiyatı Arttı

Palamudun az olması nedeniyle lakerda fiyatları arttı. Geçen sene kavanozu 150 liraya satılan lakerdalar bu sene 200 liradan satılıyor.

1 Eylül’de başlayan av sezonunda balıkçılar palamuttan umduğunu bulamadı. Torik ve palamudun dilim dilim kesilerek salamura edilmesi olan lakerdanın kilosu ise palamudun az olması nedeniyle yükseldi. İki kiloluk lakerdalar 200 liradan tezgahlarda satışa sunuldu.

GEÇEN SENE 150 LİRAYDI, BU YIL 200 LİRA
Önceki yıllara oranla bu sezon daha az palamut ve torik balığı avlandıklarını belirten balıkçılar, tuzlu balık yapımına geç başlamak zorunda kaldıklarını söyledi.
Palamut az olunca az miktarda yaptıkları lakerdaların fiyatının arttığına işaret eden balıkçılar;
“Geçtiğimiz yıl adeta palamut ve torik bolluğu yaşanırken vatandaşlarımız ucuz lakerda yedi. Yoğun talepleri bu yıla kadar karşılıyorduk ancak bu yıl balığın az olması ile gelen talepleri karşılamamız mümkün görünmüyor.
Az miktarda yaptığımız lakerdaları ise sürekli müşterilerimize vermek zorunda kalıyoruz.
Önceki sezon kavanozu 150 liradan satılan lakerdaları bu sezon 200 liradan satışa sunduk. Üç kilogram bir torik temizlenip dilimlendikten sonra kavanozda net 2 kilogram geliyor ve bu da fiyatı etkiliyor.” diye konuştular.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Musluk Suyu Kalitesi Giderek Düşüyor!
Musluk Suyu Kalitesi Giderek Düşüyor!

Musluk Suyu Kalitesi Giderek Düşüyor! Günümüzün en önemli konularından biri de şehirlerde musluk sularının içilebilir olmaması. B2Press,

Asa: “Marmarabirlik’in başarısından rahatsız olanlar var”
Asa: “Marmarabirlik’in başarısından rahatsız olanlar var”

Asa: “Marmarabirlik’in başarısından rahatsız olanlar var” Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa: •Güneş balçıkla

Sofralık zeytine prim desteği geldi
Sofralık zeytine prim desteği geldi

Sofralık zeytine prim desteği geldi Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa: -“Prim desteği kayıt dışını bitirecek. Prim desteği

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI