2
emlak

“VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU” KURULDU

Ana Sayfa » Erdek Haberleri » “VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU” KURULDU
Paylaş
Tarih : 23 Mart 2020 - 15:58

“VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU” KURULDU

Korona virüs tedbirleri nedeniyle, sokağa çıkmaları sınırlandırılan 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” 20 ilçede göreve başladı.

Erdek’te İlçe Kaymakamı Ekrem Çalık başkanlığında oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Kurulu”nda ayrıca; Belediye Başkan Yardımcısı Hulusi Ay, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Çatak, İlçe Jandarma Komutanı H.İbrahim İlanku, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Ekiz, İlçe Müftüsü Adem Eser, SYDV Müdürü Sabri Keçici, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erbil Camgöz, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdür V. Tuba Günay’dan oluşan 8 üye buluyor.

İHTİYAÇLAR İÇİN 112-155-156’YI ARAYIN
Evden çıkmalarına yasak getirilen yurttaşların, ihtiyaçlarını 112, 155 ve 156 nolu telefonlar üzerinden bildirebileceklerini açıkladı. 65 Yaş ve Üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olanlara Sokağa Çıkma Yasağı Genelgesi yayımlandı. Genelgede 65 yaş ve üzeri ile bağışıklık sistemi düşük, ve kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan vatandaşlar 21 Mart saat 24.00’den sonra ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri sınırlandırılarak sokağa çıkmalarını yasaklandı.

65 VE ÜSTÜ YAŞTAKİ VATANDAŞLAR İÇİN
İhtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması, temel ihtiyaçlarını karşılamak için Kaymakamlık başkanlığında 65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturuldu. Anılan bu grup; Kaymakamlık, belediye, ilçe emniyet müdürü, ilçe jandarma komutanı, ilçe sağlık müdürü, milli eğitim müdürü, ilçe müftüsü tarafından belirlenecek kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, yerel yönetimler, AFAD, Kızılay ve ihtiyaç duyulacak sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden oluşturulacak.

“SİZ EVDE KALIN BİZ İHTİYACINIZI KARŞILARIZ»
Kaymakamlar tarafından 65 yaş ve üzeri ile kronik vatandaşlarımızın sağlık başta olmak üzere, tüm temel ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tedbirler alınacak. İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen vatandaşlarımız; 112, 155, 156 numaraları üzerinden ihtiyaçlarını bildirebilecekler. Bu çağrıların cevaplandırılması ve gerekli hizmetlerin üretilmesi için ihtiyaç duyulacak sayıda başta kolluk birimleri olmak üzere, yeteri kadar kamu görevlisi/ekip ve araç görevlendirilecek. (haber/foto: Metin Issızlar)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KAPIDAĞ-EDREMİT ÇİZGİSİNDE “DEPREM BEKLENEBİLİR”
KAPIDAĞ-EDREMİT ÇİZGİSİNDE “DEPREM BEKLENEBİLİR”

KAPIDAĞ-EDREMİT ÇİZGİSİNDE “DEPREM BEKLENEBİLİR” Deprem bilimci Prof.Dr. Ahmet Ercan, Balıkesir çevresinde yakında yıkıcı bir

ERZAK PAKETLERİNİN DAĞITIMI BAŞLADI
ERZAK PAKETLERİNİN DAĞITIMI BAŞLADI

ERZAK PAKETLERİNİN DAĞITIMI BAŞLADI Erdek’te 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan, evlerinde yaşayan yardıma muhtaç vatandaşlarımıza

POLİS DE “HEPİMİZ İÇİN EVDE KAL” DEDİ
POLİS DE “HEPİMİZ İÇİN EVDE KAL” DEDİ

POLİS DE “HEPİMİZ İÇİN EVDE KAL” DEDİ Evden çıkmalarına yasak getirilen 65 yaş üstü Erdekli vatandaşlarımız, ihtiyaçlarını

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI