2
emlak

YAĞIŞ ve FIRTINA ETKİLİ OLDU

Ana Sayfa » Erdek Haberleri » YAĞIŞ ve FIRTINA ETKİLİ OLDU
Paylaş
Tarih : 12 Temmuz 2019 - 17:08

YAĞIŞ ve FIRTINA ETKİLİ OLDU

Bölgemizi etkisi altına alan ve önceki gün Kapıdağ’ın bazı bölgelerinde adeta hayatı felç eden sağanak yağmur, Erdek merkezinde de etkili oldu.

Meteoroloji tarafından önceki gün yapılan uyarı sonrası bölgemizi etkisi altına alan şiddetli yağış Erdek’te Çarşamba gecesi ve dün sabah kendisini hissettirdi.

HAVA SICAKLIĞI DÜŞECEK
Çarşamba gecesinden itibaren etkisini arttıran kuvvetli yağış nedeniyle Erdek’te, otogar içi, Hükümet Caddesi ve Pazar Meydanı sular altında kaldı.
Yağışların devam edeceği bilgisini veren yetkililer, hava sıcaklığının da 4-5 derece azalacağını, olası su taşkınlıklarına karşı vatandaşların dikkatli olmasını istedi.

GARAJ HER ZAMANKİ GİBİ YAĞMURDAN NASİBİNİ ALDI
Yağan şiddetli yaz yağmurundan ilçemiz Erdek otogarı da her zamanki gibi nasibini aldı. Erdek garajı gece boyunca ve sabah saatlerinde yağan şiddetli yağış sonrası sular altında kaldı. Otogar zeminini tamamen kaplayan yağmur suları, garaj esnafını ve yolcuları olumsuz etkiledi.

ZEYTİNE DE CAN SUYU OLDU
Erdek ve çevresinde uzun zamandır beklenen yağış, zeytin mahsulüne de can suyu oldu. Kısa aralıklarla dün gece ve sabah saatlerinde yağan şiddetli sağanak yağmur, yağışların olmamasından yakınan zeytin müstahsilini de sevindirdi. Uzun süreli yağış Kapıdağ’da bulunan yaklaşık 800 bin zeytin ağacının üzerindeki mahsül için etkili oldu. Uzun süreli ve hızlı yağışın sınırlı da olsa mahsüle faydalı ve adeta can suyu olduğu belirtildi. Yağışların yavaş sağanak ve uzun süreli olmasının bu dönemde çok faydalı olacağını belirten zeytin üreticileri; “Yağışların bir süre daha devam etmesi mahsül için altın değerinde, bu yıl ürün genel anlamda oldukça iyi. Bölgemizdeki tüm müstahsilimize bereketli bir sezon olmasını diliyoruz” dediler. (haber/foto: M.Issızlar-İ.Şahin)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

YAĞMUR YOKSA HASAT DA YOK
YAĞMUR YOKSA HASAT DA YOK

YAĞMUR YOKSA HASAT DA YOK İlçemizdeki binlerce zeytin üreticisi yağmuru bekliyor. Bu sene havaların ılıman geçmesi ve mevsim normallerinin çok

“GELECEĞE NEFES” OLDULAR
“GELECEĞE NEFES” OLDULAR

“GELECEĞE NEFES” OLDULAR Marmara Adasında binlerce fidan dün toprakla buluştu. 11 Kasım saat 11:11’de, ülkemiz genelinde hedeflenen

İLÇE TARIM ZEYTİNYAĞI FABRİKALARINI DENETLEDİ
İLÇE TARIM ZEYTİNYAĞI FABRİKALARINI DENETLEDİ

İLÇE TARIM ZEYTİNYAĞI FABRİKALARINI DENETLEDİ Erdek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, ilçemizdeki Zeytinyağı Üretim tesislerini denetledi. İlçemizde

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI