2
emlak

Vali Şıldak: “Balıkesir’de Salgın Yükseliyor

Ana Sayfa » Balıkesir » Vali Şıldak: “Balıkesir’de Salgın Yükseliyor
Paylaş
Tarih : 26 Ekim 2020 - 12:40

Vali Şıldak: “Balıkesir’de Salgın Yükseliyor

Herkesi Mücadeleye Çağırıyorum.”

Ülke geneliyle birlikte İlimizde de pozitif vaka ve temaslı sayısında yaşanan hızlı yükselişi durdurmak için Vali Hasan Şıldak uyarı ve toplantılarına devam ediyor.
Pandemi Toplantısı Gerçekleştirildi
Vali Şıldak; Kaymakamlar, Kolluk ve Sağlık Birimlerinin katılımıyla video konferans ile Pandemi Tedbirleri Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdi.
Vali Şıldak’ın başkanlığında saat 17.00’de yapılan toplantıda İlin salgındaki son durumu değerlendirilirken, vaka artışının hızını düşürecek tedbirler görüşüldü. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından uygulanan filyasyon çalışmaları ile tedbirlerin uygulanmasının denetimine ilişkin çalışmalar değerlendirildi, bu konulardaki yeni uygulamalarla ilgili bilgiler paylaşıldı. Denetimlerde ve filyasyon çalışmalarında hiçbir eksiklik ve esnekliğe fırsat verilmemesini, bu alanlarda en yüksek çalışma düzeyine geçilmesi gerektiğini belirten Vali Şıldak koordinasyon ve kararlılık içinde çalışılarak salgının yayılımını önlemeye yönelik gösterilen gayretin sürdürülmesi talimatını verdi. Toplantıya Vali Yardımcısı Mitat Gözen, İl Jandarma Komutanı J. Kd.Alb.Tarık Hekimoğlu, İl Emniyet Müdür Vekili Savaş Kaya, Sahil Güvenlik Kuzey Ege Grup Komutanı SG. Bnb. Sadun Özdemir, İlçe Kaymakamları ve İl Sağlık Müdürü Serkan Kadir Keskin katıldı.

Vali Şıldak: “Balıkesir’de Salgın Yükseliyor. Herkesi Mücadeleye Çağırıyorum.”
Salgına karşı yürütülen mücadelede uyarı yaparak tırmanışa geçen vaka artışına dikkat çeken Vali Şıldak, bugünkü açıklamasında tedbirlerin her birine eksiksiz olarak uyulması gerektiğinin altını çizdi.
Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar ile Balıkesirli vatandaşların, gerek açık alanda gerek kapalı alanda, bir an bile tedbirleri elden bırakmadan kontrollü sosyal hayatın gereklerini eksiksiz yerine getirmelerini dile getiren Vali Şıldak İlimizdeki yükseliş konusunda herkesi mücadeleye çağırdı.
Tüm vatandaşların, maske-mesafe kurallarına daha fazla dikkat ederek, kalabalık ortamlardan uzak durmaları gerektiğini belirten Vali Şıldak paylaşımında;
“Salgının yükselişini durdurmak için herkesi mücadeleye çağırıyorum. Şimdi tedbirlere tam olarak uymak zorundayız!
Bütün kalabalık ortamlardan uzak duralım!
Maske ve mesafe kuralına çok daha fazla uyalım!
Balıkesir’den en ciddi şekilde tedbir ve duyarlılık bekliyorum…” ifadelerini kullandı.
Bir süredir vaka sayılarında büyük artış yaşanan Balıkesir’de Vali Hasan Şıldak’ın uyarılarında da kullandığı ifadelerdeki değişiklik dikkat çekiyor, salgının ulaştığı noktayı gösteriyor.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Meydan Düzenlemesinde Öncelik Altyapı
Meydan Düzenlemesinde Öncelik Altyapı

Meydan Düzenlemesinde Öncelik Altyapı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Zağnos Paşa Meydanı düzenleme çalışmaları kapsamında öncelikle

CHP’li Şahin: “TOKİ’lerden Toplanan Aidatlar Nerede?”
CHP’li Şahin: “TOKİ’lerden Toplanan Aidatlar Nerede?”

CHP’li Şahin: “TOKİ’lerden Toplanan Aidatlar Nerede?” TOKİ konutlarında yaşanan yönetimsel sorunlar, bu konutlarda yaşayan vatandaşları

Milletvekili Uygur’dan Balıkesir’e Eğitim ve İstihdama Yönelik Büyük Yatırım
Milletvekili Uygur’dan Balıkesir’e Eğitim ve İstihdama Yönelik Büyük Yatırım

Milletvekili Uygur’dan Balıkesir’e Eğitim ve İstihdama Yönelik Büyük Yatırım AK Parti Balıkesir Milletvekili, Adalet Komisyonu Kâtip Üyesi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI