2
emlak

Jandarma hızlı sürücüleri affetmedi

Ana Sayfa » Balıkesir » Jandarma hızlı sürücüleri affetmedi
Paylaş
Tarih : 13 Eylül 2020 - 22:22

Jandarma hızlı sürücüleri affetmedi

Jandarma Trafik ekipleri il genelinde gerçekleştirdiği denetimlerde alkollü sürücülere de ceza yağdırdı.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Timleri tarafından, özellikle hafta sonları artan trafik hareketliliğinden kaynaklı kazaların ve bu kazalardan kaynaklı ölü ve yaralı sayılarının azaltılması, yol kullanıcıları dinlenme süreleri, hız limitleri, emniyet kemeri kullanımı, sürüş esnasında cep telefonlarının kullanılmaması ve sorumluluk bölgemizde sıkça tekrarlanan diğer kural ihlallerine yönelik bilgilendirme maksadıyla; ülke genelinde 06-07 Eylül 2020 tarihleri arasında “Bölgesel Özel Denetim-12” faaliyeti gerçekleştirildi.
Radarla hız kontrolü denetimi sonucunda, (1.024) araç kontrol edilmiş olup, (40) araca (15.870) TL idari para cezası uygulandı.
Motosiklet ve motorlu bisiklet denetimi sonucunda, (584) araç kontrol edilmiş (18) araca (6.437) TL. idari para cezası uygulanarak, (2) araç trafikten men edildi.
Traktör ve Tarım İşçisi Taşıyan araçların denetimi sonucunda, (578) araç kontrol edilmiş olup, traktör sürücülerine “Traktörlerin Karıştığı Kazalar” konusunda bilgilendirme yapıldı.
Şehirlerarası yolcu taşıyan araçların denetimi sonucunda, (218) araç kontrol edilmiş olup, (6) araca (1.076) TL. idari para cezası uygulanarak, (2) araç trafikten men edildi.
Kırmızı ışık ve cep telefonu kullanımı denetimi sonucunda, (232) denetim yapılmış olup, (46) kişiye (27.716) TL. idari para cezası uygulanarak, (9) araç trafikten men edildi.
Yaya önceliği denetimi sonucunda, (56) denetim yapıldı.
Tarım İşçisi ve personel taşımacılığı denetimi sonucunda, (607) araç kontrol edilmiş olup, (16) araca (4.010) TL. idari para cezası uygulanarak, (6) araç trafikten men edildi.
Alkol denetimi sonucunda, (275) araç kontrol edilmiş olup, (22) araca (23.271) TL. idari para cezası uygulanmış, (10) araç trafikten men edilerek, (7) sürücü belgesi geçici olarak alındı.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Tuncel Kurtiz, 7.ölüm yıldönümünde anıldı
Tuncel Kurtiz, 7.ölüm yıldönümünde anıldı

Tuncel Kurtiz, 7.ölüm yıldönümünde anıldı Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Tuncel Kurtiz, 7. ölüm yıldönümünde Edremit ilçesinde Kazdağları’nın

“HEKİMLERİN YANINDAYIZ”
“HEKİMLERİN YANINDAYIZ”

“HEKİMLERİN YANINDAYIZ” Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Balıkesir İl Koordinasyon Kurulu, iyi hekimliğin iyi hekimlerin ve

CHP’li Milletvekili ve Başkanlar Bandırma’da
CHP’li Milletvekili ve Başkanlar Bandırma’da

CHP’li Milletvekili ve Başkanlar Bandırma’da CHP’nin il ve ilçe başkanları toplantısı bu kez Bandırma’da gerçekleştirildi. Milletvekilleri

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI