2
emlak

Köşe Yazarı Ramazan Narin 5 Yıl Cezaya Çarptırıldı

Ana Sayfa » Bandırma » Köşe Yazarı Ramazan Narin 5 Yıl Cezaya Çarptırıldı
Paylaş
Tarih : 02 Haziran 2019 - 20:15

Köşe Yazarı Ramazan Narin 5 Yıl Cezaya Çarptırıldı

Bandırma Gerçek Gazetesi Köşe Yazarı Ramazan Narin köşe yazısı ve sosyal medya paylaşımından dolayı 5 yıl cezaya çarptırıldı.

Bandırma’ya Tecavüz” Başlıklı yazısından dolayı Bandırma Adliyesinde yargılandığı dava sonucunda 5 yıl hüküm yiyen, Temyiz ve erteleme başvurusu da kabul edilmeyen Ramazan Narin kesinleşen yargı sonucunda yapılan çağrı üzerine cezasını çekmek üzere Bandırma Kapalı Cezaevine giderek teslim oldu.
Bandırma’da cereyan eden ve kamuoyunda iğrenç taciz iddiası olarak infial yaratan olayın ardından yerel ve yaygın medyada yer alan bir haber üzerine yazdığı köşe yazısında taciz iddiasına muhatap şahsın sosyal medya hesabında paylaştığı fotoğraflarla Bandırma siyasi çevrelerine güç algısı yaratma ve davanın seyrine etki etme çabası içinde olduğuna dair eleştirdiği yazı içeriğine yönelik açılan davada suç unsuru olduğuna karar veren yerel mahkeme Ramazan Narin’e köşe yazısı ve paylaşımından dolayı 11 ay hapis cezası verdi.
Yazı içeriğinde yer alan fotoğrafların müştekinin kendi sosyal medya hesabında paylaştığı fotoğraflar olmasına rağmen kişilik haklarına aykırı olduğuna hükmeden yerel mahkemenin kararına itiraz üzerine üst mahkeme bu kez Narin’in cezasını 2 ‘ye katlayarak arttırdı. Son karar üzerine İstinaf mahkemesine kararın düzeltilmesi için başvuran Ramazan Narin’e mahkeme bu kez hukuki görüş ve “teamüllere aykırı” olarak önceki cezayı yine ikiye katlayarak temyiz hakkı olmamak şartıyla 5 yıl’a çıkararak hükmü emyiz hakkı olmamak üzere kesinleştirdi.
Hukuk çevrelerince bir skandal karar olarak değerlenirilen yargılama süreci sonucunda cezanın 6 ay ertelenmesi başvurusuda reddedilen Ramazan Narin kesinleşen ceza üzerine yapılan çağrıya uyarak adli birimlere teslim olması sonrası cezasını çekmek üzere Bandırma Kapalı Cezaevine gönderildi. (Bandırma Gerçek)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Silah Kaçakçılığı ve Ticareti Suçundan 3 Kişi Yakalandı
Silah Kaçakçılığı ve Ticareti Suçundan 3 Kişi Yakalandı

Silah Kaçakçılığı ve Ticareti Suçundan 3 Kişi Yakalandı Bandırma Kom Grup Amirliği ekipleri tarafından yapılan operasyonda 3 kişi ruhsatsız

Kaçak Midye Operasyonu
Kaçak Midye Operasyonu

Kaçak Midye Operasyonu Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler tarafından, yol kontrol ve aramasında Marmara Denizinden kaçak yollarla

FETÖ Operasyonları Devam Ediyor
FETÖ Operasyonları Devam Ediyor

FETÖ Operasyonları Devam Ediyor Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin İlimiz genelinde FETÖ/PDY

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI