2
emlak

CUMHURİYETİMİZİN 96. YIL COŞKUSU

Ana Sayfa » Erdek Haberleri » CUMHURİYETİMİZİN 96. YIL COŞKUSU
Paylaş
Tarih : 30 Ekim 2019 - 17:33

CUMHURİYETİMİZİN 96. YIL COŞKUSU

Cumhuriyetimizin 96. Kuruluş yıl dönümü kutlamaları halkımızın coşkulu katılımıyla Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Meydandaki coşkulu bayram kutlamalarının yanısıra, tüm okulların bahçelerinde ayrıca öğrenciler ve velilerin katılımıyla Cumhuriyet Bayramı kutlama programları düzenlendi. Yine Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına akşam saat 19:00’da “Cumhuriyet ve Bayrak Yürüyüşü” ile devam edildi.

KAYMAKAMLIK’TA TEBRİKLERİN KABULÜ
Bayram kutlamaları öncesi dün ilk olarak, sabah saat 09:30-09:45 arasında Kaymakamlık makamında, ilçemiz Kaymakamı Ekrem Çalık tarafından, belirlenen sıraya göre protokol üyelerinin, Cumhuriyet Bayramı tebriklerini kabul etti.

COŞKULU KUTLAMALAR VE TÖREN GEÇİŞİ
Kaymakamlık’taki tebriklerin ardından saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’na geçilerek, Cumhuriyetimizin bayram kutlamalarına başlandı. Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık, Erdek Deniz Üs ve Garnizon Komutanı Dnz.Alb. Sabri Demir ve Belediye Başkan Vekili Hasan Yapakçı ile birlikte, askeri tören kıtası, okulları temsil eden öğrenciler ve halkımızın bayramını kutladı. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması eşliğinde bayrağımız göndere çekilmesiyle devam etti. Ardından, Kaymakam Ekrem Çalık günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

ÖĞRENCİLERDEN “CUMHURİYETİN İLANI” MİZANSENİ
Atatürk İlkokulu’nun hazırlamış olduğu gösteri büyük beğeniyle izlenirken, şiirlerin okunması ve Erdek Anadolu Lisesi’nin hazırlamış olduğu başarılı gösterinin devamında, tüm okulların halk oyunu gösterileri sergilendi. Bayram programı; Resim, şiir, kompozisyon ve spor dallarında dereceye giren öğrencilere, protokol üyeleri tarafından ödüllerin takdim edilmesiyle devam etti. Kutlama programı, Askeri tören kıtası ve tüm okullardaki öğretmen ve öğrencilerin resmi geçit töreni ile sona erdi.

KOMUTANLARDAN, HASAN YAPAKÇI’YA ZİYARET
Cumhuriyet Bayramı törenlerinin ardından; Dz.Bnb. Emek Utku Doğan ve Dz.Yzb. Ersan Bostancı, Erdek Belediye Başkan Vekili Hasan Yapakçı’yı makamında ziyaret etti.
Ziyaretin ardından; Protokol üyeleri TCG Ayvalık Mayın Avlama Gemisini ziyaret ettiler.

“TCG AYVALIK” HALKIN ZİYARETİNE AÇILDI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız münasebetiyle, Erdek Deniz Üs ve Garnizon Komutanlığı tarafından Erdek Mayın Filo bağlısı TCG Ayvalık Mayın Avlama Gemisi, 28 Ekim Pazartesi günü saat 14:00-17:00 arasında ve 29 Ekim Salı saat 10:00-12:00 ve 14:00-17:00 saatleri arasında, ilçemiz limanı büyük iskelesinde halkımızın ziyaretine açıldı.

“CUMHURİYET VE BAYRAK YÜRÜYÜŞÜ” MEYDANA SIĞMADI
Cumhuriyet Bayramı kutlamaları akşam saat 19.00’da düzenlenen “Cumhuriyet ve Bayrak Yürüyüşü” ile devam etti. Protokol üyeleri ve vatandaşlarımızın katıldığı kortej eşliğinde, ilçemiz Öğretmenevi önünde toplanılarak buradan başlayacak ve Cumhuriyet Meydanında İstiklal Marşımızın okunmasıyla son bulacak olan “Cumhuriyet ve Bayrak Yürüyüşü” düzenlendi. (haber/foto:M.Issızlar-İ.Şahin-A.Halat)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ERDEK DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER OLDU
ERDEK DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER OLDU

ERDEK DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER OLDU Merkez Üssü Elazığ ve çevresinde şiddetli hissedilen depremin hemen ardından, Erdek Belediyesi bölgeye

KYZIKOS ULTRA BU YIL 11-12-13 EYLÜL’DE
KYZIKOS ULTRA BU YIL 11-12-13 EYLÜL’DE

KYZIKOS ULTRA BU YIL 11-12-13 EYLÜL’DE Türkiye’nin en güzel coğrafyasında koşulan Kyzikos Ultra Maratonu için şimdiden avantajlı ilk

EMİN CAN VEFAT ETTİ
EMİN CAN VEFAT ETTİ

EMİN CAN VEFAT ETTİ Erdek’in sevilen isimlerinden 1961 doğumlu Emin Can, dün geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda etti. Erdek’te

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI