2
emlak

HUZUR VE GÜVEN OPERASYONLARI DEVAM EDİYOR

Ana Sayfa » Balıkesir » HUZUR VE GÜVEN OPERASYONLARI DEVAM EDİYOR
Paylaş
Tarih : 04 Şubat 2019 - 14:37

HUZUR VE GÜVEN OPERASYONLARI DEVAM EDİYOR

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler il genelinde hırsızlık olaylarına yönelik operasyonları tüm hızıyla devam ediyor.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca “Hırsızlık” olaylarına yönelik yapılan çalışmalar sonucunda;
Ayvalık ilçesi Altınova Mahallesinde bir şirkete ait inşaat halindeki binanın enerji odasında bulunan elektrik kablolarını kesmek suretiyle çalan B.D.A. ve B.K. isimli şüpheliler olay yeri ve çevresinde yapılan araştırmalar ve kamera kayıtlarının incelenmesi sonucunda yakalandılar. Adı geçen şüphelilerin çalmış oldukları bakır kabloları Ayvalık ilçesi Altınova Mahallesinde bir hurdacıya sattıkları tespit edildi.
Ayvalık ilçesi Altınova Mahallesi Kazan mevkiinde TÜRK TELEKOM’a ait (4) direk arası 200 metre uzunluğunda Haberleşme Nakil Kablosunun kesilmek suretiyle çalınması olayı ile ilgili yapılan araştırmalar ve istihbarî çalışmalar sonucunda; B.D.A isimli olay şüphelisi yakalandı. Adı geçen şüphelinin çalmış olduğu bakır kabloları Ayvalık ilçesi Altınova mahallesinde bir hurdacıya sattığı tespit edildi.
Ayvalık ilçesi Altınova Mahallesinde R.K. isimli şahsa ait evden hırsızlık olayına teşebbüs eden C.B. isimli olay şüpheli yakalanmış olup, yapılan araştırmalar ve istihbarî çalışmalar sonucunda aynı şüphelinin Ayvalık ilçesi İskele mahallesinde Z.K. isimli şahsa ait yazlık evden de (1) adet LCD televizyon çaldığı tespit edildi.
Ayvalık ilçesi Altınova Mahallesi TOKİ konutları bölgesindeki ortak alanda bulunan çocuk parkındaki metal aletleri sökerek çalan ve Ayvalık ilçesi Altınova Mahallesinde hurdacılık yapan Y.A.ya satan, K.M., A.M. ve G.K. isimli şüpheliler yakalandı. Bu olayla ilgili olarak K.M., A.M. ve G.K. isimli şüpheliler hakkında “Kamu Kurum ve Kuruluşlarından Hırsızlık ve Kamuya ait Mala Zarar Verme” suçlarından, malzemeleri satın alan Y.A. isimli hurdacı hakkında “Suç Eşyasını Satın Almak ve Kabul Etmek” suçundan yasal işlem yapılmış ve şüpheliler tarafından olayda kullanılan araç yediemin otoparkına teslim edildi.
Balya ilçesi Narlı Mahallesinde B.Ç. isimli şahsın evinden (1) adet motorlu testere, (1) adet dürbün ve muhtelif gıda maddesi çalan R.A. isimli şüpheli yapılan araştırmalar ve istihbarî çalışmalar sonucunda suç eşyaları ile birlikte yakalandı.
Balya ilçesi Narlı Mahallesinde H.K. isimli şahsa ait bağ evinden (1) adet LCD televizyon çalan R.A. ve F.K. isimli şüpheliler yapılan araştırmalar ve istihbarî sonucunda yakalandı.
Burhaniye ilçesi Kızıklı Mahallesinde S.E. isimli şahsa ait hayvan ağılından (20) balya yonca çalan M.G. isimli şüpheli yapılan araştırmalar ve kamera görüntülerinin incelenmesi sonucunda yakalandı.
Kepsut ilçesi Mezitli Mahallesinde TCDD’na ait demiryolu raylarının bağlantı aparatlarını çalan A.U., R.P., A.İ. ve İ.D. isimli şüpheliler 11 …. ….. plakalı araç içerisinde bulunan (11) çuval içerisinde 1200 kilogram ağırlığında muhtelif demiryolu ray bağlantı aparatı ve olayda kullandıkları Kurbağacık anahtarları, demir testeresi ve pas çözücü yağlarla birlikte suçüstü yakalandı.
Susurluk ilçesi Söve Mahallesinde faaliyet gösteren bir Taş Ocağından (1) adet kompresör ve bakır kablo çalan T.C. ,S.Ç. ve Ç.Ç. isimli şüpheliler olay yerinde suç eşyaları ile birlikte suçüstü yakalanrdı.
Bu olaylarla ilgili olarak Adli makamlardan alınan talimatlar doğrultusunda B.D.A., B.K., C.B., K.M., A.M., G.K., Y.A., R.A., F.K., M.G., A.U., R.P., A.İ., İ.D., T.C. ,S.Ç. ve Ç.Ç. isimli şüpheliler hakkında yasal işlem yapıldı. (Haber merkezi)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

CHP’Lİ AKIN: 2 AY ÖNCE İKTİDARI UYARMIŞTIK
CHP’Lİ AKIN: 2 AY ÖNCE İKTİDARI UYARMIŞTIK

CHP’Lİ AKIN: 2 AY ÖNCE İKTİDARI UYARMIŞTIK CUMHURİYET HALK PARTİSİ BALIKESİR MİLLETVEKİLİ AHMET AKIN: – ORMANLARIMIZI KORUMAK HER VATANDAŞIN

MARMARA’YA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ
MARMARA’YA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

MARMARA’YA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ Marmara Adasında meydana gelen yangın felaketi sonrası bölgeye geçmiş olsun ziyaretleri devam ediyor. Marmara

100 BİN KAÇAK MAKARON ELE GEÇİRİLDİ
100 BİN KAÇAK MAKARON ELE GEÇİRİLDİ

100 BİN KAÇAK MAKARON ELE GEÇİRİLDİ Kargo aracından kaçak ürünler çıktı. Son dönemde sigara kaçakçılığına yönelik operasyonların

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI