2
emlak

ENGEL-DER’li ÇOCUKLARDAN MUHTEŞEM GÖSTERİ

Ana Sayfa » Erdek Haberleri » ENGEL-DER’li ÇOCUKLARDAN MUHTEŞEM GÖSTERİ
Paylaş
Tarih : 15 Mayıs 2019 - 19:54

ENGEL-DER’li ÇOCUKLARDAN MUHTEŞEM GÖSTERİ

10-16 Mayıs Engelliler Haftası Farkındalık programına Erdek’teki özel çocuklar muhteşem gösterileriyle damga vurdu.

14 Mayıs Salı günü İlçe Milli Eğitim Konferans salonunda düzenlenen farkındalık programıyla başlayan etkinlikler, hafta içinde Erdek’ten 7 gence temsili askerlik eğitimi ile devam edecek.
Dün saat 16:00’da başlayan kutlama etkinliğine İlçemiz Kaymakamı Ekrem Çalık ve eşi Zeynep Çalık, Okul Müdürleri, diğer derneklerin temsilcileri ve Engel-Der’li aileler katıldılar.

“ONLARLA NE KADAR GURUR DUYSAK AZDIR”
Programın açılış konuşmasını yapan Erdek Engel-Der Başkanı Meliha Söğüt; “Değerli protokol üyeleri Değerli misafirler Hepiniz hoş geldiniz 10 ile 16 Mayıs tarihleri arasında isabet eden ve yaşamlarını engelli şekilde sürdüren insanlarımızı hatırlamak ve onların yaşamlarını kolaylaştırmak için etkinliklerin düzenlendiği bir haftadır dünyada yaşam eşitliği olmasa da, dünya nimetlerinden yeterince yararlanamayan herkesin yapabildiği şeyleri yapamayan veya destek ile başarabilen bu kişilere el uzatmak hepimizin gönül borcu olmalıdır.
Unutmamak gerekir ki engelliler toplum üzerinde bir yük değil, tam tersine yardımlaşmanın tesisi için fırsattır. Onlara yardım etmek çok zor değil. Haftamızda farkındalık yaratabilmek amacıyla, özel çocuklarımız hazırladıkları gösterilerini bugün sizler için sunacaklar. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ederim” dedi.

KAYMAKAM ÇALIK KONUŞMA YAPTI
Programda kürsüye konuşma için davet edilen Kaymakam Ekrem Çalık, Erdek Engel-Der’in tüm çalışmalarını desteklemeye devam edeceklerini ve hedeflerinin tüm özel çocukların, yaşamın her noktasında günlük hayata katılımının sağlaması olduğunu dile getirdi. Farkındalık Programı; Engelliler için hazırlanan video gösterimi, özel çocukların hazırladığı bayrak gösterisi, ritim gösterisi, efe gösterisi, otizmli çocukların dans gösterisi ve drama gösterisi ile tamamlandı. (haber/foto: İ.Şahin-A.Halat-A.Şen)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ERDEK’TE YAPILARI GEZİP KAYIT EDİYORLAR
ERDEK’TE YAPILARI GEZİP KAYIT EDİYORLAR

ERDEK’TE YAPILARI GEZİP KAYIT EDİYORLAR Mekansal Adres Kayıt Sistemi Veri Üretimi ve Yaygınlaştırma Projesi kapsamında; İlçemizdeki tüm

TSM’DEN “SANAL ORTAMDA İSTİSMAR ve ZORBALIK” EĞİTİMİ
TSM’DEN “SANAL ORTAMDA İSTİSMAR ve ZORBALIK” EĞİTİMİ

TSM’DEN “SANAL ORTAMDA İSTİSMAR ve ZORBALIK” EĞİTİMİ Erdek Toplum Sağlığı Merkezi tarafından, lise öğrencilerine yönelik

CHP’liler SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ
CHP’liler SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ

CHP’liler SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ Cumhuriyet Halk Partisi Erdek ilçe teşkilatı, tüzük gereği ilçe danışma kurulu toplantısı düzenledi.

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.