2
emlak

“SAĞLIK İÇİN HAREKET” DEDİLER YÜRÜDÜLER

Ana Sayfa » Erdek Haberleri » “SAĞLIK İÇİN HAREKET” DEDİLER YÜRÜDÜLER
Paylaş
Tarih : 12 Nisan 2019 - 16:13

“SAĞLIK İÇİN HAREKET” DEDİLER YÜRÜDÜLER

İl Sağlık Müdürlüğü ve Erdek İlçe Sağlık Müdürlüğü öncülüğünde ilçemizde “Sağlık İçin Hareket” yürüyüşü yapıldı.

“Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında düzenlemiş oldukları yürüyüşe Erdek’teki tüm kamu kurum ve kuruluşlarından personel katılımı ile gerçekleştirildi.
Dün saat 12.30’da Ali Haydar Sarı sahil bandı girişinde başlayan yürüyüş, Cumhuriyet Meydanında yapılan basın açıklamasıyla son buldu.

HAREKETSİZLİK ÖLÜM NEDENLERİ ARASINDA 4.NCÜ SIRADA
Yürüyüşe katılan sağlıkçı, belediye ve eğitim personelleri ellerindeki “kalbiniz için sağlıklı seçimler yapın” “sağlıklı beslen, yaşamına hareket kat” yazılı pankartlar ile hareket etmenin önemine vurdu yaptılar. Tamamlanan yürüyüş sonrası Cumhuriyet Meydanında yapılan basın açıklamasında ise; “Fiziksel hareketsizlik, dünyada ölüme neden olan risk faktörleri sıralamasında dördüncü sırada yer almaktadır.Yani dünya genelindeki ölümlerin yüzde 6’sı demektir. Hareketsizlik yüzünden her yıl 3,5 milyon insan hayatını kaybetmektedir.

SAĞLIKLI BESLENME KONUSUNDA FARKINDALIK OLUŞTURMAK
Amacımız sağlıklı bir yaşam için hareketi artırmak. Maalesef ülkemizde yapılan araştırmalar hala istenilen seviyede hareket etmediğimizi gösteriyor. Bu da obezite başta olmak üzere kronik hastalıklar, kanser gibi hastalıklara zemin hazırlıyor. Bu gibi hastalıklarla mücadele programında hareketi artırmak gerekiyor. Biz de bu amaçla bugün “sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam” programı kapsamında yürüyüş etkinliği düzenledik. Temennimiz bu etkinliklerin devam ettirilmesi ve sağlıklı beslenme konusunda farkındalık oluşturmak istiyoruz. Yürüyüş etkinliğimize destek veren ilçemizdeki tüm resmi kurum ve kuruluşlara teşekkürlerimizi sunuyoruz” dediler. (haber/foto: M.Issızlar-İ.Şahin)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

29 TEMMUZ’DA “KUMSALINA SAHİP ÇIK”
29 TEMMUZ’DA “KUMSALINA SAHİP ÇIK”

29 TEMMUZ’DA “KUMSALINA SAHİP ÇIK” Erdek’te gönüllü vatandaşlarımızın katılımıyla birlikte kumsal temizliği yapılacak. Erdek

PASHA’NIN SON PARÇASI DA DENİZDEN ÇIKIYOR
PASHA’NIN SON PARÇASI DA DENİZDEN ÇIKIYOR

PASHA’NIN SON PARÇASI DA DENİZDEN ÇIKIYOR 14 Eylül 2013’de Narlı İskelesine çekilerek, iskelede batan “Pasha” adlı geminin su altındaki

BÜYÜKOVA’DA “ZEKİ ÇİÇEKLİ” CAMİİ AÇILDI
BÜYÜKOVA’DA “ZEKİ ÇİÇEKLİ” CAMİİ AÇILDI

BÜYÜKOVA’DA “ZEKİ ÇİÇEKLİ” CAMİİ AÇILDI İlçemiz İlhan Mahallesi Büyükova Mevkiinde yapımı tamamlanan “Zeki Çiçekli”

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI