2
emlak

SİMURG’TA GÜNEY MARMARA TEMSİLCİSİ ÖZLEM SARI

Ana Sayfa » Erdek Haberleri » SİMURG’TA GÜNEY MARMARA TEMSİLCİSİ ÖZLEM SARI
Paylaş
Tarih : 01 Aralık 2018 - 23:12

SİMURG’TA GÜNEY MARMARA TEMSİLCİSİ ÖZLEM SARI

Erdek Ticaret Odası Başkanı Özlem Sarı, 15-16 Kasım tarihinde, İzmir-Balçova Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Simurg Kadın Kooperatifleri Birliği toplantısına katıldı.

Kadın kooperatifleri için yapılan hizmetler ve kadınların ekonomik hayata katılımını sağlamak için, yapılacak olan teşviklerin ele alındığı buluşmada çok sayıda kadın kooperatifçi katıldı.

ÖZLEM SARI GÜNEY MARMARA TEMSİLCİSİ OLDU
İki gün süren seminerde, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) Başkanı Şengül Akçar, gazeteci-yazar ve ekonomist Meliha Okur, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ve S.S. Bereketli Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifini temsilen Özlem Sarı konuşmacı olarak katıldı. Düzenlenen seminerde S.S. Bereketli Eller Kooperatifi yetkilisi Özlem Sarı, Güney Marmara bölge temsilcisi olarak seçildi.

KIRSALDAKİ ÜRETİMİN DEVAM EDEBİLMESİ TEMEL HEDEF
Kooperatiflerin “Hiç kimsenin olmayan, ama herkese ait” bir örgütlenme modeli olduğuna dikkat çekilen seminerde, temel hedeflerinin küçük ölçekli üreticilerin, kırsalda üretime devam etmelerinin altı çizildi. Diğer taraftan 45 ülkede 60 dernekle tarımsal çalışmaların gerçekleştirildiği belirtilirken, KEDV ile yapılan ortak çalışmalar ve Simurg’un önemi hakkında bilgi verildi. Ayrıca iklim değişikliğinin yarattığı sorunlara değinilerek, güneş enerjisiyle üretilebilen ürünler yetiştirilebileceği gündeme getirildi. (haber: Metin Issızlar)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ERDEK’TE YAPILARI GEZİP KAYIT EDİYORLAR
ERDEK’TE YAPILARI GEZİP KAYIT EDİYORLAR

ERDEK’TE YAPILARI GEZİP KAYIT EDİYORLAR Mekansal Adres Kayıt Sistemi Veri Üretimi ve Yaygınlaştırma Projesi kapsamında; İlçemizdeki tüm

TSM’DEN “SANAL ORTAMDA İSTİSMAR ve ZORBALIK” EĞİTİMİ
TSM’DEN “SANAL ORTAMDA İSTİSMAR ve ZORBALIK” EĞİTİMİ

TSM’DEN “SANAL ORTAMDA İSTİSMAR ve ZORBALIK” EĞİTİMİ Erdek Toplum Sağlığı Merkezi tarafından, lise öğrencilerine yönelik

CHP’liler SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ
CHP’liler SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ

CHP’liler SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ Cumhuriyet Halk Partisi Erdek ilçe teşkilatı, tüzük gereği ilçe danışma kurulu toplantısı düzenledi.

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.