2
emlak

“GELECEĞE STEM ZAMANI” ÖĞRETMEN EĞİTİMİ SONA ERDİ

Ana Sayfa » Erdek Haberleri » “GELECEĞE STEM ZAMANI” ÖĞRETMEN EĞİTİMİ SONA ERDİ
Paylaş
Tarih : 12 Şubat 2019 - 14:26

“GELECEĞE STEM ZAMANI” ÖĞRETMEN EĞİTİMİ SONA ERDİ

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından desteklenen ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Geleceğe STEM Zamanı” Öğretmen Eğitimi projesi sona erdi.

5 gün süreyle ve 25 öğretmenimizin katılımıyla uygulanan eğitim sonunda düzenlenen sertifika töreni ile öğretmenlerimize sertifikalarını İlçe Milli Eğitim Müdürü Erbil CAMGÖZ takdim etti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Erbil CAMGÖZ sertifika töreninden önce yaptığı konuşmasında ;
“STEM, Bilim/fen (Science), Teknoloji (Technology), Mühendislik (Engineering) ve Matematik (Mathematics) kelimelerinin baş harflerinden oluşan kısaltmadır.
STEM; ABD, Japonya, G.Kore, Almanya ve Çin gibi ülkelerde ilköğretim, ortaöğretim ve üniversitelerde uygulanan, bu ülkelerin ekonomik ve teknolojik gücünü korumak ve geliştirmek amacıyla üzerinden durulan önemli bir alandır.
21.YY’da STEM eğitimi almış,teknolojiyi kullanan değil aynı zamanda üreten nesillere ihtiyaç duyulacağı görülmektedir.
Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından 2017 yılında 42.207 öğretmenin katılımıyla “Küresel STEM Yaklaşımları” araştırması yapmış, araştırmada öğretmenlerden %85,4 ‘ü STEM etkinlikleriyle ders işlemenin faydalı olduğunu düşünmektedir.
Bakanlık öğretmenlerimize rehber olması adına “STEM Eğitimi Öğretmen El Kitabı” ı yayınlamıştır. Bizde ilçemizde bu ihtiyacı fark ettik ve bu ihtiyacı gidermeye yönelik bir eğitim planladık. Öğretmenlerimiz aldıkları eğitim sonucu okullarında bir takvim doğrultusunda çalışmalar yapacaklar. Sene sonunda ise bu çalışmalarla ilçemizde bir STEM Sergisi açmayı planlıyoruz. Bu eğitimin planlanması ve yürütülmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve eğitime katılan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum ” şeklinde konuştu.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ÖĞRETMENLER ARASI FUTSAL TURNUVASI SONA ERDİ
ÖĞRETMENLER ARASI FUTSAL TURNUVASI SONA ERDİ

ÖĞRETMENLER ARASI FUTSAL TURNUVASI SONA ERDİ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bengi projesi kapsamında ilçemizdeki tüm okulları kapsayan

NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI Erdek Belediye Meclisi’nin Nisan Ayı Olağan Belediye Meclis Toplantısı yapıldı. Belediye Meclisi toplantı

TURİZM HAFTASI KUTLANIYOR
TURİZM HAFTASI KUTLANIYOR

TURİZM HAFTASI KUTLANIYOR Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında hazırlanan “Turizm Haftası” kutlama programı açıklandı. İlçe Milli Eğitim

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI