2
emlak

ERDEK’in PANDEMİ HARİTASI İYİ DEĞİL

Ana Sayfa » Erdek Haberleri » ERDEK’in PANDEMİ HARİTASI İYİ DEĞİL
Paylaş
Tarih : 06 Eylül 2020 - 22:15

ERDEK’in PANDEMİ HARİTASI İYİ DEĞİL

Pandemi sürecinin ilk aylarında Erdek’te sıfır vaka ile devam eden salgın, yaz sezonunun başlamasıyla farklı boyutlara ulaştı.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan “Hayat Eve Sığar” (HES) uygulamasındaki Erdek’in harita görünümü, durumun ciddi boyutlara ulaştığını gösteriyor.
Salgının başladığı ilk haftalarda vatandaşlarımızın aldığı önlemler sayesinde sıfır vaka ile devam eden pandemi süreci, maalesef son günlerde yaşanan artışla Erdek’te pandemi boyutuna geldi.

TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYIN
Bu sürecin olmazsa olmazı “Maske, mesafe ve temizlik” şartını asla unutmadan yaşamaya devam etmemiz gerektiğini açıkça gösteren salgın haritası, Erdekli vatandaşlarımızı bundan sonraki dönemde çok daha duyarlı hareket etmeye adeta zorluyor.
Yaz sezonu boyunca yaşanan kontrolsüz kalabalık ve sonrasında ilçemize gelen yüzbinlerce tatilci ile yine yapılan düğünler sebebiyle, bulaşma hızlı çok hızla artmış durumda.
Tedbirsiz yaşam sebebiyle çevresini de riske atarak virüs yayılımına destek olanların sayısı maalesef azımsanmayacak kadar çoğaldı. (haber merkezi)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

İLÇE TARIM’DAN MİKROÇİPLİ UYGULAMA
İLÇE TARIM’DAN MİKROÇİPLİ UYGULAMA

İLÇE TARIM’DAN MİKROÇİPLİ UYGULAMA Erdek’teki tek tırnaklı hayvanlara kimliklendirmek amacıyla mikroçip takılıyor. Erdek İlçe

ARICIOĞLU İNCELEMELERDE BULUNDU
ARICIOĞLU İNCELEMELERDE BULUNDU

ARICIOĞLU İNCELEMELERDE BULUNDU Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, haftasonu Erdek’teydi. Erdek Gençlik ve Spor İlçe

ERDEK İYİ PARTİ GENEL MERKEZ KONGRESİNE KATILDI
ERDEK İYİ PARTİ GENEL MERKEZ KONGRESİNE KATILDI

ERDEK İYİ PARTİ GENEL MERKEZ KONGRESİNE KATILDI 20 Eylül tarihinde İYİ Parti Genel Merkez Kongresine katılan İyi Parti Erdek İlçe Başkanı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI