2
emlak

18 ALTI 65 ÜSTÜ ÇIKMA YASAĞI KALKTI

Ana Sayfa » Genel » 18 ALTI 65 ÜSTÜ ÇIKMA YASAĞI KALKTI
Paylaş
Tarih : 10 Haziran 2020 - 20:33

18 ALTI 65 ÜSTÜ ÇIKMA YASAĞI KALKTI

65 yaş ve üzeri vatandaşlara hergün sokak izni geliyor, 18 yaş altına yönelik kısıtlamalar ise kaldırılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, corona virüs önlemlerinin görüşüldüğü dünkü kabine toplantısı sonrasında açıklama yaptı. Açıklamada; Nikah salonları 15 Haziran’da açılırken, sinema, tiyatro ve düğün salonları ise 1 Temmuz’dan itibaren yeniden kapılarını açacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi uzun bir aradan sonra ilk kez yüz yüze toplandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki toplantı saat 16.00’da başladı ve yaklaşık 3 saat sürdü. Toplantı sonrası korona virüs önlemleri kapsamında alınan kısıtlamalara ilişkin yeni kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: “Uzun bir aradan sonra yüz yüze gerçekleştirdiğimiz kabine toplantımız sona erdi. Attığımız adımların çok yönlü değerlendirmesini yaptık. Avrupa ile kıyasla en az can kaybı kısıtlama ve ekonomik sıkıntıyla atlattığımız bir geçektir. Kökü kazınana kadar maske, mesafe ve temizlik ile hayatımızı düzenlememiz gerektiği gerçeğini hatırlatmak istiyorum. “Yeni normal” dediğimiz düzenin devam edeceği gerçeğine kendimizi alıştırmalıyız.

“SAĞLIK SİSTEMİMİZ DÜNYAYA ÖRNEK OLMUŞTUR»
Bu mücadeleyi yürütmek için her imkana sahibiz. Sadece salgın sürecinde hizmete açtığımız hastanelerin yatak ve yoğun bakım kapasiteleri bile pek çok ülkenin toplamıyla yarışacak düzeydedir. Sağlık sistemimiz dünyaya örnek olmuştur. Sağlık ordumuzla 83 milyon vatandaşımızın hizmetindeyiz. İstemediğimiz görüntüler zaman zaman oluyor. Ama kurallara uymanın genel olduğu düşüncesindeyim. Sağlık ve ekonomik tedbirleri sıkı tutmak zorundayız. Milletimden yeni dönemin kurallarına uyarak işlerine sıkı sıkı sarılarak bu sürece destek vermelerini istiyorum. Hiçbir salgının, tehdidin, ülke ve millet olarak birliğimizden, beraberliğimizden, kardeşliğimizden, dayanışmamızdan büyük olmadığı inancıyla yolumuza devam ediyoruz. Kısıtlamaları gelişmelere göre değerlendirip sonuçları paylaşıyoruz.

65 YAŞ ÜSTÜ VE 18 YAŞ ALTI KISITLAMASI KALKTI
Bu haftaki toplantıda aldığımız kararlar şu şekilde; Lokanta, kafe, kıraathane, restoran gibi işletmelerin kapanış saati saat 22.00’den 24.00’e uzatıldı. Sinema, tiyatro, gösteri merkezi gibi işletmeler 1 Temmuz’dan itibaren belirlenen kurallara göre faaliyete geçebilecektir. 65 yaş üstü her gün saat 10.00 ila 20.00 saatleri dışarı çıkabilecek. 18 yaş altı ile ilgili kısıtlama, küçüklerin ebeveynlerinin refakatinde olmaları şartıyla tümüyle kalkmıştır. Nikah salonları 15 Haziran’dan, düğün salonları ise 1 Temmuz’dan itibaren belirlenen kurallara uygun şekilde hizmet vermeye başlayacaktır” dedi. (haber merkezi)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

DÜĞÜN SALONLARI KAPILARINI AÇIYOR
DÜĞÜN SALONLARI KAPILARINI AÇIYOR

DÜĞÜN SALONLARI KAPILARINI AÇIYOR Koronavirüs tehdidi nedeniyle 4 aydır kapalı olan düğün salonları, bugünden itibaren kapılarını açıyor.

İŞLEMLER İÇİN 3 KURUŞ ÖDENECEK
İŞLEMLER İÇİN 3 KURUŞ ÖDENECEK

İŞLEMLER İÇİN 3 KURUŞ ÖDENECEK Kimlik Paylaşımı Sistemi Katılma Payı Usul Ve Esasları Hakkında Tebliğ’e ilişkin detaylar belli oldu.

Fatura tahsilatları başlıyor!
Fatura tahsilatları başlıyor!

Fatura tahsilatları başlıyor! 1 TEMMUZ’DAN İTİBAREN BORÇTAN DOLAYI KESME İŞLEMİ BAŞLAYACAK ! Elektrikte ve gazda, 1 Temmuz’da salgın öncesi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI