2
emlak

Bandırma’da Ortalığı Karıştıran Totem Kaldırıldı

Ana Sayfa » Bandırma » Bandırma’da Ortalığı Karıştıran Totem Kaldırıldı
Paylaş
Tarih : 20 Haziran 2020 - 22:20

Bandırma’da Ortalığı Karıştıran Totem Kaldırıldı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Bandırma Sahil Bandı Balıkhane içine konuşlandırılan Balıkesir logolu tabela Bandırma’da tepkilere neden oldu.

Dün sabah itibariyle Kuva-yi Milliye Şehri BALIKESİR yazılı totem tabela yı gören Bandırmalı vatandaşların paylaşımlarıyla sosyal medyada büyüyen tepki üzerine CHP Bandırma İlçe Yönetimi açıklama yaptı.
“Dün gece yarısından sonra, balık halinin denize bakan tarafında devasa, Bandırma’yı yok sayan, Balıkesir yazılı totem tabelası asılmıştır.
Kurtuluş savaşına giden yolda, Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını taşıyan Bandırma Vapuru ile özdeşleşmiş, Kurtuluş Savaşı’nda son kurşunun atıldığı Bandırma’yı yok sayan bu tabela, büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştır.
Eğer böyle bir tabela asılacaksa, Cumhuriyet kenti olan şehrimiz Bandırma’nın ismi, Mustafa Kemal ATATÜRK, Bandırma Vapuru, Son Kurşun Anıtı, Türk Bayrağı ve Türkiye Cumhuriyeti ibaresi olmalıdır. Bu, Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma ilçe Örgütü ve Bandırmalı hemşerilerimizin düşünceleridir.
Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Yücel Yılmaz’dan ivedilikle talebimiz; bu totem tabelayla ilgili gereğinin yapılmasıdır.
CUMHURİYET HALK PARTİSİ – BANDIRMA İLÇE ÖRGÜTÜ -YÖNETİM KURULU»

Yapılan bu açıklamadan sonra Doğruca Mahallesinde yapılacak su deposu inşaatı temel atma töreni için kentimizde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ‘la Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun’la Asya Otel’de buluştuğu Turizm konulu toplantıda konu gündeme getirildi. Toplantda bu konudaki görüşlerini açıklayan Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun “ Geçmişten bu güne Balıkesir ve Bandırma arasında bir çekişme bulunmaktadır. Bandırmalıların gönlünde her zaman bir il olma isteği bulunmaktadır.
Bu siyasetten spora kadar birçok alana yansımış durumdadır.
Bizlerde kendimizi 10.5 olarak nitelendiriyoruz. Bu tüm Bandırmalıların kanına kadar işlemiş durumdadır. Büyükşehir Belediye Başkanlığı ilçelerde yapacağı çalışmalarda o yerleşim yerlerinin hassasiyetlerini dikkate almaları gerektiğini düşünüyorum. Bu açıdan Bandırma Balık Halinde bulunan totemin kaldırılmasını talep ediyoruz”dedi. Talepleri olgunlukla karşılayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Bandırma Balık Haline üzerinde “Kuva-yi Milliye Şehri Balıkesir” yazılı bulunan totemin kaldırılması talimatını verdi. Bu sabah itibariyle Balıkhane’ye getirilen vinçlerle totem tabela sökülerek kaldırıldı. (Bandırma Gerçek)

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ERDEK-BANDIRMA DAYANIŞMASI
ERDEK-BANDIRMA DAYANIŞMASI

ERDEK-BANDIRMA DAYANIŞMASI Bandırma Belediye Başkanı Avukat Tolga Tosun, Erdek Belediye Meclisi tarafından geçtiğimiz Çarşamba günü Başkan

Yücel Yılmaz’dan Bandırmaspor’a Anlamlı Destek
Yücel Yılmaz’dan Bandırmaspor’a Anlamlı Destek

Yücel Yılmaz’dan Bandırmaspor’a Anlamlı Destek Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’da 2000 maske siparişi

KATİL ZANLISI KOMŞUSU ÇIKTI
KATİL ZANLISI KOMŞUSU ÇIKTI

KATİL ZANLISI KOMŞUSU ÇIKTI BANDIRMA’NIN AKSAKAL İLÇESİNDE ALTINLARI İÇİN ÖLDÜRÜLEN YAŞLI KADININ KATİL ZANLISI KOMŞUSU ÇIKTI! Bandırma

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI