2
emlak

MARMARA’DA TATİLCİLERİN PLAJDA İNEKLERLE MÜCADELESİ

Ana Sayfa » Balıkesir » MARMARA’DA TATİLCİLERİN PLAJDA İNEKLERLE MÜCADELESİ
Paylaş
Tarih : 21 Temmuz 2019 - 18:11

MARMARA’DA TATİLCİLERİN PLAJDA İNEKLERLE MÜCADELESİ

Marmara Adası’nın Çınarlı Mahallesi sahilinde denize giren tatilciler bölgedeki ineklerle mücadele ediyor.

Marmara Adası’nın gözde turizm noktası Çınarlı Mahallesi sahilindeki inekler, sahipleri tarafından plajdan geçirilip denize sokulması tatilcileri tedirgin ediyor. Marmara denizinin en berrak ve temiz deniz suyunun olduğu belirtilen gözde turizm noktası Marmara Adası Çınarlı Mahallesi sahilinde İneklerin her gün mera dönüşünde güneşlenen insanların arasından geçmesi ve denize girerken oluşturduğu görüntüler farklı tepkilere neden oldu.

KASTEN Mİ YAPILIYOR?
İneklerin denizde güneşlenen insanların arasından geçerek, ahıra giderken gerçekleştirdikleri manzaralar, tatil için yöreye gelen kimi vatandaşlarca sorun olmasının aksine, ilginç bir manzara olarak değerlendirilirken, bazı vatandaşlarca da sert eleştirildi. “Herhalde ineklere ait olan plajı bilmeden işgal ettik” diyen Ahmet Danışmaz adlı bir vatandaş; “Dağları, denizleri aşıp buraya tatile geliyoruz. Bile bile kasten inekler üzerimize salınıyor, sonra da “turizm neden bitiyor?” deniyor. Ben hayvanları, özellikle büyükbaş küçükbaş olsun tüm evcil hayvanları çok seven biriyim. Ancak, hayvanların denize girebileceği başka uygun yerler var ve burada çocuklarımız var. Yaşlı kadınlar bir şey olur diye korkuyor. Artık bir daha buraya gelmek istemem. Bunu sanırım kasten yapanlar var. “Buraya gelmeyin” diyorlar herhalde. Yazık bu zihniyete. Sonra da turist neden gelmiyor diyorlar” şeklinde konuştu.

TURİSTİK İLÇELERDE KAPSAMLI EĞİTİM VERİLMESİ İSTENİYOR
Gerek Edremit Körfezi, gerekse Güney Marmara kıyıları olmak üzere, özellikle Temmuz’un ilk haftasından itibaren yoğun yerli ve yabancı ziyaretçi akını gözlenen denize kıyısı olan ilçelerdeki esnaf ve vatandaşlar, deniz ve tatil turizmi sıralamasında Türkiye’nin bir numaralı ili olma iddiasını sürdürmesi için, Bakanlığın dışında, Büyükşehir Belediyesi’nin geniş ve çok kapsamlı olarak; Turizmde eğitim ve misafir ağırlama kültürü eğitim çalışmalarına ağırlık vermesi isteniyor. (haber: Mehmet Leventoğlu)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ENSAR AYTEKİN: BAKANLIK BU KEZ ÖĞRENCİLERİ MAĞDUR ETTİ!
ENSAR AYTEKİN: BAKANLIK BU KEZ ÖĞRENCİLERİ MAĞDUR ETTİ!

ENSAR AYTEKİN: BAKANLIK BU KEZ ÖĞRENCİLERİ MAĞDUR ETTİ! CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin, Kredi ve Yurtlar

Yücel Yılmaz: “Balıkesir’i Birlikte İnşa Edeceğiz”
Yücel Yılmaz: “Balıkesir’i Birlikte İnşa Edeceğiz”

Yücel Yılmaz: “Balıkesir’i Birlikte İnşa Edeceğiz” Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen “Edremit Kitap Fuarı”nda

FETÖ Operasyonunda 11 Astsubaydan 9’u yakalandı
FETÖ Operasyonunda 11 Astsubaydan 9’u yakalandı

FETÖ Operasyonunda 11 Astsubaydan 9’u yakalandı Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI