2
emlak

HER GÜN YENİ BİR KARANTİNA HABERİ.!

Ana Sayfa » Balıkesir » HER GÜN YENİ BİR KARANTİNA HABERİ.!
Paylaş
Tarih : 16 Ekim 2020 - 16:40

HER GÜN YENİ BİR KARANTİNA HABERİ.!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Balıkesir’de koronavirüs vakalarında yüzde 50’ye yakın artış olduğunu açıklamasının ardından vatandaşlar “Hani örnek ildik, 10 günde ne değişti” sorusuna yanıt ararken, karantina haberleri de ardı ardına geliyor. Bazı köylerde, kurumlarda, okullarda, adliyede vakalar görülmesi üzerine 14 günlük karantinalar uygulanıyor.

Bakan Koca 4 Ekim’de yaptığı açıklamada Balıkesir’de 65 yaş üstü nüfusun yüksek olduğunu ancak vaka ve ölüm sayılarının düşük seyrettiğini vurgularken, bu durumu eğitim derecesinin yüksekliğine bağlamıştı.
Ancak bu açıklamanın hemen ardından Balıkesir’in Altıeylül ilçesine bağlıDallımandıra ve Ovaköy kırsal mahalleleri karantinaya alındı.
Balıkesir büyükşehir Belediyesi’nde iki daire başkanının testlerinin pozitif çıkması nedeniyle , iki daire başkanı ile temaslı diğer yöneticiler ve gazeteciler karantina uygulamasına tabi tutuldu.

YÜZ YÜZE EĞİTİMLE BİRLİKTE KARANTİNA DA BAŞLADI
Bu hafta başında ise yüz yüze eğitimin başladığı bazı okullardan COVID-19 ve karantina haberleri gelmeye başladı. Balıkesir’deki bir devlet okulu ile iki özel okulda görülen vakalar nedeniyle bazı sınıfların karantinaya alındığı öğrenildi. Bir okulda testleri pozitif çıkan anne babanın küçük çocuklarını okula gönderdiği, çocuğun okulda ateşinin yükselmesi üzerine 13 öğrenci için karantina kararı alındığı belirlendi. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu vakaların ardından okulları sıkı bir şekilde denetleyerek vakaları kontrol altına almaya çalıştığı öğrenildi.

KARANTİNA BU KEZ ADLİYE İÇİN
Bugün ise Balıkesir Adliyesi’nde 1. Asliye Ceza Mahkemesi ve 1. Ağır Ceza Mahkemesi 2. Heyet Kalemi de COVID-19 tanısı nedeniyle karantinaya alındı..Balıkesir Barosu avukatları dikkatli olmaları konusunda uyardı. (Haber: Coşkun Yaman)

Etiketler : , , , , ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Vali Şıldak: “Balıkesir’de Salgın Yükseliyor
Vali Şıldak: “Balıkesir’de Salgın Yükseliyor

Vali Şıldak: “Balıkesir’de Salgın Yükseliyor Herkesi Mücadeleye Çağırıyorum.” Ülke geneliyle birlikte İlimizde de pozitif vaka ve temaslı

Avşa ‘Sahil Projesi’ ihaleye çıkıyor
Avşa ‘Sahil Projesi’ ihaleye çıkıyor

Avşa ‘Sahil Projesi’ ihaleye çıkıyor Marmara İlçesi’ne bağlı adalardan, Avşa Adasında Sahil Yenileme Projesi, Balıkesir Büyükşehir

BALIKESİR HUKUK FAKÜLTESİ KURULDU
BALIKESİR HUKUK FAKÜLTESİ KURULDU

BALIKESİR HUKUK FAKÜLTESİ KURULDU Balıkesir’de bir süredir gündemde olan Hukuk Fakültesi ile ilgili karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
reklam

KÖŞE YAZARLARI