2
emlak

MARMARABİRLİK’te ESRARENGİZ İSTİFA

Ana Sayfa » Erdek Haberleri » MARMARABİRLİK’te ESRARENGİZ İSTİFA
Paylaş
Tarih : 14 Mayıs 2019 - 19:55

MARMARABİRLİK’te ESRARENGİZ İSTİFA

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Sevim görevinden istifa etti mi? Eğer istifa ettiyse Birlik yönetim kurulu istifayı görüşüp kabul etti mi?

Yaklaşık 1 yıl önce Marmarabirlik yönetim kurulunda Erdek delegesi olarak göreve getirilen İbrahim Sevim, Mayıs ayı başında Almanya dönüşünde yönetime istifasını verdi.
4 yıllık bir süre için göreve getirilen İbrahim Sevim’in, görevinin bitmesine yaklaşık 3 yıl daha olmasına rağmen anlamsız istifası arkasında bir sürü soru işareti bıraktı.
Bilindiği gibi 5462 üretici ortağı olan Erdek Kooperatifi’nin yapılan son seçimli genel kurulunda İbrahim Sevim’in delege olduğu liste seçimi kaybetmişti.
Bu durumda Birlik delegeliği düşen İbrahim Sevim’in, Marmarabirlik yönetimindeki görevine yasal olarak 3 yıl daha devam etmesi gerekirken, istifa etmesi ve yerine Erdek’ten yeni yönetim kurulu üyesinin göreve getirilmesi haberleri, Erdekli üreticiler arasında; “Buna neden gerek duyuldu?” sorusunu gündeme getirdi.

DAHA ÖNCEKİ SEÇİMLİ GENEL KURULDA İLGEN’İN DELEGELİĞİ DÜŞMÜŞTÜ
Bilindiği gibi bir önceki dönem yapılan seçimli genel kurulda Birlik Yönetim Kurulu üyesi olan Mustafa İlgen’in delege olduğu liste kaybettiği halde, Mustafa İlgen yasal görev süresini tamamlamış, daha sonra seçimli genel kurulda birlik temsilcisi olan İbrahim Sevim göreve getirilmişti. Erdekli bir çok üretici ve vatandaşlarımız, yasal olan bu töleransın, İbrahim Sevim’e neden gösterilmediğini ve görev süresini neden tamamlayamadığını soruyor. Öncelikle kamuoyunun haber alma hakkı adına, bu konularla ilgili olarak İbrahim Sevim’den çıkıp, kamuoyuna açıklama yapmasını bekliyoruz.

İBRAHİM SEVİM NEDEN İSTİFA ETMEK ZORUNDA KALDI ?
Dünyanın en büyük zeytin üreticisi olan ve kurumsal bir yapı olan Marmarabirlik’teki yaşanan bu anlamsız istifa, Yönetim Kurulu tarafından görüşülüp kabul edildi mi? Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Sevim, yasal görev süresi bitmeden Birlik yönetimine neden istifasını verdi? Vatandaşlarımız, 162 Sayılı Erdek Zeytin Tarım Şatış Kooperatifinde uzun yıllar başarıyla yönetim kurulu üyeliği yapan İbrahim Sevim’den bu konulara açıklık getirmesini istediler. Diğer taraftan Sevim’in düğün arifesinde görevinden neden ayrılacağını açıklamasını isteyen müstahsiller, Birlik Yönetiminin ise istifa konusunda nasıl bir tasarrufta bulunacağı konusunda açıklama beklediklerini ifade ettiler. (haber: Metin Issızlar)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

TSM’DEN “SANAL ORTAMDA İSTİSMAR ve ZORBALIK” EĞİTİMİ
TSM’DEN “SANAL ORTAMDA İSTİSMAR ve ZORBALIK” EĞİTİMİ

TSM’DEN “SANAL ORTAMDA İSTİSMAR ve ZORBALIK” EĞİTİMİ Erdek Toplum Sağlığı Merkezi tarafından, lise öğrencilerine yönelik

CHP’liler SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ
CHP’liler SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ

CHP’liler SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ Cumhuriyet Halk Partisi Erdek ilçe teşkilatı, tüzük gereği ilçe danışma kurulu toplantısı düzenledi.

GÖKYÜZÜ UÇURTMALARLA RENKLENDİ
GÖKYÜZÜ UÇURTMALARLA RENKLENDİ

GÖKYÜZÜ UÇURTMALARLA RENKLENDİ Bu yıl beşincisi düzenlenen Uçurtma Şenliği, ilçemiz Öğretmenevi önü ve Ali Haydar Sarı Sahil bandı girişinde

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.