2
emlak

Uygulama 1 Ocak’ta Başlayacak

Ana Sayfa » Erdek Haberleri » Uygulama 1 Ocak’ta Başlayacak
Paylaş
Tarih : 06 Kasım 2015 - 14:26

yyzrksUygulama 1 Ocak’ta Başlayacak

Yeni nesil yazarkasa (akıllı yazarkasa) kullanımının, 1 Ocak 2016’dan itibaren mecburi olacak.

Akıllı yazarkasaların, Maliye’ye anlık bilgi gönderebilecek şekilde tasarlandığını anımsatan Erdek Esnaf Odaları Başkanı Mahmut Cambaz, “Fiş ve fatura bilgileri, POS cihazlarının dekontlarıyla elektronik ortamda karşılaştırılacak. Böylelikle Maliye Bakanlığı, kayıt dışıyla mücadele için vergi denetimini, teknolojiden faydalanarak yapacak” dedi.
mhmtcnbzÜretimine başlanan bu akıllı yazarkasaların, mevcut yazarkasalardan daha çok güvenliğe sahip olduğuna dikkat çeken Cambaz, “İstendiğinde Maliye’ye bilgi gönderecek. Fiş fatura bilgilerinin GİB’e iletilmesiyle kontroller elektronik ortamda yapılabilecek.
Gelir İdaresi, teknolojik altyapısı yenilenen yazarkasalar sayesinde POS cihazlarından kesilen dekontlarla esnafın o gün kestiği fişleri karşılaştıracak.
Mükellefler, önceki mevzuat hükümlerine tâbi, ellerindeki ödeme kaydedici cihazlarını, 31 Aralık 2015 tarihini geçmemek şartıyla mali hafızaları doluncaya kadar kullanabilecek. Sonuç olarak mükelleflerin, sıkıntıya düşmemek için bu tarihe yeni nesil yazarkasaları temin etmeleri gerekmektedir” ifadesini kullandı. (Sayim ALKAZAK)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

TSM’DEN “SANAL ORTAMDA İSTİSMAR ve ZORBALIK” EĞİTİMİ
TSM’DEN “SANAL ORTAMDA İSTİSMAR ve ZORBALIK” EĞİTİMİ

TSM’DEN “SANAL ORTAMDA İSTİSMAR ve ZORBALIK” EĞİTİMİ Erdek Toplum Sağlığı Merkezi tarafından, lise öğrencilerine yönelik

CHP’liler SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ
CHP’liler SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ

CHP’liler SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ Cumhuriyet Halk Partisi Erdek ilçe teşkilatı, tüzük gereği ilçe danışma kurulu toplantısı düzenledi.

GÖKYÜZÜ UÇURTMALARLA RENKLENDİ
GÖKYÜZÜ UÇURTMALARLA RENKLENDİ

GÖKYÜZÜ UÇURTMALARLA RENKLENDİ Bu yıl beşincisi düzenlenen Uçurtma Şenliği, ilçemiz Öğretmenevi önü ve Ali Haydar Sarı Sahil bandı girişinde

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.