2
emlak

GELECEĞE STEM ZAMANI EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR

Ana Sayfa » Erdek Haberleri » GELECEĞE STEM ZAMANI EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR
Paylaş
Tarih : 10 Şubat 2019 - 16:40

GELECEĞE STEM ZAMANI EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR

04.02.2019 Pazartesi günü başlayan ve 25 öğretmenin katıldığı “Geleceğe STEM zamanı öğretmen eğitimi” yoğun bir şekilde devam ediyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erbil CAMGÖZ stem kavramını şu şekilde açıkladı;
“STEM Temel olarak bilim,teknoloji,matematik ve eğitimi ön plana alan bir stratejidir.
OECD Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü 2017 raporuna göre gelecekte STEM Eğitimi alanındaki mesleklere öncülük edecek 34 ülke arasında Türkiye’nin sonuncu olduğu görülüyor.
Bu durumda Türkiye’nin 2016-2030 yıllarında STEM konusunda eğitimli insan ihtiyacı olduğu ve STEM eğitiminin yaygınlaşması gerektiği görülmektedir.
STEM eğitim yaklaşımının okul öncesinden başlayarak tüm eğitim kademelerinde hayata geçirilmesi ve eğitimde kalitenin yükseltilmesi büyük önem taşımaktadır. teknolojiyi çok seven öğrencilerimize,teknolojiyi üretimde okul öncesi dönemden itibaren kullanmayı öğretmek istedik.
Stem sayesinde en sıkıcı dersler bile onlara eğlenceli gelecek,okul başarıları artacak,gizli yetenekleri ortaya çıkacaktır.
STEM Milli Eğitim bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonunda da “Öğrenme Süreçlerinde Dijital İçerik ve Beceri Destekli Dönüşüm” Hedef 2:“Matematik, fen bilimleri, fizik, kimya, biyoloji, türkçe, sosyal bilgiler, coğrafya gibi derslerin öğretmenlerine, disiplinler arası proje yapımı, 3D tasarım ve akıllı cihaz gibi alanlarda yüz yüze atölye eğitimleri verilecektir.” Şeklinde yer almaktadır.”
Açıklamasında bulundu.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

HYS’de kayyum kalktı
HYS’de kayyum kalktı

HYS’de kayyum kalktı Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığı, Bandırma Sulh Ceza Hakimliğinin 21/02/2018 tarih 2018/336 değişik iş kararıyla ilgili

ÜRETİCİ MAVİ LİSTEYE ONAY VERDİ
ÜRETİCİ MAVİ LİSTEYE ONAY VERDİ

ÜRETİCİ MAVİ LİSTEYE ONAY VERDİ S.S.162 Sayılı Erdek Zeytin Tarım Satış Kooperatifi olağan genel kurulu seçiminde Abdullah Şenol ve ekibinin

ADD YENİ ÜYELERİYLE KAHVALTIDA BULUŞTU
ADD YENİ ÜYELERİYLE KAHVALTIDA BULUŞTU

ADD YENİ ÜYELERİYLE KAHVALTIDA BULUŞTU Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Erdek Şubesi sabah yeni üyeleriyle biraraya geldi. Düzenlenen kahvaltı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.