2
emlak

CUMHURİYETİN 95. YIL COŞKUSU

Ana Sayfa » Erdek Haberleri » CUMHURİYETİN 95. YIL COŞKUSU
Paylaş
Tarih : 30 Ekim 2018 - 15:18

CUMHURİYETİN 95. YIL COŞKUSU

Cumhuriyetimizin 95. Kuruluş yıl dönümü kutlama töreni dün Cumhuriyet Meydanında büyük bir coşkuyla kutlandı.

Bayram programı Kaymakamlığa gelen protokol üyelerinin ilçe Kaymakamı Ekrem Çalık’ın tebrikleri kabulüyle başladı. Burada yapılan bayramlaşmanın ardından Cumhuriyet Meydanındaki kutlamalara geçildi. Resmi tören kutlamalarının yanısıra, tüm okulların bahçelerinde öğrenciler ve velilerin Cumhuriyet Bayramı kutlama programları düzenlendi. Ayrıca Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına akşam saat 19:00’da Cumhuriyet Yürüyüşü ile devam edildi.

PROTOKOL TAM KADRO HAZIRDI
Meydandaki kutlama törenine; İlçe Kaymakamı Ekrem Çalık, Erdek Deniz Üs ve Garnizon komutanı Dnz.Alb. Ateş Kalkan, Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Çatak, İlçe Jandarma Komutanı J.Bin. Volkan Kocatürk, Cumhuriyet Halk Partisi 1. ve 2. Dönem Milletvekili Hasan Tahsin Uzun, Cumhuriyet Halk Partisi Erdek İlçe Başkanı Metin Uysal, Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Kayan, İyi Parti İlçe Başkanı Arif Demir, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, resmi kurumların daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okulları temsilen öğretmen ve öğrenciler ile kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

CUMHURİYET MEYDANINDAKİ KUTLAMALAR
Tören programı; Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık, Erdek Deniz Üs ve Garnizon Komutanı Dnz.Alb. Ateş Kalkan ve Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın öğrencilerin ve halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlaması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, kürsüye davet edilen ilçemiz Kaymakamı Ekrem Çalık, günün anlam ve önemi belirten konuşmasını yaptı. Şiirlerin okunması ve halk oyunları gösterileriyle devam eden program, Cumhuriyet temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konulu kompozisyon yarışmasında ise, Nerime Yüksel Ortaokulu’ndan, üçü de 7/F sınıfı öğrencisi olan 1. Sidem Yener, 2. Zümra Arslan, 3. Nehir Eren’e ödülleri takdim edildi. Coşkulu kutlamalar, askeri tören mangası ve öğrencilerin resmi geçit töreni ile tamamlandı. (haber/foto: A.Halat-İ.Şahin)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

29 TEMMUZ’DA “KUMSALINA SAHİP ÇIK”
29 TEMMUZ’DA “KUMSALINA SAHİP ÇIK”

29 TEMMUZ’DA “KUMSALINA SAHİP ÇIK” Erdek’te gönüllü vatandaşlarımızın katılımıyla birlikte kumsal temizliği yapılacak. Erdek

PASHA’NIN SON PARÇASI DA DENİZDEN ÇIKIYOR
PASHA’NIN SON PARÇASI DA DENİZDEN ÇIKIYOR

PASHA’NIN SON PARÇASI DA DENİZDEN ÇIKIYOR 14 Eylül 2013’de Narlı İskelesine çekilerek, iskelede batan “Pasha” adlı geminin su altındaki

BÜYÜKOVA’DA “ZEKİ ÇİÇEKLİ” CAMİİ AÇILDI
BÜYÜKOVA’DA “ZEKİ ÇİÇEKLİ” CAMİİ AÇILDI

BÜYÜKOVA’DA “ZEKİ ÇİÇEKLİ” CAMİİ AÇILDI İlçemiz İlhan Mahallesi Büyükova Mevkiinde yapımı tamamlanan “Zeki Çiçekli”

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI