2
emlak

MARKETLER ve YOLCU ARAÇLARINA “KORONA TEDBİRİ”

Ana Sayfa » Erdek Haberleri » MARKETLER ve YOLCU ARAÇLARINA “KORONA TEDBİRİ”
Paylaş
Tarih : 24 Mart 2020 - 15:39

MARKETLER ve YOLCU ARAÇLARINA “KORONA TEDBİRİ”

Yaşanan salgının bir an önce engellenmesi için marketler ve şehiriçi-şehirlerarası yolcu taşıma araçları için ilave tedbirler alındı.

Alınan tedbirler doğrultusunda; Marketlerin içindeki en fazla müşteri sayısı, müşteriye doğrudan hizmet sunulan toplam alanın (depolar, idari bürolar hariç) onda biri kadar olacak.
Tüm marketler, hizmet alan büyüklüğüne göre içeride bulunabilecek maksimum müşteri sayısını market girişlerine asılarak ilan edecek, içeride belirlenen sayıda müşteri bulunması için gerekli tedbirleri alacaklar. Market içinde belirlenen sayıda müşteri var ise, içerden müşteri çıkmadan başka müşteri içeriye alınmayacak.
Marketler aynı zamanda içeriye girmek için bekleyen müşterilerin en az bir metre mesafe ile beklemeleri gerektiğini sürekli hatırlatacaklar. Ayrıca market girişine de görülecek şekilde bu hususu belirten afiş asacaklar. Tüm marketler 09:00 ila 21:00 saatleri arasında hizmet verecek.

YOLCU TAŞIMA ARAÇLARI İÇİN ALINAN EK TEDBİRLER
Tüm şehir içi ve şehirlerarası çalışan toplu taşıma araçları (şehirlerarası yolcu otobüsleri dahil)? Araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin %50’si oranında yolcu kabul edecekler. Araç içindeki yolcuların oturma şekli mümkün olduğunca yan yana olanlarda bir koltuk boş, arka sıradakiler öndekinin çaprazı ve aynı sırada olanlarda bir koridor, diğeri cam kenarı gibi yolcuların birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde olacak. (haber merkezi)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

PARTİ BAŞKANLARINDAN KAYMAKAM’A ZİYARET
PARTİ BAŞKANLARINDAN KAYMAKAM’A ZİYARET

PARTİ BAŞKANLARINDAN KAYMAKAM’A ZİYARET Erdek’teki siyasi partilerin ilçe başkanları kaymakamı ziyaret ettiler. Ak Parti İlçe Başkanı

PLAJLARA “KORONA” AYARI
PLAJLARA “KORONA” AYARI

PLAJLARA “KORONA” AYARI Koronavirüsün en çok etkilediği sektörlerin başında turizm ve turizm kentleri geliyor. Tatil yörelerinde belediyeler

TÜTÜN ve ALKOL SATANLAR DİKKAT ÖDEME SÜRESİ 2 AY UZATILDI
TÜTÜN ve ALKOL SATANLAR DİKKAT ÖDEME SÜRESİ 2 AY UZATILDI

TÜTÜN ve ALKOL SATANLAR DİKKAT ÖDEME SÜRESİ 2 AY UZATILDI Tapdk Belgesi 2020 yılı süre uzatım işlemleri için belge bedelini yatırma süresi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI