2
emlak

Silah Kaçakçılığı ve Ticareti Suçundan 3 Kişi Yakalandı

Ana Sayfa » Bandırma » Silah Kaçakçılığı ve Ticareti Suçundan 3 Kişi Yakalandı
Paylaş
Tarih : 09 Ağustos 2019 - 15:02

Silah Kaçakçılığı ve Ticareti Suçundan 3 Kişi Yakalandı

Bandırma Kom Grup Amirliği ekipleri tarafından yapılan operasyonda 3 kişi ruhsatsız silah ve mermi ticareti yaptığı tespit edilerek yakalandı.

Şifreli görüşmelerle sağladıkları ruhsatsız tabancaları ilgisiz şahıslar adına gönderdikleri kargo yoluyla alıcılara ulaştıran ve sattıkları ruhsatsız tabancaların paralarını genellikle elden teslim alan üç şüpheli yakalandı. 7 ruhsatsız tabanca ile otomatik, pompalı ve havalı tüfeklerle çok sayıda fişek ele geçirildi.

Bandırma Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği tarafından yapılan istihbari çalışmalarda şüpheliler A.A., İ.Ç. ve F.A.’nın ruhsatsız silah ve mermi ticareti yaptığı bilgisine ulaşıldı.

Şüpheliler hakkında fiziki ve teknik takip çalışmalarına başlandı. Yaklaşık 3 ay sürdürülen planlı çalışmalar sonucunda şüphelilerin kendi aralarında belirledikleri şifreli görüşmelerle, silah ticaretine yönelik görüşmelerini kamufle etmeye çalıştıkları anlaşıldı.
Bandırma ilçesinde oturan F.A. adlı şüphelinin sattığı ruhsatsız tabancaları Trabzon ilinden sağladığı, ruhsatsız tabancaları ilgisiz şahıslar adına göndermiş oldukları kargo yoluyla alıcı şahıslara ulaştırdıkları, sattıkları ruhsatsız tabancaların paralarını genellikle elden teslim aldıkları belirlendi.

Silah ticareti yaptıkları delillendirilen şüpheliler A.A. ve İ.Ç Trabzon’da, F.A. adlı şüpheli ise yapılan eş zamanlı operasyon ile Bandırma ilçesinde gözaltına alındı.

Yapılan planlı çalışma kapsamında toplamda;
– 7 adet ruhsatsız tabanca
– 85 adet tabanca fişeği
– 1 adet pompalı tüfek
– 2 adet otomatik av tüfeği
– 1 adet havalı tüfek
– 1 adet kurusıkı tabanca
– 130 adet av tüfeği fişeği
– 2 adet boş şarjör
– 2 adet tabanca namlusu
– 1 adet namlu üst kapağı ele geçirildi.
Şüpheliler soruşturmanın ardından adli makamlara sevk edilerek tutuklandı.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

EMEKLİ-SEN’liler KAHVALTIDA BULUŞTU
EMEKLİ-SEN’liler KAHVALTIDA BULUŞTU

EMEKLİ-SEN’liler KAHVALTIDA BULUŞTU Emekli-Sen yönetimi bölgemizde örgütlenme çalışmalarına hız verdi. Emekli-Sen Bandırma Şubesine

Huzur ve Güven Operasyonu
Huzur ve Güven Operasyonu

Huzur ve Güven Operasyonu Bir ihbarı değerlendiren Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Manyas’ta uyuşturucu madde bulundurma suçundan

Bandırma Belediyesi Cumhuriyet Bayramı Programını Açıkladı
Bandırma Belediyesi Cumhuriyet Bayramı Programını Açıkladı

Bandırma Belediyesi Cumhuriyet Bayramı Programını Açıkladı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yıl coşkusu Bandırma Belediyesi ve Atatürkçü

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI