2
emlak

Özçakır güven tazeledi

Ana Sayfa » Bandırma » Özçakır güven tazeledi
Paylaş
Tarih : 22 Ocak 2019 - 17:39

Özçakır güven tazeledi

Marmarabirlik Edincik Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Genel Kurulu 20 Ocak 2019 Pazar günü yapıldı. Kooperatifin kurulduğu tarihten bu yana ilk defa tek liste ile gidilen seçimde mevcut Başkan Mehmet Özçakır 267 oy alarak yeniden seçildi.

Marmarabirlik Edincik Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Olağan Genel Kurulu’nda Mehmet Özçakır ve ekibi tekrar seçildi. Tuana Düğün Salonunda gerçekleşen Genel Kurula, Marmarabirlik Başkanı Hidamet Asa, Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Müdür İsmail Acar, siyasi parti başkan ve temsilcileri ile üretici ortakları katıldı.

Tek liste ile gidilen saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan genel kurulda mevcut Başkan Mehmet Özçakır, yaptığı konuşmada, “31 Aralık tarihi ile sona eren ve 76 gün süren kampanya döneminde 46 milyon lira karşılığında 7 bin 800 ton ürün alımı gerçekleştirildi. Alımlar 6 bin 400 tonu Gemlik tipi , bin 400 tonu ise Edincik su tipi olarak gerçekleşti. Görev süremiz 4 yıl içinde öncelikle Gübre ve zirai ilaç olmak üzere, plastik kasa, yaygı bezi ve diğer ihtiyaçlarını gerçekleştirdiklerini belirten Özçakır, “Zirai ilaç ve gübre satışlarımızı piyasa koşullarının altında fiyatla yaparak, ortaklarımıza destek olduk. Yeşil domat zeytin üretimini teşvik etmek amacıyla 12 bin zeytin fidanını ücretsiz olarak dağıttık” dedi.

Özçakır yeni dönemde Edincik Mahallesindeki merkez binanın karşısında yeni bir idari bina yapılması için çalışmaları sürdüreceklerini söyleyen Özçakır’ın yaptığı konuşmanın ardından genel kurula katılan Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa üreticilere ve ortaklara seslendi.

Asa, Marmarabirlik’in 2018 yılında 36 bin ton satış gerçekleştirerek, 524 milyon TL net ciro elde edildi. 2019 yılında 40 bin ton ürün satmayı ve 600 milyon TL ciro elde etmeyi hedeflediklerini bildiren Asa, “Marmarabirlik geçtiğimiz yıl Türkiye’de ilk 500 sanayi kuruluşu içinde 347 nci sırada yerini aldı. Marmarabirlik 2010 yılından bugüne zeytin ve zeytinyağı ihracatında 5 kez birincilik ödülünü aldı. Her yıl satışlarımızı artırmaktayız, 2022 yılı sonunda 1 milyar TL ciro hedefliyoruz. Göreve geldiğimiz günden bugüne Marmarabirlik’i zarar ettirmeden ve ortaklarımızı mağdur etmeden hizmetlerimizi sürdürmeye çalıştık. Her zaman ortaklarımızın yanında olduk.” diyen Başkan Asa;

Ürün alım kampanyasında Afrin’den zeytin alındığı yönünde çıkan haberler konusunda yaptığı açıklamada ; “ Suriye’de Gemlik tipi zeytin üretimi yapılmamaktadır. Gemlik tipi sofralık zeytin üretimi sadece Türkiye’de yetiştiğinden , zeytin almamız söz konusu değildir. Kaldı ki 1939 yılında çıkan Zeytin Üreticisini Koruma Kanunu kapsamında zeytin ithalatı yapılmamakta olup, bugüne kadar bir örneği yoktur. Afrinden zeytin alındığı yönünde yapılan açıklamalara cevaben, ürün aldığımızı belgeleyin görevimizden istifa edeceğimizi beyan ettik. Kimse bir belge sunamadı. Aslında amaç ,ürün alım fiyatları açıklandıktan sonra Marmarabirlik fiyatlarından ürün almamak ve üreticiden daha ucuza ürün alabilmek için bütün bölgelerde bu dedikodu bilinçli bir şekilde yayıldı ve siyasiler de yanlış yönlendirildi. Sonuçta olan üreticimize oldu. Marmarabirlik’in 12.60 TL’ye aldığı ürünü dedikoduyu yayan kesim tarafından 9-10 TL’ye alım yaptı” dedi..

“Sizlere 5 bin depolama tesisi için söz verdik ve sözümüzü tuttuk” diye ifade eden Hidamet Asa konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Seçime tek liste ile gidilmesi Marmarabirlik politikalarının ne kadar doğru ve olumlu olduğunun göstergesidir. Mehmet Özçakır Başkanımızın başarılarının taçlandığı, bundan sonra Marmarabirlik’e güç katacağı bir dönem olacaktır. Genel Kurulumuzun kooperatifimize ve üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Konuşmaların ardından geçilen seçimlerde tek liste ile seçimlere giren Mehmet Özçakır, 267 oy alarak yeniden Başkanlığa seçildi.
Mehmet Özçakır’ın Yönetim Kurulu Listesi şu isimlerden oluştu;

Başkan: Mehmet Özçakır
Kooperatif Yönetim Kurulu: Süleyman Dönmez, Nuri Burma, Mahmut Alak, Erdoğan Erbay (Müd.)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Silah Kaçakçılığı ve Ticareti Suçundan 3 Kişi Yakalandı
Silah Kaçakçılığı ve Ticareti Suçundan 3 Kişi Yakalandı

Silah Kaçakçılığı ve Ticareti Suçundan 3 Kişi Yakalandı Bandırma Kom Grup Amirliği ekipleri tarafından yapılan operasyonda 3 kişi ruhsatsız

Kaçak Midye Operasyonu
Kaçak Midye Operasyonu

Kaçak Midye Operasyonu Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler tarafından, yol kontrol ve aramasında Marmara Denizinden kaçak yollarla

FETÖ Operasyonları Devam Ediyor
FETÖ Operasyonları Devam Ediyor

FETÖ Operasyonları Devam Ediyor Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin İlimiz genelinde FETÖ/PDY

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI