2
emlak

HALK EĞİTİMİN YILSONU ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Ana Sayfa » Erdek Haberleri » HALK EĞİTİMİN YILSONU ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
Paylaş
Tarih : 13 Haziran 2019 - 21:05

HALK EĞİTİMİN YILSONU ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

BU SERGİ KAÇMAZ..

Erdek Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce yıl içinde açılan kurslara katılan kursiyerlerin, yıl boyunca yaptıkları çalışmalar neticesinde ortaya çıkan el emeği – göznuru ürünlerin hazırlanarak sunulduğu yıl sonu sergisinin açılışı yapıldı.

Kapıdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi çok amaçlı etkinlik salonunda dün saat 11:00’de açılışı yapılan sergiye protokol üyeleri ve kursiyerler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

SERGİ AÇILIŞI ÖNCESİ OKUL BAHÇESİNDE TÖREN

Sergi açılışı öncesi lise bahçesinde saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende kürsüye davet edilen Kaymakam Ekrem Çalık katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada özetle; “Ciddi el emeği ve zaman isteyen kurslarımızda, kursiyerlerimiz çok güzel eserler ortaya çıkarmışlar. Sayın Cumhurbaşkanımızın kıymetli eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayesinde, tüm yurt çapında başlatılan Sıfır Atık projesi, kursiyerlerimizin el emeği ve göznuru çalışmaları ile özellikle atıkların tekrardan geri kazandırılması, madden ve manen çok anlamlı. Bu vesile ile emeği geçen tüm kursiyerlerimizi, usta öğreticilerimizi, öğretmenlerimizi tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

KURSİYER, ÖĞRETMEN VE USTA ÖĞRETİCİLERE BAŞARI BELGESİ

Yıl içerisinde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslarda görev alan öğretmen ve usta öğreticiler ile kursiyerlere Kaymakam Ekrem Çalık ve eşi Zeynep Çalık, Belediye Başkan Vekili Hasan Yapakçı, Milli Eğitim Müdür Vekili Erbil Camgöz, Emniyet Müdürü Mehmet Çatak, Jandarma Komutanı Volkan Kocatürk, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bekir Alkan, tarafından teşekkür belgeleri ve başarı belgeleri takdim edildi.

MUHTEŞEM ÜRÜNLERİN SERGİLENDİĞİ AÇILIŞI YAPTILAR

Ardından Sergi açılışını Engel-Der’in genç bir üyesi ile birlikte yapan Kaymakam Ekrem Çalık ve eşi Zeynep Çalık, ahşap boyama, kumaş ve kağıt boyama ürünleri, tablolar, müzik aletleri, cam ve porselen ürünlerden oluşan elemeği-göznuru ile hazırlanmış yüzlerce ürünün yer aldığı sergiyi tek-tek gezerek eserler hakkında bilgi aldılar.

YILSONU ETKİNLİKLERİ DEVAM EDECEK

Halk Eğitim Merkezi’nin Öğrenme şenliği etkinlikleri kapsamında dün açılan yıl sonu sergisi 11 ve 12 Haziran Salı ve Çarşamba günleri Kapıdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi çok amaçlı etkinlik salonunda halkın ziyaretine açılırken, 13 Haziran Perşembe günü saat 20:00’de Öğretmenevi konferans salonunda katılımcılar için konser verilecek. Ardından 14 Haziran Cuma günü saat 14:30’da Karşıyaka Mahallesinde kursiyerler için yıl sonu sergisinin açılışı ve 17 Haziran Pazartesi günü saat 14:00’de ise Turan Mahallesi kursiyerleri için giyim üretim sergisi açılışı yapılacak. (haber/foto: M.Issızlar-İ.Şahin)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BELEDİYE’DEN “ALO ATIK” WHATSAPP HATTI
BELEDİYE’DEN “ALO ATIK” WHATSAPP HATTI

BELEDİYE’DEN “ALO ATIK” WHATSAPP HATTI Erdek Belediyesi vatandaşa daha iyi hizmet verebilmek amacıyla Belediye’nin Çevre Koruma

KASK DENETİMİ GELİYOR
KASK DENETİMİ GELİYOR

KASK DENETİMİ GELİYOR POLİSTEN UYARI: “HAYATLA BAHİS PAHALI KASK KULLAN” Erdek’te motosiklet sürücülerine yönelik kask denetimlerine

UÇAKLA İLAÇLAMA YOK YERDEN MÜCADELEYE DEVAM
UÇAKLA İLAÇLAMA YOK YERDEN MÜCADELEYE DEVAM

UÇAKLA İLAÇLAMA YOK YERDEN MÜCADELEYE DEVAM Bu yıl bölgemizde zeytin hastalık ve zararlılarına karşı uçakla ilaçlama yapılmayacak. Güney

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI