2
emlak

GELECEĞE STEM ZAMANI EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR

Ana Sayfa » Erdek Haberleri » GELECEĞE STEM ZAMANI EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR
Paylaş
Tarih : 10 Şubat 2019 - 16:40

GELECEĞE STEM ZAMANI EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR

04.02.2019 Pazartesi günü başlayan ve 25 öğretmenin katıldığı “Geleceğe STEM zamanı öğretmen eğitimi” yoğun bir şekilde devam ediyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erbil CAMGÖZ stem kavramını şu şekilde açıkladı;
“STEM Temel olarak bilim,teknoloji,matematik ve eğitimi ön plana alan bir stratejidir.
OECD Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü 2017 raporuna göre gelecekte STEM Eğitimi alanındaki mesleklere öncülük edecek 34 ülke arasında Türkiye’nin sonuncu olduğu görülüyor.
Bu durumda Türkiye’nin 2016-2030 yıllarında STEM konusunda eğitimli insan ihtiyacı olduğu ve STEM eğitiminin yaygınlaşması gerektiği görülmektedir.
STEM eğitim yaklaşımının okul öncesinden başlayarak tüm eğitim kademelerinde hayata geçirilmesi ve eğitimde kalitenin yükseltilmesi büyük önem taşımaktadır. teknolojiyi çok seven öğrencilerimize,teknolojiyi üretimde okul öncesi dönemden itibaren kullanmayı öğretmek istedik.
Stem sayesinde en sıkıcı dersler bile onlara eğlenceli gelecek,okul başarıları artacak,gizli yetenekleri ortaya çıkacaktır.
STEM Milli Eğitim bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonunda da “Öğrenme Süreçlerinde Dijital İçerik ve Beceri Destekli Dönüşüm” Hedef 2:“Matematik, fen bilimleri, fizik, kimya, biyoloji, türkçe, sosyal bilgiler, coğrafya gibi derslerin öğretmenlerine, disiplinler arası proje yapımı, 3D tasarım ve akıllı cihaz gibi alanlarda yüz yüze atölye eğitimleri verilecektir.” Şeklinde yer almaktadır.”
Açıklamasında bulundu.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

29 TEMMUZ’DA “KUMSALINA SAHİP ÇIK”
29 TEMMUZ’DA “KUMSALINA SAHİP ÇIK”

29 TEMMUZ’DA “KUMSALINA SAHİP ÇIK” Erdek’te gönüllü vatandaşlarımızın katılımıyla birlikte kumsal temizliği yapılacak. Erdek

PASHA’NIN SON PARÇASI DA DENİZDEN ÇIKIYOR
PASHA’NIN SON PARÇASI DA DENİZDEN ÇIKIYOR

PASHA’NIN SON PARÇASI DA DENİZDEN ÇIKIYOR 14 Eylül 2013’de Narlı İskelesine çekilerek, iskelede batan “Pasha” adlı geminin su altındaki

BÜYÜKOVA’DA “ZEKİ ÇİÇEKLİ” CAMİİ AÇILDI
BÜYÜKOVA’DA “ZEKİ ÇİÇEKLİ” CAMİİ AÇILDI

BÜYÜKOVA’DA “ZEKİ ÇİÇEKLİ” CAMİİ AÇILDI İlçemiz İlhan Mahallesi Büyükova Mevkiinde yapımı tamamlanan “Zeki Çiçekli”

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI