2
emlak

BAŞKAN SARI SEÇİM STARTINI VERDİ

Ana Sayfa » Erdek Haberleri » BAŞKAN SARI SEÇİM STARTINI VERDİ
Paylaş
Tarih : 30 Ocak 2019 - 14:50

BAŞKAN SARI SEÇİM STARTINI VERDİ

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Cumhuriyet Halk Partisi’nden adaylığının açıklanması sonrası dün ilçemize döndü. Başkan Sarı, Ankara ziyareti dönüşü dün saat 15:00’de Bandırma girişinde davullu zurnalı araçlar ile coşkulu bir kalabalık ve konvoy eşliğinde karşılandı. Karşılamanın hemen ardından yüzlerce araçtan oluşan konvoy eşliğinde Erdek Cumhuriyet meydanına gelen Başkan Sarı, meydanda bekleyen coşkulu kalabalığa seslendi.

ADAYLIK SÜRECİNİ ANLATARAK HALKIN DESTEĞİNE TEŞEKKÜR ETTİ
Konuşmasının başında, gerek adaylığının belirlenmesi süreci, gerek aday açıklanması sonrasında desteğini esirgemeyen herkese teşekkür eden Sarı, bu süreçte Ankara’da yaşanan gelişmeleri meydanda bulunan seçmenlerine detaylarıyla aktardı.

BAŞKAN ARI: “ONLARI ÜZECEK BİRŞEY YAPMAYIN”
Belediye Başkan adayı ve mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Sarı konuşmasının devamında, özellikle sosyal medya kullanan seçmenlerine, Ak Parti Belediye Başkan Adayı Turan Gün ve ailesi ile olan yakınlığından bahsederek, ne Gün Ailesi’nin ne de kendi ailesinin üzüleceği bir girişim, ya da bir paylaşım yapılmaması yönünde uyarıda bulundu.

BAŞKAN SARI: “PROJELERİMİZİN YARIŞACAĞI BİR SEÇİM DÖNEMİ OLSUN”
31 Mart yerel seçimlerinde muhtemelen ikili bir seçim olacağını belirten Sarı: “Muhtemelen Millet ittifakı ve Cumhur İttifakı adaylarının yarışacağı bir seçim olacak.
Her iki aday, projelerinden bahsederek seçmenlerimizden oy isteyecek. Halkımızın takdir ettiği ittifak adayı bu yarışı kazancak” dedi.

SARI: “SORUMLULUK ALANIMIZ 3 KATINA ÇIKARKEN, BÜTÇE GELİRLERİMİZ % 60 AZALDI”
Konuşmasının devamında, Büyükşehir Yasasıyla birlikte Erdek Belediyesi’nin sorumluluk alanının 3 katına çıktığını, ancak bütçe gelirlerinin ise % 60 daraldığını ifade eden Başkan Sarı, buna rağmen mazeret üretmeden son 5 yıl içerisinde Erdek Belediyesi olarak yapılan işleri anlatarak, bütçe cari açığının kademeli olarak düştüğüne dikkat çekti. Hüseyin Sarı, en büyük gider kalemlerinde sağlanan tasarruflar ve bugün gelinen nokta itibariyle, 2019 yılının ikinci yarısından itibaren, belediyedeki ekonomik daralmanın sona ereceğini hatırlattı.

GÖKYÜZÜNE ÖZGÜRLÜĞÜN SİMGESİ BEYAZ GÜVERCİN BIRAKTILAR
Diğer taraftan konuşmasının son kısmında dün itibarıyla seçim startını verdiklerini söyleyen Başkan Sarı, hemen ardından beraberindeki CHP İl Başkanı Serkan Sarı, İYİ Parti İlçe Başkanı Arif Demir, CHP İlçe Başkanı Metin Uysal ve Erdek Ticaret Odası Başkanı Özlem Sarı ile birlikte, tüm dünyada özgürlüğün simgesi olan beyaz güvercinleri gök yüzüne bıraktılar.

İL BAŞKANI VE İTTİFAKIN İLÇE BAŞKANLARI KONUŞTU
Hüseyin Sarı’nın halka hitaben yaptığı konuşmasını tamamlaması sonrasında, kürüsüye çıkan Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı: “İl yöneticilerimiz ile birlikte Erdek ilçe Başkanımız Metin Uysal’ın düzenlediği etkinlikte Erdek belediye Başkanımız ve ittifak adayımız Hüseyin Sarı’nın seçim startını verdik. İyi parti ilçe Başkanımız ve yöneticilerimizin de katıldığı etkinliği, büyük bir coşku ve heyecan ile gerçekleştirdik. Erdek ilçemiz kenetlenmiş tek bir vücut olmuş ve coşku ile 31 Mart’ı bekliyor. Mart’ın sonu bahar” dedi. Serkan Sarı’nın konuşmasının ardından kürsüye çıkan İyi Parti İlçe Başkanı Arif Demir ve CHP İlçe Başkanı Metin Uysal seçim sürecinde birlik ve beraberlik içerisinde, ittifak adayı Hüseyin Sarı’ya başarıya taşıyacaklarını ve hayırlı uğurlu olaması temennisinde bulundular.

ERDEK’TEKİ STK TEMSİLCİLERİ DE DESTEK VERDİ
Cumhuriyet Meydanındaki konuşmalara CHP Balıkesir İl Yönetimi, Kadın Kolları ve Gençlik kolları, Erdek İyi Parti İlçe Başkanı Arif Demir ve yönetimi ile Kadın Kolları, CHP İlçe Başkanı Metin Uysal ve yönetimi ile Kadın Kollarının yanısıra, Erdek’teki Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Erdek Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. (haber/foto: M.Issızlar-A.Halat-İ.Şahin)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BELEDİYE’DEN “ALO ATIK” WHATSAPP HATTI
BELEDİYE’DEN “ALO ATIK” WHATSAPP HATTI

BELEDİYE’DEN “ALO ATIK” WHATSAPP HATTI Erdek Belediyesi vatandaşa daha iyi hizmet verebilmek amacıyla Belediye’nin Çevre Koruma

KASK DENETİMİ GELİYOR
KASK DENETİMİ GELİYOR

KASK DENETİMİ GELİYOR POLİSTEN UYARI: “HAYATLA BAHİS PAHALI KASK KULLAN” Erdek’te motosiklet sürücülerine yönelik kask denetimlerine

UÇAKLA İLAÇLAMA YOK YERDEN MÜCADELEYE DEVAM
UÇAKLA İLAÇLAMA YOK YERDEN MÜCADELEYE DEVAM

UÇAKLA İLAÇLAMA YOK YERDEN MÜCADELEYE DEVAM Bu yıl bölgemizde zeytin hastalık ve zararlılarına karşı uçakla ilaçlama yapılmayacak. Güney

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI