2
emlak

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ YAPILDI

Ana Sayfa » Erdek Haberleri » GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ YAPILDI
Paylaş
Tarih : 12 Nisan 2019 - 15:20

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ YAPILDI

İlçemizde Geleneksel çocuk oyunları şenlikleri, dün yapılan final müsabakalarıyla sona erdi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen 2018/2019 Eğitim Öğretim yılı Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nin Erdek finalleri yapılan müsabakalarla tamamlandı. İlkokul öğrencileri geçmişten gelen ve geleneksel çocuk oyunlarımızdan olan “Yağ satarım bal Satarım”, “Mendil kapmaca” ve “Kaleli yakan top” oyun kategorilerinde birbirleriyle keyifli biçimde yarıştılar.

ÖNCE OKUL TAKIMLARI BELİRLEDİ
İlçe finallerine gelene kadar ilçemiz İlkokulları kendi aralarında bu üç oyun kategorisinde yarışmaları organize ederek okul birincilerini belirlediler. Her oyun kategorisinde okul birincisi olan takımlar da, 8-11 Nisan tarihleri arasında dört gün boyunca ilçemiz kapalı spor salonunda birbirleriyle yarıştılar.

FİNALLERDE KAZANAN ŞAMPİYONLAR
Atatürk ilkokulu ve ocakları ilkokulu “yağ satarım bal satarım” finalinde karşı karşıya geldiler. Atatürk ilkokulu 2/A sınıfı setleri iki sıfır alarak ilçe şampiyonluğunu kazandı. Ocakları İlkokulu 2/A sınıfı ikinciliği, Halitpaşa İlkokulu 2/A sınıfı da üçüncülüğü aldı. “Mendil kapmaca” oyunu için Atatürk İlkokulu 3/C sınıfı ile İstiklal İlkokulu 3/A sınıfının karşılaştığı finali, Atatürk ilkokulu 3/C sınıfı setleri iki sıfır alarak ilçe şampiyonu oldu.
“Kaleli Yakan Top”ta ise final, kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. Bu maç için finalde Atatürk ilkokulu 4/B sınıfı ve İstiklal İlkokulu 4/A sınıfı karşılaştı. Güzel bir maçın sonunda 2-1’lik skorla İstiklal İlkokulu ilçe şampiyonu olduğunu ilan etti.

ŞAMPİYONLAR BALIKESİR’DE ERDEK’İ TEMSİL EDECEK
Finaller sonucu oyun kategorilerinde birinci olan takımlar, Balıkesir il genelinde yapılacak çocuk oyunları şenliklerinde ilçemizi temsil edecekler.Turnuvada dereceye giren takımlar düzenlenen törenle ödüllerini aldılar. Ödül törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Erbil CAMGÖZ, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Salman KOÇU, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler katıldı. “Yağ satarım bal satarım” kategorisinde Atatürk İlkokulu, “Mendil kapmaca” kategorisinde Atatürk İlkokulu ve “Kaleli yakan top” kategorisinde ise İstiklal İlkokulu il genelinde ilçemizi temsil etmeye hak kazandılar. (Haber: M.Issızlar)

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

29 TEMMUZ’DA “KUMSALINA SAHİP ÇIK”
29 TEMMUZ’DA “KUMSALINA SAHİP ÇIK”

29 TEMMUZ’DA “KUMSALINA SAHİP ÇIK” Erdek’te gönüllü vatandaşlarımızın katılımıyla birlikte kumsal temizliği yapılacak. Erdek

PASHA’NIN SON PARÇASI DA DENİZDEN ÇIKIYOR
PASHA’NIN SON PARÇASI DA DENİZDEN ÇIKIYOR

PASHA’NIN SON PARÇASI DA DENİZDEN ÇIKIYOR 14 Eylül 2013’de Narlı İskelesine çekilerek, iskelede batan “Pasha” adlı geminin su altındaki

BÜYÜKOVA’DA “ZEKİ ÇİÇEKLİ” CAMİİ AÇILDI
BÜYÜKOVA’DA “ZEKİ ÇİÇEKLİ” CAMİİ AÇILDI

BÜYÜKOVA’DA “ZEKİ ÇİÇEKLİ” CAMİİ AÇILDI İlçemiz İlhan Mahallesi Büyükova Mevkiinde yapımı tamamlanan “Zeki Çiçekli”

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI