2
emlak

Bayramda Hava Sıcaklığı Düşüyor

Ana Sayfa » Genel » Bayramda Hava Sıcaklığı Düşüyor
Paylaş
Tarih : 21 Mayıs 2020 - 17:15

Bayramda Hava Sıcaklığı Düşüyor

Ramazan Bayramında Hava Sıcaklıklarının Mevsim Normalleri Altında Olacağı Tahmin Ediliyor.

Balkanlar Üzerinden Gelecek Serin ve Yağışlı Sistemle Birlikte Hava Sıcaklıklarının Hissedilir Derecede Azalması Bekleniyor!
Bölgemiz geçtiğimiz hafta içinde Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgasının etkisi altında kaldı.
Sıcak hava dalgası nedeniyle bölgemizde hava sıcaklığı mevsim normallerinin 10 ila 13 derece üzerinde seyretmiş ve uzun yıllar Mayıs ayı içerisinde en yüksek sıcaklık rekorları kırılmıştı.
Bölgemizde etkili olan sıcak hava dalgasının yarından itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak etkisini kaybetmesi bekleniyor. Yarın (21 Mayıs 2020 Perşembe) kuzeybatı kesimlerinden başlayarak Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı sistemlerin etkisine gireceği, Cuma ve Cumartesi günleri ile Ramazan Bayramı boyunca hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (8-10 °C) olmak üzere bölge genelinde azalacağı ve mevsim normalleri altında seyredeceği tahmin ediliyor.
Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı sistemin; bu akşam saatlerinde Balıkesir’in Kuzey kesimlerinde yerel olarak gök gürültülü sağanak yağışlara neden olması bekleniyor.
Yağışlı sistemin 22 Mayıs Cuma günü bölge genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara neden olması beklenmekte..
Başlama-Bitiş Zamanı:21.05.2020 06:00 -26.05.2020 23:59

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

HAFTASONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VARDI
HAFTASONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VARDI

HAFTASONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VARDI 15 ilde hafta sonu için ilan edilen sokağa çıkma yasağı sona erdi. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı

NORMALLEŞMEDE 2. AŞAMA
NORMALLEŞMEDE 2. AŞAMA

NORMALLEŞMEDE 2. AŞAMA Normalleşme süreci kapsamında alınan yeni kararlar açıklandı. 65 yaş üstü vatandaşların ve 18 yaş altı gençlerin

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞA İYİ HABER
65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞA İYİ HABER

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞA İYİ HABER İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine “ 65 Yaş ve Üzeri Vatandaşlar İçin Seyahat İzin Belgesi” konulu

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI