2
emlak

“GELECEĞE STEM ZAMANI” ÖĞRETMEN EĞİTİMİ SONA ERDİ

Ana Sayfa » Erdek Haberleri » “GELECEĞE STEM ZAMANI” ÖĞRETMEN EĞİTİMİ SONA ERDİ
Paylaş
Tarih : 12 Şubat 2019 - 14:26

“GELECEĞE STEM ZAMANI” ÖĞRETMEN EĞİTİMİ SONA ERDİ

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından desteklenen ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Geleceğe STEM Zamanı” Öğretmen Eğitimi projesi sona erdi.

5 gün süreyle ve 25 öğretmenimizin katılımıyla uygulanan eğitim sonunda düzenlenen sertifika töreni ile öğretmenlerimize sertifikalarını İlçe Milli Eğitim Müdürü Erbil CAMGÖZ takdim etti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Erbil CAMGÖZ sertifika töreninden önce yaptığı konuşmasında ;
“STEM, Bilim/fen (Science), Teknoloji (Technology), Mühendislik (Engineering) ve Matematik (Mathematics) kelimelerinin baş harflerinden oluşan kısaltmadır.
STEM; ABD, Japonya, G.Kore, Almanya ve Çin gibi ülkelerde ilköğretim, ortaöğretim ve üniversitelerde uygulanan, bu ülkelerin ekonomik ve teknolojik gücünü korumak ve geliştirmek amacıyla üzerinden durulan önemli bir alandır.
21.YY’da STEM eğitimi almış,teknolojiyi kullanan değil aynı zamanda üreten nesillere ihtiyaç duyulacağı görülmektedir.
Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından 2017 yılında 42.207 öğretmenin katılımıyla “Küresel STEM Yaklaşımları” araştırması yapmış, araştırmada öğretmenlerden %85,4 ‘ü STEM etkinlikleriyle ders işlemenin faydalı olduğunu düşünmektedir.
Bakanlık öğretmenlerimize rehber olması adına “STEM Eğitimi Öğretmen El Kitabı” ı yayınlamıştır. Bizde ilçemizde bu ihtiyacı fark ettik ve bu ihtiyacı gidermeye yönelik bir eğitim planladık. Öğretmenlerimiz aldıkları eğitim sonucu okullarında bir takvim doğrultusunda çalışmalar yapacaklar. Sene sonunda ise bu çalışmalarla ilçemizde bir STEM Sergisi açmayı planlıyoruz. Bu eğitimin planlanması ve yürütülmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve eğitime katılan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum ” şeklinde konuştu.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KÜÇÜK SELİN YÜREKLERİ DAĞLADI
KÜÇÜK SELİN YÜREKLERİ DAĞLADI

KÜÇÜK SELİN YÜREKLERİ DAĞLADI Ocaklar’da bayramın 2. günü kör kurşunlara hedef olan küçük Selin (10) Yaşama tutunamadı. Bayram tatili

BAYRAM SONRASI KIYILARDAN DAĞ GİBİ ATIK ÇIKTI
BAYRAM SONRASI KIYILARDAN DAĞ GİBİ ATIK ÇIKTI

BAYRAM SONRASI KIYILARDAN DAĞ GİBİ ATIK ÇIKTI Geride bıraktığımız Kurban Bayramı’nın ardından sahillerde geniş çaplı temizlik çalışmaları

YÜCEL YILMAZ’DAN KAYMAKAMLIĞA ZİYARET
YÜCEL YILMAZ’DAN KAYMAKAMLIĞA ZİYARET

YÜCEL YILMAZ’DAN KAYMAKAMLIĞA ZİYARET Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık’ı makamında

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI