2
emlak

DEVLET HASTANESİNE SOLUNUM CİHAZI DESTEĞİ

Ana Sayfa » Bandırma » DEVLET HASTANESİNE SOLUNUM CİHAZI DESTEĞİ
Paylaş
Tarih : 01 Mayıs 2020 - 15:51

DEVLET HASTANESİNE SOLUNUM CİHAZI DESTEĞİ

Bandırma Belediyesi, yeni tip koronavirüs (covid-19) salgınıyla mücadelede çalışmalarına bir yenisini ekledi. Bandırma Belediyesi Erdek, Bandırma ve Gönen devlet hastanelerine toplam 80 adet solunum cihazı hediye etti.

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun; “Bu destek bizlerden de öte, Bandırma’da yaşayan vatandaşlarımızın, Bandırma halkının bir desteğidir, hediyesidir” dedi.

SALGININ İLK GÖRÜLDÜĞÜ ANDAN İTİBAREN
Ülkemizde salgının ilk görüldüğü andan itibaren tüm ekipleriyle sağlık, sosyal ve ekonomik alanda yoğun bir hizmet sürecine giren Bandırma Belediyesi, kent genelinde yapılan dezenfekte çalışmalarından, ihtiyaç sahipleri için yerine getirilen çeşitli sosyal yardım çalışmalarına kadar birçok hizmeti vatandaşlarla buluşturdu.

ŞİMDİ DE CİHAZ DESTEĞİ VERDİ
Son olarak bu çalışmalara sağlık alanında yapılan cihaz desteği eklendi. Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un talimatıyla temin edilen “Otomatik Resüsitasyon Cihazı” olarak bilinen 80 adet Basınçlı Oksijen Destek Aletleri; Bandırma, Gönen ve Erdek Devlet hastanelerine hediye edildi.

“BANDIRMA HALKININ BİR HEDİYESİ” DEDİ
Bandırma Devlet Hastanesi’ne teslim edilen Oksijen Destek Cihazlarının teslimi sırasında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, bu cihazların hastanelere Bandırma Halkı’nın bir hediyesi olduğunu söyledi. Başkan Tolga Tosun açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Sevgili başhekimlerimize, sevgili doktorlarımıza, hasta bakıcılarımıza tüm sağlık kurumlarında çalışan değerli arkadaşlarımıza, bu süreçte gösterdikleri insan üstü gayretten dolayı teşekkür ediyorum. Zor bir süreçten geçiyoruz. Kurumlarımızla iletişimimizi yüksek tutmaya çalışıyoruz. Bizler de Bandırma Belediyesi olarak bu süreçte hastalığın yayılmasını önlemek adına, birçok alanda yaptığımız hizmetlerimize bir yenisi daha ekleyerek; Bandırma, Gönen ve Erdek Devlet Hastanelerimizdeki salgınla mücadele çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla bu cihazlarımızı temin ettik.

“TEMENNİMİZ BU CİHAZLARA İHTİYAÇ DUYULMASIN»
İlk olarak bu cihazlar için Başhekimimiz nezdinde görüşmeler yaptık. Bunun sonucunda aldığımız bilgiler çerçevesinde; Oksijen Basınç Destek Ünitelerinden çok sayıda temin ederek, sağlık personellerimizin ve vatandaşlarımızın yanında olmak istedik. Bu destek bizlerden de öte, Bandırma’da yaşayan vatandaşlarımızın, Bandırma Halkı’nın bir desteğidir. Salgının solunum sıkıntısına neden olduğu bilinmekte. Bizler de tedavi sürecine katkı sunabilmek amacıyla Bandırma halkı adına, Hastanelerimize bu cihazlarımızı hediye ediyoruz. Elbette temennimiz, bu ve buna benzer cihazlara ihtiyaç duyulmadan, hastalarımız kolaylıkla şifa bulur ve iyileşir. Umuyorum ki bu zor süreci birlik ve beraberlikle en iyi şekilde atlatacağımıza inanıyorum” dedi. (haber: Coşkun Yaman)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

YAPAKÇI: “KAPIDAĞ DOĞAL YAŞAMI TEHLİKEDE”
YAPAKÇI: “KAPIDAĞ DOĞAL YAŞAMI TEHLİKEDE”

YAPAKÇI: “KAPIDAĞ DOĞAL YAŞAMI TEHLİKEDE” Erdek Belediye Başkan Vekili Hasan Yapakçı; Kapıdağ Yarımadası’ndaki doğal yaşam tehlikede

NORMALLEŞMEDE İLK GÜN
NORMALLEŞMEDE İLK GÜN

NORMALLEŞMEDE İLK GÜN Erdek’te normalleşmenin ikinci aşamasında ilk gün başlıyor. Korona salgını nedeni ile 75 gün süren kısıtlamaların

1 HAZİRAN SONRASI ERDEK’TE Kİ TEDBİR KARARLARI
1 HAZİRAN SONRASI ERDEK’TE Kİ TEDBİR KARARLARI

1 HAZİRAN SONRASI ERDEK’TE Kİ TEDBİR KARARLARI Erdek Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüs (covid-19) salgınından vatandaşlarımızı korumak

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI