2
emlak

GELECEĞE STEM ZAMANI EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR

Ana Sayfa » Erdek Haberleri » GELECEĞE STEM ZAMANI EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR
Paylaş
Tarih : 10 Şubat 2019 - 16:40

GELECEĞE STEM ZAMANI EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR

04.02.2019 Pazartesi günü başlayan ve 25 öğretmenin katıldığı “Geleceğe STEM zamanı öğretmen eğitimi” yoğun bir şekilde devam ediyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erbil CAMGÖZ stem kavramını şu şekilde açıkladı;
“STEM Temel olarak bilim,teknoloji,matematik ve eğitimi ön plana alan bir stratejidir.
OECD Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü 2017 raporuna göre gelecekte STEM Eğitimi alanındaki mesleklere öncülük edecek 34 ülke arasında Türkiye’nin sonuncu olduğu görülüyor.
Bu durumda Türkiye’nin 2016-2030 yıllarında STEM konusunda eğitimli insan ihtiyacı olduğu ve STEM eğitiminin yaygınlaşması gerektiği görülmektedir.
STEM eğitim yaklaşımının okul öncesinden başlayarak tüm eğitim kademelerinde hayata geçirilmesi ve eğitimde kalitenin yükseltilmesi büyük önem taşımaktadır. teknolojiyi çok seven öğrencilerimize,teknolojiyi üretimde okul öncesi dönemden itibaren kullanmayı öğretmek istedik.
Stem sayesinde en sıkıcı dersler bile onlara eğlenceli gelecek,okul başarıları artacak,gizli yetenekleri ortaya çıkacaktır.
STEM Milli Eğitim bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonunda da “Öğrenme Süreçlerinde Dijital İçerik ve Beceri Destekli Dönüşüm” Hedef 2:“Matematik, fen bilimleri, fizik, kimya, biyoloji, türkçe, sosyal bilgiler, coğrafya gibi derslerin öğretmenlerine, disiplinler arası proje yapımı, 3D tasarım ve akıllı cihaz gibi alanlarda yüz yüze atölye eğitimleri verilecektir.” Şeklinde yer almaktadır.”
Açıklamasında bulundu.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ÖĞRETMENLER ARASI FUTSAL TURNUVASI SONA ERDİ
ÖĞRETMENLER ARASI FUTSAL TURNUVASI SONA ERDİ

ÖĞRETMENLER ARASI FUTSAL TURNUVASI SONA ERDİ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bengi projesi kapsamında ilçemizdeki tüm okulları kapsayan

NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI Erdek Belediye Meclisi’nin Nisan Ayı Olağan Belediye Meclis Toplantısı yapıldı. Belediye Meclisi toplantı

TURİZM HAFTASI KUTLANIYOR
TURİZM HAFTASI KUTLANIYOR

TURİZM HAFTASI KUTLANIYOR Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında hazırlanan “Turizm Haftası” kutlama programı açıklandı. İlçe Milli Eğitim

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI