2
emlak

YAZAR SÜLEYMAN TAKUNYACIOĞLU: “RAMAZAN NARİN’E VERİLEN CEZA BİR HUKUK SKANDALIDIR”

Ana Sayfa » Bandırma » YAZAR SÜLEYMAN TAKUNYACIOĞLU: “RAMAZAN NARİN’E VERİLEN CEZA BİR HUKUK SKANDALIDIR”
Paylaş
Tarih : 03 Haziran 2019 - 23:09

YAZAR SÜLEYMAN TAKUNYACIOĞLU:
“RAMAZAN NARİN’E VERİLEN CEZA BİR HUKUK SKANDALIDIR”

Yazar Süleyman Takunyacıoğlu gazetemize yaptığı değerlendirmede, Bandırma Gerçek Gazetesi yazarı Ramazan Narin’e verilen 5 yıllık hapis cezasının yeni bir hukuk skandalı olduğunu söyledi.

Kesinleşen ver haksızca verilen bu cezayı, yazar olmaktan öte sade bir vatandaş olarak protesto ettiğini belirten Takunyacıoğlu, açıklamasına şöyle devam etti:
“Kesinleşen ve son derece acımasız ve haksız olduğunu düşündüğüm tamamen zıt görüşlere sahip olduğumuz Ramazan Narin’e verilen 5 yıllık hapis cezasını hukuk dışı ve taraflı olduğunu düşünüyorum. Kesinleşen bir cezayı eleştirmek en doğal ve insani hakkımdır. Bu hakkımı kullanmak ve insan vicdanını yaralayan bu karara karşı tavır almak vatandaşlık sorumluluğu bir yana olağan bir yazar tepkisinin gerekliliğidir.
Ayrıca Bandırma’daki siyasi partiler, sivil toplum örgütleri ve basın örgütleri başta olmak üzere skandal karar hakkında sessiz ve duyarsız kalmalarını son derece manidar buluyorum. Düşünce özgürlüğü, basın özgürlüğü konusunda mangalda kül bırakmayan sosyal demokratlar, basın mensupları, anlı-şanlı yazarlar, odalar, dernekler niye susuyorsunuz?
Unutmayın ki sessiz kaldığınız müddetçe bir gün sisiz de kapınız çalınacaktır. Gerçek gazetesine ve Ramazan Narin’e geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, insanlar haksızlıklara uğrasa da hapislerde yatsada gerçekleri yazanların insanlığın vicdanında er yada geç aklanacağı inancımı koruyorum.” Diyerek sözlerini tamamladı. (Haber merkezi)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KILIÇDAROĞLU PROGRAMINA ERDEK’TEN BAŞLIYOR
KILIÇDAROĞLU PROGRAMINA ERDEK’TEN BAŞLIYOR

KILIÇDAROĞLU PROGRAMINA ERDEK’TEN BAŞLIYOR CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir dizi ziyaret, açılış ve etkinlik programları çerçevesinde

PATRİK BARTHOLOMEOS ERDEK’TE
PATRİK BARTHOLOMEOS ERDEK’TE

PATRİK BARTHOLOMEOS ERDEK’TE Hıristiyan Ortodoks inancın ruhani lideri Fener Rum Patriği Dimitri Bartholomeos Arhondoni bugün Erdek’te.. Bugün

ATIK YAĞ ve PİLLER BELEDİYE ve MUHTARLIKLARA
ATIK YAĞ ve PİLLER BELEDİYE ve MUHTARLIKLARA

ATIK YAĞ ve PİLLER BELEDİYE ve MUHTARLIKLARA Erdek’te temiz bir çevre için, yaşadığımız çevreye kalıcı zarar veren atık yağ ve kullanılmış

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI