2
emlak

MUHARREM İNCE’den ERDEKLİLERE MESAJ: “YÜZDE 69 OLSUN”

Ana Sayfa » Erdek Haberleri » MUHARREM İNCE’den ERDEKLİLERE MESAJ: “YÜZDE 69 OLSUN”
Paylaş
Tarih : 25 Mart 2019 - 17:57

MUHARREM İNCE’den ERDEKLİLERE MESAJ: “YÜZDE 69 OLSUN”

MUHARREM İNCE’nin İLÇEMİZDEKİ MİTİNGİ HINCA HINÇ DOLDU TAŞTI, KONUŞMASINA BİNLERCE İNSAN COŞKUYLA BÜYÜK DESTEK VERDİ.

Millet İttifakı’nn 12. Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce dün akşam Erdek’teki vatandaşlarımıza hitap etti.
Muharrem İnce’nin dün akşam saat 20:00’de Marina Çay Bahçesinde düzenlediği mitingte, Millet İttifakı Erdek Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sarı’ya destek olmak adına, 31 Mart’ta tüm seçmenlerin sandığa giderek “Erdek’ten Cumhurbaşkanlığı seçimindeki sonucu bekliyorum” dedi.

ERDOĞAN’I KENDİ SESİNDEN ELEŞTİRDİ
Muharrem İnce, Millet İttifakı Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın siyasette dik ve omurgalı duruşu olan biri olduğunu, hırsızlık, yolsuzluk, rüşvet gibi hiç bir yüz kızartıcı suça karışmadığı halde, 2014 seçimlerinden önce bir espiri yaptığı için, Hüseyin Sarı’yı Belediye Başkanlığı görevinden alındığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine hakaret edenlere karşı, açtığı davaları geri çekip affetiğini kendi sessinden kalabalığa dinleten İnce; “Peki sen hani sözünde duran biriydin sayın Recep Bey, hani davaları geri çekmiştin?” diyerek tepkisini dile getirdi.

İNCEDEN “CUMHURİYET MEYDANI” TEPKİSİ
CHP’li Muharrem İnce, Marina Çaybahçesinde yaptığı konuşmasına, Cumhuriyet Meydanında bu mitingin yetkililer tarafından izin verilmediği bilgisini vererek başladı. İnce; “Halkla buluşmamız için kimseden izin almayacağız, sadece bizler bilgi veririz” diyerek tepki gösterdi.

İNCE HÜKÜMETE YÜKLENDİ
Havanın soğuk olmasına rağmen katılımın çok yüksek olduğu mitingde iktidara yüklenen Muharrem İnce, 3600 gösterge için iktidarın söz verdiğini ancak tutmadığını hatırlatarak; “Oyalamayın memurlarımızın, emeklilerimizin hayalleriyle oynamayın” dedi. İnce konuşmasının devamında iktidarın “beka” söylemlerini eleştirerek; “Belediye başkanı çöpleri toplar, yolumuzla ilgilenir, parklarımızla ilgilenir, yaşlılarımızla ilgilenir, çocuklarımızla ilgilenir, yaşanılabilir bir kent yapmak için uğraşır, hayatımızı kolaylaştırmak için uğraşır belediye başkanı. Belediye başkanı kanun çıkaramaz, silahlı bir örgüt kuramaz, belediye başkanı neden beka problemi olsun? AK Partililer de bu ülkenin evladı, CHP´liler de, İYİ Partililer de, MHP´liler de bu memleketin evladı. Neden beka problemi olsun? 2002 yılında Türkiye´nin beka sorunu var mıydı? Yoktu. 2002 yılında beka sorunu yoksa 2019´da beka sorunu varsa demek ki bu beka sorununu Erdoğan yapmış. Erdoğan yaptığına göre Erdoğan düzeltemez demektir. Beka sorunu derken dünyanın en güçlü devleti Amerika Birleşik Devletleri. Acaba bir sorun mu var? Bizi işgal edecekler de bizim haberimiz mi yok? Eğer öğle ise damatlar her hafta görüşüyor.

İNCE: “TENCEREDE ET Mİ KAYNIYOR? DERT Mİ KAYNIYOR?”
Bakın bu seçimlerde meydanlarda ekonomi konuşmamız lazım, tencereyi konuşmamız lazım. Tencerede et mi kaynıyor, dert mi kaynıyor? Yemek mi pişiyor, taş mı pişiyor? Bunu konuşmamız lazım. Meydanlarda patatesi, soğanı konuşmamız lazım. Domates kuyruğunu konuşmamız lazım” dedi. Kalabalık tarafından konuşmasına destek tezaahuratlarıyla devam eden Muharrem İnce; “En büyük para banknot kaç para? 200 lira. Onu da hazırladım, cebimde fazla yok ha söyleyeyim. Şimdi şu 200 lira kaç yılında tedavüle çıktı? 2009’da. 200 lira ile 131 dolar alıyorduk. Bugün bu para ile 35 dolar alıyoruz. İşte bir ekonominin çökmesi, bir ülkenin ekonomik olarak dip yapması böyle bir şeydir. Her şeyi konuşuyor ama meydana gelip mazotu, gübreyi, buğdayı konuşmuyor. Her doğan çocuk 5 bin 500 lira borçla doğuyor” diye konuştu. Samanın Bulgaristan’dan ithal edildiğini söyleyen Muharrem İnce, “Saman bitti, Bulgaristan’dan geliyor. Süt, patates, soğan, domates bitti, vicdan bitti, ahlak bitti. Bir korku düzeni ve korku düzeni üzerinde üretmeyen bir Türkiye. Türkiye’yi üretim ekonomisine geçirmemiz lazım. Çiftçiyi, köylüyü ayağa kaldırmamız lazım. Desteklememiz lazım. Kendi kendine yeten 7 ülkeden birisi olan Türkiye soğan kuyruklarıyla anılıyor artık” dedi.

İNCE: “ERDEKLİLER’DEN BİR RİCAM VAR”
Muharrem İnce 31 Mart’ta yapılacak belediye seçimlerinde Erdekli vatandaşlardan bir istekte bulunarak; “Cumhurbaşkanlığı seçiminde ben Erdek’ten yüzde 70 oy oranı aldım. Bu seçimlerde de Erdek’ten yüzde 69 oy oranı bekliyorum. Sizlere düşen bu görevi yapacağınızdan hiç şüphem yok” dedi. (haber/foto: M.Issızlar-İ.Şahin)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

NECMETTİN ERBAKAN ANMA VE ANLAMA ERDEK PROGRAMI
NECMETTİN ERBAKAN ANMA VE ANLAMA ERDEK PROGRAMI

NECMETTİN ERBAKAN ANMA VE ANLAMA ERDEK PROGRAMI

177 AMATÖR DENİZCİ SINAVA GİRDİ
177 AMATÖR DENİZCİ SINAVA GİRDİ

177 AMATÖR DENİZCİ SINAVA GİRDİ Erdek Liman Başkanlığı tarafından düzenlenen Amatör Denizci Belgesi seminer ve sınavı hafta sonu ilçemizde

GARAJDA YIKIM TAMAMLANDI
GARAJDA YIKIM TAMAMLANDI

GARAJDA YIKIM TAMAMLANDI Geçtiğimiz ay tamamen boşaltılan eski garaj binasının yıkımı tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi tarafından BTT’ye

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI