2
emlak

METALİN AĞIRLIĞI BANDIRMA OSB’YE GELİYOR

Ana Sayfa » Bandırma » METALİN AĞIRLIĞI BANDIRMA OSB’YE GELİYOR
Paylaş
Tarih : 02 Ocak 2020 - 12:46

METALİN AĞIRLIĞI BANDIRMA OSB’YE GELİYOR

Sanayi dünyasının merkezi Marmara Bölgesi’nden bir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) daha, Bakanlıktan tüzel kişilik almayı başardı.

Yeni kurulan Marmara OSB’nin Bölge Müdürü Hakan Sönmez, Sanayi Gazetesine açıklamalarda bulundu. Türk sanayisinin büyük ölçüde merkezi olan Marmara Bölgesi’ne yeni bir ihtisas OSB daha kuruluyor. Bandırma’ya kurulacak olan çiçeği burnunda OSB’nin adı ise; “Marmara Ana Metal ve Makine İhtisas OSB” olarak kararlaştırıldı. 2 bin 200 dönüm üzerine inşa edilecek olan OSB, metal ve metal ürünleri üretiminde bir üs olma özelliği taşıyacak. Yeni OSB’nin tüzel kişilik almasıyla beraber, sanayi alanında faaliyet gösteren OSB sayısı 327 olmuş oldu.

“İSTANBUL VE KOCAELİ’NDE KISITLILIK YAŞANIYORDU”
Çanakkale Yolu üzerinde Bandırmaya 16 kilometre mesafede yer alacak olan Marmara Ana Metal ve Makine İhtisas OSB’nin kuruluş çalışmaları yaklaşık 4 senedir devam ediyordu. Konu hakkında açıkmalarda bulunan Marmara OSB Bölge Müdürü Hakan Sönmez; “İstanbul’un birinci derece etki alanında bulunan Kocaeli’de bu yeni vizyon paralelinde gelişen şehircilik anlayışı ve İstanbul’da kentsel dönüşüm sonrası, üretim imkanı kalmayan kuruluşların Kocaeli’ye yoğun talebi ile kısa sürede sanayi alanlarında oluşan doluluk sebepleriyle, söz konusu bölgede gerek alansal ve mekânsal, ve gerekse çevresel anlamda kısıtlılıklar yaşanıyordu. Sanayimiz için alternatif alanlar gerekiyordu. Bu fikir ile yola çıkarak, ülke sanayimizi katkı yapmak adına Marmara OSB’nin kamulaştırma sürecini başlattık” dedi.

2 BİN 200 DÖNÜM ÜZERİNE KURULIYOR
2 bin 200 dönüm üzerine kurulacak olan Marmara OSB’nin yapısı hakkında bilgi veren Sönmez; “Demir çelik ve makine sanayine, Güney Marmara’da bir üretim üssü oluşturmak gerekiyordu. Sektörün ihtiyacı olan sanayi parselleri üretmek, yüksek katma değerli ürünlerle sektörün rekabet gücünü artırmak, ülkemizin cari açığının azalmasına katkı sunmak en büyük amacımız” şeklinde konuştu.

700 BİN METREKARE DOLUYOR
Marmara OSB 1 Kasım 2018 Tarihinde Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescil edildiğini hatırtlatan Sönmez; “Şu an 100 parsel alan hedefleniyor. 700 bin metrekare alan 30 üyeye tahsis edilmek üzere anlaşmaya varıldı. 24 ay içerisinde tüm sanayi parsellerinin uygun sanayi işletmeleri tarafından talep edilmesi durumunda arazi alımları tamamlanacak” diye ifade etti. (kaynak: Sanayi Gazetesi)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Bandırma Devlet Hastanesinde İntihar
Bandırma Devlet Hastanesinde İntihar

Bandırma Devlet Hastanesinde İntihar Bandırma Devlet Hastanesinde tedavi altında alınan Erkan Ö. adlı vatandaş Hastanenin 5.katından atlayarak

YILDIZ’IN OBJEKTİFİNDEN “HAYATIN İÇİNDEN” SERGİSİ
YILDIZ’IN OBJEKTİFİNDEN “HAYATIN İÇİNDEN” SERGİSİ

YILDIZ’IN OBJEKTİFİNDEN “HAYATIN İÇİNDEN” SERGİSİ Erdek ve Bandırma’da ikamet eden Emekli Teknik Öğretmen İbrahim Yıldız’a

MHP BANDIRMA’DA GÖREV DEĞİŞİMİ
MHP BANDIRMA’DA GÖREV DEĞİŞİMİ

MHP BANDIRMA’DA GÖREV DEĞİŞİMİ Balıkesir MHP İl Başkanlığından yapılan açıklama’da Milliyetçi Hareket Partisi Bandırma İlçe

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI