2
emlak

İLKOKULLARDA SERAMİK ÇALIŞMASI

Ana Sayfa » Erdek Haberleri » İLKOKULLARDA SERAMİK ÇALIŞMASI
Paylaş
Tarih : 13 Mayıs 2019 - 19:39

İLKOKULLARDA SERAMİK ÇALIŞMASI

Geçtiğimiz hafta ilçemiz Halitpaşa İlkokulu, Atatürk İlkokulu ve İstiklal İlkokulu’nda gerçekleştirilen “Seramik Uygulamaları” etkinliğinde, öğrenciler kilden ürünlerin nasıl yapıldığını ve atık malzemelerin de bu ürünlere ne gibi katkı sağladıklarını öğrendiler.

Halitpaşa İlkokulu, Atatürk İlkokulu ve İstiklal İlkokulu’ndaki öğrenciler, karton, ağaç, plastik ve cam malzemelerin de içinde bulunduğu kilden ürün çalışmaları yaptılar.

KAYMAKAM ÇALIK ve EŞİ ZEYNEP ÇALIK’TAN DESTEK
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde görevli seramik ve el sanatları öğretmeni Nurgül Göçen tarafından yürütülen çalışmada, öğrencilerin atıkları değerlendirerek geri kazanımı ve el becerilerinin artırılmasının hedeflendiği projeyi ziyaret eden Kaymakam Ekrem Çalık ve Eşi Zeynep Çalık öğrenciler ile birlikte kalıp ve baskı yaptılar. Kaymakam Ekrem Çalık ziyareti sırasında: “Çocuklarımıza sıfır atık bilincinin kazandırılması ve el becerilerinin arttırılması bakımından eğlenceli ve güzel bir çalışma olmuş. Öğrencilerimizin de son derece istekli ve keyifle çalıştıklarını gözlemledim. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. (haber merkezi)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ERDEK’TE YAPILARI GEZİP KAYIT EDİYORLAR
ERDEK’TE YAPILARI GEZİP KAYIT EDİYORLAR

ERDEK’TE YAPILARI GEZİP KAYIT EDİYORLAR Mekansal Adres Kayıt Sistemi Veri Üretimi ve Yaygınlaştırma Projesi kapsamında; İlçemizdeki tüm

TSM’DEN “SANAL ORTAMDA İSTİSMAR ve ZORBALIK” EĞİTİMİ
TSM’DEN “SANAL ORTAMDA İSTİSMAR ve ZORBALIK” EĞİTİMİ

TSM’DEN “SANAL ORTAMDA İSTİSMAR ve ZORBALIK” EĞİTİMİ Erdek Toplum Sağlığı Merkezi tarafından, lise öğrencilerine yönelik

CHP’liler SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ
CHP’liler SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ

CHP’liler SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ Cumhuriyet Halk Partisi Erdek ilçe teşkilatı, tüzük gereği ilçe danışma kurulu toplantısı düzenledi.

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.