2
emlak

HALKÇI BELEDİYELER EDREMİT’TE BULUŞTU

Ana Sayfa » Balıkesir » HALKÇI BELEDİYELER EDREMİT’TE BULUŞTU
Paylaş
Tarih : 05 Ağustos 2019 - 15:53

HALKÇI BELEDİYELER EDREMİT’TE BULUŞTU

Balıkesir Halkçı Belediyeler Platformu’nun düzenlediği “Belediyecilikte Yeni Ufuklar” çalıştayı hafta sonu gerçekleştirildi.

Çalıştaya İl Başkanı Serkan Sarı tarafından davet edilen Belediye Başkanı Hüseyin Sarı ve Belediye Başkan Vekili Hasan Yapakçı’nın yanısıra, Belediye Meclis Üyeleri İbrahim İlhan, Canan Kırdar ve Murat Çolak da katılarak destek verdi. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın ev sahipliğinde ve Edremit Afrodit Otel’de yapılan toplantılar tüm belediyeler açısından oldukça verimli geçti.

BELEDİYELER ARASINDA DAYANIŞMA SAĞLANACAK
Çalıştayda her ilçede daha sağlıklı yerel yönetim için tüm belediyeler uyum içerisinde ve sürekli fikir alışverişi halinde bulunarak, 5 yıllık hizmet döneminin en etkili biçimde geçirilmesi planlandı. Balıkesir’deki CHP’li belediyelerce, halka daha etkin ve verimli yerel hizmetlerin sunulması amacıyla “halkçı belediyecilik” alanında ortak bir görüş ve vizyon oluşturularak, ortak projeler üretilmesi ve hayata geçirilmesi için belediyelerin kendi aralarında bilgi ve deneyim paylaşımı, ayrıca daha da önemlisi halkçı belediyeler arasında dayanışma sağlanması hedeflenerek, Balıkesir’deki 8 Cumhuriyet Halk Partili ilçe belediyesi’nin belediye başkanları ve 20 ilçenin meclis üyeleri arasında uyum ve dayanışma sağlanacak.

8 BELEDİYE BAŞKANI ve MECLİS ÜYELERİ ORADAYDI
Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga, Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Gömeç Belediye Başkanı Mehmet Irem Himam Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçın, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz’ın yanısıra, Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin ve Ahmet Akın ile ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri ve il yöneticilerinin katılımı ile coşkulu bir toplantı oldu.

İL BAŞKANI SERKAN SARI: “BİZİM NE KADAR BÜYÜK BİR AİLE OLDUĞUMUZU GÖRDÜK”
İl Başkanı Serkan Sarı çalıştay sonrasında yaptığı kısa değerlendirmede; “Bizim ne kadar güzel ve büyük bir aile olduğumuzu gördük. 20 ilçemizden gelen temsilcilerimizin bir birleri ile tanışmaları ve dayanışmalarını sağladığımız güzel bir organizasyon oldu.
Platformumuzun kuruluşunda ve çalıştayımızın düzenlenmesinde emeği geçen, Doç.Dr.Arman Zafer Yalçın ve Prof.Dr.Ergün Demir’e katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

ÇALIŞTAY OTURUMLARINDAN NOTLAR
İlk oturumda; İstanbul-Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in “Halkçı Belediyecilik Deneyimleri” konu başlığında kendi deneyimlerini paylaştı.
İkinci oturumda; Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetim Uzmanı Hüseyin Çağatay; “Belediyelerde Denetim”, “İç Denetim”, “Dış Denetim”, “Sayıştay Denetimi” ve “448 Sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması” hakkında Kanunun Belediyelerdeki uygulamalarını anlattı.
Üçüncü oturumda; Prof.Dr.H.Hakan Yılmaz, Belediyelerde mali yönetim ve strateji planlama konusunda katılımcıları bilgilendirdi.
Günün son oturumunda ise; Prof.Dr.Ergün Demir katılımcılara; “Belediye Projelerinin Finansmanında Dış Finansman Kaynakları” konularını anlattı. (haber: Metin Issızlar)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KILIÇDAROĞLU PROGRAMINA ERDEK’TEN BAŞLIYOR
KILIÇDAROĞLU PROGRAMINA ERDEK’TEN BAŞLIYOR

KILIÇDAROĞLU PROGRAMINA ERDEK’TEN BAŞLIYOR CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir dizi ziyaret, açılış ve etkinlik programları çerçevesinde

PATRİK BARTHOLOMEOS ERDEK’TE
PATRİK BARTHOLOMEOS ERDEK’TE

PATRİK BARTHOLOMEOS ERDEK’TE Hıristiyan Ortodoks inancın ruhani lideri Fener Rum Patriği Dimitri Bartholomeos Arhondoni bugün Erdek’te.. Bugün

ATIK YAĞ ve PİLLER BELEDİYE ve MUHTARLIKLARA
ATIK YAĞ ve PİLLER BELEDİYE ve MUHTARLIKLARA

ATIK YAĞ ve PİLLER BELEDİYE ve MUHTARLIKLARA Erdek’te temiz bir çevre için, yaşadığımız çevreye kalıcı zarar veren atık yağ ve kullanılmış

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI