2
emlak

YKS NEDENİYLE BUGÜN ve YARIN ÇIKIŞ YASAĞI VAR

Ana Sayfa » Erdek Haberleri » YKS NEDENİYLE BUGÜN ve YARIN ÇIKIŞ YASAĞI VAR
Paylaş
Tarih : 27 Haziran 2020 - 21:49

YKS NEDENİYLE BUGÜN ve YARIN ÇIKIŞ YASAĞI VAR

27-28 Haziran tarihlerinde uygulanacak olan Yüksek Öğrenim Sınavları (YKS) nedeniyle sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavın sorunsuz bir şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla 27- 28 Haziran tarihleri arasında sınırlı sokağa çıkma yasağı uygulanacak.
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) nedeniyle, ülkemiz genelinde bu hafta sonu uygulanacak “Sokağa Çıkma Kısıtlaması” ile ilgili geçtiğimiz hafta 81 İl Valiliğine bir genelge göndermiş, genelgede YKS için alınacak tedbirleri sıralamıştı.

İKİ GÜNDE 3 SEANS HALİNDE YAPILACAK
Buna göre; Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS); Birinci oturumu 27 Haziran 2020 Cumartesi bugün gün saat 10:15’te başlayıp 13:00’de tamamlanacak, ikinci oturumu da 28 Haziran 2020 Pazar günü yarın saat 10:15’te başlayıp, 13:15’de tamamlanacak.
Sınavın üçüncü oturumu ise yine 28 Haziran 2020 Pazar günü 15:45’te başlayıp, 17:45’de tamamlanacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavın sorunsuz bir şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla bugün ve yarın sokağa çıkma kısıtlama geliyor.

ÖĞRENCİ VELİSİ ÇIKABİLECEK
27 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 09:30 ile 15:00 arasında ve 28 Haziran 2020 Pazar günü 09:30 ila 18:30 saatleri arasında istisnalar hariç olmak üzere 81 ilimiz sınırları içinde bulunan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacak. YKS sınavlarına girecek adayların, sınav binasına ulaşımlarının toplu taşıma ile sağlanması halinde, kendilerinin yanı sıra bir yakını, özel araçlarla gelinmesi halinde ise araç sürücüsü ile birlikte bir yakını sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmayacak. (haber merkezi)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ERDEK-BANDIRMA DAYANIŞMASI
ERDEK-BANDIRMA DAYANIŞMASI

ERDEK-BANDIRMA DAYANIŞMASI Bandırma Belediye Başkanı Avukat Tolga Tosun, Erdek Belediye Meclisi tarafından geçtiğimiz Çarşamba günü Başkan

MOR SOĞAN HASADI BAŞLADI
MOR SOĞAN HASADI BAŞLADI

MOR SOĞAN HASADI BAŞLADI Kapıdağ Mor Soğanında hasat dönemi başladı. Erdek’in coğrafi işaretli meşhur mor soğan hasadında bolluk ve

NARLI’da ki İŞ KAZASINDA BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI
NARLI’da ki İŞ KAZASINDA BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI

NARLI’da ki İŞ KAZASINDA BİR KİŞİ AĞIR YARALANDI İlçemize bağlı Narlı Mahallesi’nde meydana gelen iş kazasında bir kişi yaralandı. Narlı’daki

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI