2
emlak

Parklarda ‘Çemberli Sosyal Mesafe’ Dönemi

Ana Sayfa » Balıkesir » Parklarda ‘Çemberli Sosyal Mesafe’ Dönemi
Paylaş
Tarih : 01 Haziran 2020 - 19:17

Parklarda ‘Çemberli Sosyal Mesafe’ Dönemi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, normalleşme sürecinin başlamasıyla sokakları ve parkları vatandaşlarına hazırladı. Bu kapsamda sökülen banklar yerlerine yerleştirildi, park ve bahçelerde sosyal mesafe çemberleri çizildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 Haziran’dan itibaren geçerli olacak Koronavirüs pandemisiyle ilgili ikinci normalleşme sürecini açıklamasının ardından sokakları vatandaşlarına hazırlama çalışmalarını başlattı.

BÜYÜKŞEHİR TEDBİRİ ELDEN BIRAKMIYOR
Pandemi sürecinin başından bu yana 20 ilçe belediyesiyle koordineli çalışarak etkin mücadele eden Büyükşehir Belediyesi, normalleşme sürecinde de il genelinde tedbirleri elden bırakmayarak gerekli tüm hazırlıkları yapıyor. Vatandaşları sosyal hayattan izole etmeden sağlıklı ve güvenli bir ortam oluşturma gayretiyle sokağa çıkma kısıtlamasında da hummalı bir şekilde çalışan belediye ekipleri; şehir merkezinde Atatürk Parkı, Şehitler Parkı ile Avlu’da, Savaştepe-Havran-İvrindi ilçelerinde Millet Bahçelerinde, Bandırma’da Cumhuriyet Meydanı’nda ve Susurluk’ta Atatürk Parkı’nda bulunan yeşil alanlarda sosyal mesafe için çember çizim çalışması gerçekleştirdi. 3 metre çapında 3 metre aralıklarla çizilen çemberlerle halkın Koronavirüs tedbirlerinin azaltıldığı normalleşme döneminde de sosyal mesafe kurallarını koruması amaçlanıyor. Parkların kapasitesine göre belirlenen çemberler ile yüksek hareketliliğin ve fazla ziyaretçi sayısının önüne geçilmesi hedefleniyor.

BANKLAR YERLERİNE YERLEŞTİRİLDİ
Bunun yanı sıra pandemi sürecinin başında sosyal mesafe kuralına uyulması amacıyla meydan ve parklardaki bankları kaldıran Büyükşehir Belediyesi, sökülen bankları dezenfekte ederek yeniden yerlerine yerleştirdi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ENCÜMEN YİNE CUMHUR İTTİFAKI’nın
ENCÜMEN YİNE CUMHUR İTTİFAKI’nın

ENCÜMEN YİNE CUMHUR İTTİFAKI’nın Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısında Nisan ayında yapılması gereken ancak COVID-19 nedeniyle

POLİSTEN HUZUR ve GÜVEN OPERASYONU
POLİSTEN HUZUR ve GÜVEN OPERASYONU

POLİSTEN HUZUR ve GÜVEN OPERASYONU Polisin huzur ve güvenliğin sağlanmasına yönelik İlimiz genelinde yaptığı operasyonlar aralıksız sürüyor.

CHP’Lİ AKIN: VATANDAŞIN FATURA BORCU FAİZSİZ ERTELENMELİ
CHP’Lİ AKIN: VATANDAŞIN FATURA BORCU FAİZSİZ ERTELENMELİ

CHP’Lİ AKIN: VATANDAŞIN FATURA BORCU FAİZSİZ ERTELENMELİ CUMHURİYET HALK PARTİSİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ AHMET AKIN: -ENERJİDE NORMALLEŞME

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI