2
emlak

“GELECEĞE STEM ZAMANI” ÖĞRETMEN EĞİTİMİ SONA ERDİ

Ana Sayfa » Erdek Haberleri » “GELECEĞE STEM ZAMANI” ÖĞRETMEN EĞİTİMİ SONA ERDİ
Paylaş
Tarih : 12 Şubat 2019 - 14:26

“GELECEĞE STEM ZAMANI” ÖĞRETMEN EĞİTİMİ SONA ERDİ

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından desteklenen ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Geleceğe STEM Zamanı” Öğretmen Eğitimi projesi sona erdi.

5 gün süreyle ve 25 öğretmenimizin katılımıyla uygulanan eğitim sonunda düzenlenen sertifika töreni ile öğretmenlerimize sertifikalarını İlçe Milli Eğitim Müdürü Erbil CAMGÖZ takdim etti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Erbil CAMGÖZ sertifika töreninden önce yaptığı konuşmasında ;
“STEM, Bilim/fen (Science), Teknoloji (Technology), Mühendislik (Engineering) ve Matematik (Mathematics) kelimelerinin baş harflerinden oluşan kısaltmadır.
STEM; ABD, Japonya, G.Kore, Almanya ve Çin gibi ülkelerde ilköğretim, ortaöğretim ve üniversitelerde uygulanan, bu ülkelerin ekonomik ve teknolojik gücünü korumak ve geliştirmek amacıyla üzerinden durulan önemli bir alandır.
21.YY’da STEM eğitimi almış,teknolojiyi kullanan değil aynı zamanda üreten nesillere ihtiyaç duyulacağı görülmektedir.
Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından 2017 yılında 42.207 öğretmenin katılımıyla “Küresel STEM Yaklaşımları” araştırması yapmış, araştırmada öğretmenlerden %85,4 ‘ü STEM etkinlikleriyle ders işlemenin faydalı olduğunu düşünmektedir.
Bakanlık öğretmenlerimize rehber olması adına “STEM Eğitimi Öğretmen El Kitabı” ı yayınlamıştır. Bizde ilçemizde bu ihtiyacı fark ettik ve bu ihtiyacı gidermeye yönelik bir eğitim planladık. Öğretmenlerimiz aldıkları eğitim sonucu okullarında bir takvim doğrultusunda çalışmalar yapacaklar. Sene sonunda ise bu çalışmalarla ilçemizde bir STEM Sergisi açmayı planlıyoruz. Bu eğitimin planlanması ve yürütülmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve eğitime katılan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum ” şeklinde konuştu.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

HYS’de kayyum kalktı
HYS’de kayyum kalktı

HYS’de kayyum kalktı Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığı, Bandırma Sulh Ceza Hakimliğinin 21/02/2018 tarih 2018/336 değişik iş kararıyla ilgili

ÜRETİCİ MAVİ LİSTEYE ONAY VERDİ
ÜRETİCİ MAVİ LİSTEYE ONAY VERDİ

ÜRETİCİ MAVİ LİSTEYE ONAY VERDİ S.S.162 Sayılı Erdek Zeytin Tarım Satış Kooperatifi olağan genel kurulu seçiminde Abdullah Şenol ve ekibinin

ADD YENİ ÜYELERİYLE KAHVALTIDA BULUŞTU
ADD YENİ ÜYELERİYLE KAHVALTIDA BULUŞTU

ADD YENİ ÜYELERİYLE KAHVALTIDA BULUŞTU Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Erdek Şubesi sabah yeni üyeleriyle biraraya geldi. Düzenlenen kahvaltı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.