2
emlak

Kalp krizi geçiren hasta helikopterle taşındı

Ana Sayfa » Balıkesir » Kalp krizi geçiren hasta helikopterle taşındı
Paylaş
Tarih : 22 Nisan 2020 - 8:28

Kalp krizi geçiren hasta helikopterle taşındı

Avşa Adası’nda kalp krizi geçiren bir vatandaş, ambulans helikopter ile Bandırma’daki hastaneye yetiştirildi.

R.Ç. (86) adlı vatandaş, adaya gelen ambulans helikopterle Bandırma Devlet Hastanesi’nde sevk edildi. Avşa Adası’nda ikamet eden 86 yaşındaki R.Ç. dün rahatsızlanınca önce Avşa Aile Hekimliği Merkezine kaldırıldı.
Burada kalp krizi geçirdiği tespit edilen vatandaş için ambulans helikopter geldi. Sağlık Bakanlığı 112 Acil Servis’e ait ambulans helikopter, Çanakkale’den havalanarak Avşa Adası’ndan hastayı alarak, Bandırma Devlet Hastanesi yanında bulunan alana indi. Bandırma Devlet Hastanesine sevk edilen R.Ç. hastanede tedavi altına alındı.

HAVA MUHALEFETİ DENİZ AMBULANSINI ENGELLEDİ
Daha öncesinde iki kez kalp krizi geçirdiği bilinen hastanın, nakli için 112 Başhekimliği Komuta Kontrol Merkezi’ne sevk talebinde bulunuldu.
Marmara Adası’nda bulunan Deniz Ambulansı Hava muhalefeti nedeniyle çalışamadığı için, 112 Komuta Kontrol Merkezi hastanın hızlı bir şekilde tedavisinin sürdürülmesi için zaman kaybetmeksizin Sağlık Bakanlığı Hava Koordinasyon ile iletişime geçti.
Sağlık Bakanlığı Hava Koordinasyon Merkezi tarafından hasta için Helikopter Ambulans yönlendirerek Bandırma’ya ulaşımı tamamlandı. (haber merkezi)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ŞİMDİ DE MASKENİN KRALINI YAPTILAR
ŞİMDİ DE MASKENİN KRALINI YAPTILAR

ŞİMDİ DE MASKENİN KRALINI YAPTILAR Erdek Kadın Dayanışma Platformu salgın sürecinde ürettiği ve Erdekli vatandaşlarımıza ulaştırdığı

SAHİL GÜVENLİK SAHİPSİZ AĞLARI TOPLUYOR
SAHİL GÜVENLİK SAHİPSİZ AĞLARI TOPLUYOR

SAHİL GÜVENLİK SAHİPSİZ AĞLARI TOPLUYOR Erdek Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekipler Erdek merkez ve Kapıdağ Yarımadasında

KABRİSTAN BAYRAM ÖNCESİ ZİYARETE AÇILDI
KABRİSTAN BAYRAM ÖNCESİ ZİYARETE AÇILDI

KABRİSTAN BAYRAM ÖNCESİ ZİYARETE AÇILDI İlçemiz kabristanlığında koronavirüse karşı sağlık tedbirleri kapsamında giriş ve çıkış kapıları

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI