2
emlak

BELEDİYE YATIRIM YAPIP, İSTİHDAM ALANI YARATACAK

Ana Sayfa » Bandırma » BELEDİYE YATIRIM YAPIP, İSTİHDAM ALANI YARATACAK
Paylaş
Tarih : 01 Haziran 2020 - 19:05

BELEDİYE YATIRIM YAPIP, İSTİHDAM ALANI YARATACAK

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, düzenlediği basın toplantısıyla koronavirüsle mücadele dönemini ve normalleşme döneminde yapılacak yatırımları anlattı. Tosun, 2 kreş, 4 kafeterya daha açacaklarını, Edincik ve Levent’e kapalı pazar yeri kazandıracaklarını, yeni öğrenci konut evi yapacaklarını ve en az 160 kişiye daha iş sağlayacaklarını açıkladı.

Bandırma Belediye Başkanı Av.Tolga Tosun dün düzenlediği basın toplantısıyla gazetecilerle bir araya geldi. Belediyenin çalışmaları ile ilgili bilgi verip, soruları yanıtladı.
“Sadece Bandırma için değil dünyada da yeni bir sürece girildi. İnşallah bunu en az zararla atlatırız. Seçimin ardından rozeti çıkartıp, kendimizi hizmete adadık. Belediyecilik herkesi kucaklayan bir bütçe işi. Gelir gelmez stratejik planlama ekibi oluşturduk. Bandırma 2014 sonrası Büyükşehir Belediyesi ile tanıştı. Birçok gelirinin gittiği bir kent oldu. ‘Büyükşehirden nasıl kaynak sağlarız, yatırım alırız’ diye toplantılar yaptık. Tasarruf tedbirleri aldık. Bu durum her başkanın bir yoğurt yiyişi şeklinde algılanmalı. Ne kadar çok planlamayla tasarruf edilirse bu halkın kazancıdır. Bunları araç parkı olarak başlattık. Araç teknolojisini geliştirdik. Olabildiğince az hizmet alımı yapmak istiyoruz. Kendi çimimizi yetiştiriyoruz. Bunları gerekirse bölgedeki diğer belediyelere de göndeririz. Kendi çiçek seramızı çıkma demirlerle yaptık. 60 bin liraya mal oldu. Kreş projelerimiz var, eğitim destek evi ihalesi hazırlandı. Bu projeleri bizim personelimiz yaptı. Projelerimiz devam edecek. Ordu caddesinde öğrenci konut evini yıkıp 25 kapasiteden 150 kişiye çıkaracağız. Edincik ve Levent’e kapalı pazaryeri projemiz hazır. Bu projeleri koronavirüs döneminde ertelemek zorunda kaldık. İller Bankasından payımıza düşen para yüzde 55-60 kesinti ile geldi. 2 milyon gibi para geldi. Sadece personel giderimiz 4 milyon. Kalan miktarı geçmişte kenarda duran paramızdan ödedik.” dedi.

KORONA GÜNLERİNDEKİ ÇALIŞMALARI ANLATTI
Salgın döneminde yapılan çalışmalara da değinen Başkan Tolga Tosun sözlerini şöyle sürdürdü:
“Kovit daha bakanlıklar tarafından açıklanmadan biz bir kriz masası oluşturduk. 65 yaş üstüne daha yasak açıklanmadan ihtiyaçlarını biz karşılayalım dedik, personelle eğitim verdik. Maske, eldiven dezenfektan hepsini önceden temin ettik. 45 kişilik ekip 65 yaş üstünün ihtiyaçlarını karşılamak için görevlendirildi.

Kaymakamlık, Ticaret Odası ve Kızılay ile 1800 adet koli yardımı yapıldı maliyeti 1 milyon civarı. Bunlar tek tek ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. 3 aydır insanlar mağdur. Elimizden geldiğince yardım götürmeye çalıştık. Daire müdürleri arkadaşlarıma da teşekkür ederim. Belediye personelimiz fedakarca çalıştı. Pazar yerinde hijyen kuralların eksiksiz uyguladık. Maske toplam 415 bin adet alındı ve dağıtıldı. 332 bin eldiven, 17 bin litre deterjan, 28 bin litre dezenfektan alındı. Sokak sokak çalışma yaptık, kurumlar dezenfekte edildi. Ne kadar ihtiyaç duyulan yer varsa her yeri ilaçladık. 80 adet entübe solunum cihazı aldık. Gönen, Bandırma ve Erdek devlet hastanesine verdik. 146 bin liralık alışveriş çeki ve 2 bin 700 koli yardım yaptık. Sağlık çalışanlarına sürekli destek oluyoruz. Bazıları yurtlarda kalıyor onların her ihtiyacını karşılıyoruz. 4 bin çocuğunuza 23 Nisan paketi yolladık. Örümcek diye bir araç getirdik ve girilemeyen yerlerin ilaçlamasını yaptık.”

Belediye olarak önümüzdeki süreçte yapmayı planladıkları yatırımlar konusunda da bilgi veren Başkan Tolga Tosun, şunları söyledi:
“İhsaniye’de, Sunullah ve 100. Yıl Mahallesine kafelerimiz yapılıyor burada çocuk oyun parkları da, yürüyüş yolları da olacak. Bandırma’da trafik düzenlemeleri olacak. Siyasi bir kaygımız yok. Belediye kasasından para çıkmadan İşkur’dan toplamda geçici 120 kişi istedik, 3 aylık süreyle. İşkur bize 60 kişi verdi. 10 kişi daha istedik toplam 70 kişi aldık. Siyasi kimliğine bakılmadan birimlerimizde çalışıyorlar. 2 kafede 50 kişi var 4 kafe açacağız 100 kişi daha alacağız. 2 kreş yapıyoruz. En az 160 kişiyi işe alacağız. Salgın boyunca hastalarımızı tedavi için şehir dışındaki hastanelere götürdük. Elimden geldiğince sahada olmaya çalışıyorum. Halkımıza en güzel hizmetleri yapmayı çalışacağız. Kırsal alanda da çiftçimizi de destekleyeceğiz. Kooperatifleşmenin önünü açacağız.”
Toplantıya CHP ve İYİ Parti ilçe başkanları Selim Panç ve Metin Sert ile belediye başkan yardımcıları Ozan Onur ve Metin Ok ve meclis üyeleri de katıldı. (balikesir24saat.com)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ERDEK-BANDIRMA DAYANIŞMASI
ERDEK-BANDIRMA DAYANIŞMASI

ERDEK-BANDIRMA DAYANIŞMASI Bandırma Belediye Başkanı Avukat Tolga Tosun, Erdek Belediye Meclisi tarafından geçtiğimiz Çarşamba günü Başkan

Bandırma’da Ortalığı Karıştıran Totem Kaldırıldı
Bandırma’da Ortalığı Karıştıran Totem Kaldırıldı

Bandırma’da Ortalığı Karıştıran Totem Kaldırıldı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Bandırma Sahil Bandı Balıkhane içine

Yücel Yılmaz’dan Bandırmaspor’a Anlamlı Destek
Yücel Yılmaz’dan Bandırmaspor’a Anlamlı Destek

Yücel Yılmaz’dan Bandırmaspor’a Anlamlı Destek Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’da 2000 maske siparişi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI